Zamknij
REKLAMA

Rusza 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11:46, 10.01.2019 | Adam Bąkowski
REKLAMA
Skomentuj

Przed nami 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od prawie trzech dekad mieszkańcy naszego powiatu czynnie włączają się w te największą na świecie akcję charytatywną. Jak co roku będzie się wiele działo... Koncerty, licytacje, pyszne jedzenie, a wszystko na szczytny cel. Jak mówi tegoroczne hasło  - pomaganie jest dziecinne proste - Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Gostyński finał WOŚP rozpocznie się już w piątek 11 stycznia, od rockowego brzmienia. O godzinie 19:00, w GOK-u Hutnik zagrają legendy polskiej sceny punkrockowej. Zespół SEX BOMBA oraz Ga Ga – Zielone Żabki. Supportować ich będzie gostyński zespół The G(h)ost.

W sobotę 12 stycznia od godzinie 9:00 w GOK-u „Hutnik”, tradycyjnie rozpoczną się występy przedszkolaków. W samo południe zobaczymy pokaz Grupy Capoeira Brasil, a o godz. 16:00 popis Zespołu Tanecznego „Anima” działającego przy GOK „Hutnik” W tym czasie będą też licytowane gadżety WOŚP i rzeczy podarowane przez Gostynian. Słodki poczęstunek zapewnią pracownicy Huta szkła ARDAGH GLASS, którzy wyprodukowali i zamierzają zlicytować jedyną na świecie butelkę z logo tegorocznego WOŚP. Oprócz tego będzie można uraczyć się pyszną kawą i herbatą, a także zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie oraz jedyny na świecie kalendarz

Tradycją gostyńskiego Finału stał się turniej kręglarski WOŚP przygotowany przez gostyński OSIR Gostyń i Klub Sportowy Start Gostyń. Start sobota 12 stycznia o godzinie 9:00

Finał tegorocznej imprezy, podobnie jak w całej Polsce odbędzie się w niedzielę 13 stycznia. Wolontariusze WOŚP będą kwestować na ulicach i w mniejszych miejscowościach. Blok imprez rozpocznie się o 9:00 w GOK-u „Hutnik” występem dzieci ze szkół podstawowych. Ok. godziny 14 na ręce personelu gostyńskiego szpitala, zostanie przekazany tort WOŚP, który przygotowali gostyńscy cukiernicy.

Gostyński Finał WOŚP rozpocznie się o godzinie 16:00 w „Hutniku”. Godzina 16:30 to czas na gorące, latynoskie rytmy w wykonaniu Szkoły Tańca DESPERADO. Godzina 17:30 będzie miał miejsce występ duetu Julii Kozłowskiej i Marcina Nowaka. Niezapomniane wrażenia dostarczy też grupa EV-DANCE Ewy Janowskiej. Finał przewidziano na godzinę 19:30. O oprawę muzyczną całości zadba zespół CREDO BAND.

Podczas imprezy w „Hutniku” będzie można licytować gadżety WOŚP takie jak koszulki, plecaki, kubki, kalendarze, smycze i wiele innych oraz przedmiotów oddanych na aukcję, przez mieszkańców Gostynia. Jak co roku szczególne będzie złote serduszko, które zostanie zlicytowane około godziny 19:30. Na aukcji znajdą się ponadto zdjęcia znanych aktorów i piosenkarzy opatrzone autografami, biżuteria, sprzęt AGD, obrazy, rzeźby, talony i inne ciekawe gadżety. Na koniec jak zwykle zabłyśnie światełko do nieba

W pilnowaniu porządku będzie pomagać zmotoryzowana grupa POŚCIG SQUAD. Na ich barkach będzie też spoczywać opieka nad wolontariuszami, którzy będą kwestować w ościennych miejscowościach.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko Gostyń. Mieszkańcy Krobi, Piasków, Pogorzeli, Ponieca,, Pępowa, Borku Wielkopolskiego czy Goli również włączą się w pomoc dzieciom.

Gminny Ośrodek Kultury w Borku przygotował koncert, który rozpocznie się o godzinie 15:00. Będzie można zobaczyć m. In. występy dzieci, zespołów muzycznych. Przewidywane są również inne ciekawe atrakcje.

Bardzo interesująco zapowiada się impreza w świetlicy wiejskiej w Goli, gdzie organizatorem głównym jest miejscowe OSP. W programie znalazło się spotkanie z żużlowcem Bartoszem Smektałą, występy taneczne dzieci z Centrum Hajdasz, klasyki polskiej motoryzacji. Będzie też gorący żurek, flaczki, kiełbasa z grilla, a na deser ciasto, kawa i herbata.

Nie zabraknie licytacje. Do zdobycia lekka przyczepka samochodowa z otwieraną tylną burtą i uchylną skrzynią oraz stelażem i plandeką. Oprócz tego voucher na lot w symulatorze Boeinga 737 w Poznaniu, lot paralotnią, smartwach, piłka nożną od „Lecha Poznań” z certyfikatem autentyczności, rower dziecięcy Arkus Throne oraz wiele innych równie ciekawych przedmiotów.

Swoje wsparcie dla Orkiestry zadeklarowały też placówki edukacyjne. Szkoły podstawowe w Gostyniu i SP w Siemowie, Zespół Szkół w Brzeziu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Zespół Szkół w Borku Wielkopolskim, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie i Szkoła Podstawowa w Goli, a także Szkoła Podstawowa w Daleszynie, które będą organizatorami mniejszych imprez dla WOŚP.

Główny sztab WOŚP mieści się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie W Gostyniu i jest wspierany przez stowarzyszenie „Dziecko”, Zespół Szkół Zawodowych W Gostyniu i GOK „Hutnik”

Zachęcamy wszystkich do włączenia się i wspólnej zabawy, razem możemy pobić kolejny rekord!

 

 

(Adam Bąkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (5)

GaryGary

2 6

Panie owsik czekany na kwity z fundacji melony itp 20:25, 10.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HrHr

0 0

Hdikk 20:27, 10.01.2019


tomek45tomek45

0 0

Rydzyjko słuchaj a nie komentujesz! ojciec tadeusz tobie na pewno da kase! 15:11, 12.01.2019


kazikkazik

0 3

wrzask i krzyk juz jak słysze ten jazgot 08:20, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

3 0

A ja jestem za Owsiakiem i za wielką orkiestrą więc możecie wrzeszczec krzyczeć u co tylko 09:33, 13.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone