Zamknij
REKLAMA

Jaki pan, taki kram...

08:49, 16.08.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Radna Genowefa Skrobała nie ukrywa zaskoczenia tempem prac powiatowych służb drogowych. Na początku roku składała do starostwa prośbę o montaż lustra na skrzyżowaniu w Gogolewie. W lutym powiat wyraził zgodę, ale lustra nie zamontował do dziś.

Radna Skrobała prosiła o montaż lustra ze względów bezpieczeństwa. Jej wniosek doczekał się pozytywnej decyzji, ale dalsza realizacja niepokoi radną. Swoimi obawami podzieliła się podczas ostatniej sesji krobskiego samorządu. - Pozytywną odpowiedź w sprawie montażu lustra mam od lutego, ale do dzisiaj się ono w Gogolewie nie pojawiło – mówi radna.

Na posiedzeniu w lutym powiatowa komisja bezpieczeństwa rozpatrzyła pozytywnie wniosek radnej, ale to jak się okazuje nie koniec sprawy. Powiat do montażu lustra wymaga opracowania projektu organizacji ruchu. - Od lutego do dziś komisja bezpieczeństwa nie zatwierdziła takiego projektu? Czeka aż ktoś inny go opracuje? – dopytywała radna.

Burmistrz Krobi zapewnia, że choć lustro ma zawisnąć przy skrzyżowaniu z gminną drogą, to jednak ruch musi należeć do powiatu - Za oznakowanie dróg na skrzyżowaniach odpowiada zarządca drogi wyższego rzędu więc organizacja ruchu leży w tym przypadku po stronie powiatu – mówi Sebastian Czwojda.

Zaskoczenia obrotem sprawy nie krył radny Krzysztof Perdon.  - Wydział drogowy powiatu  chyba wie, że taki projekt organizacji ruchu to powiatowy obowiązek. Taka dokumentacja powinna powstać na zlecenie powiatu w ciągu miesiąca. Bo tu mamy jakąś spychologię - mówił Krzysztof Perdon. 

Wniosek Genowefy Skrobały ma teraz zostać ponownie przekazany do powiatu.

(n)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Eska Eska

0 0

Jak to powiat 22:26, 16.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WowWow

0 0

Powiat nic nie robi tak jak wiceprzewodniczący rady powiatu przez tyle kadencji chyba że trzeba ustawić się do.zdjęcia ???? 08:36, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŻalŻal

0 0

Niech się pani nie łudzi że powiat będzie dbał o bezpieczeństwo na drogach 09:01, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone