Zamknij
REKLAMA

Rozpierała ich energia i duma... Tak fajnych dzieciaków ze świecą szukać

12:28, 08.11.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Maluchy z Przedszkola Samorządowego w Poniecu już dziś świętowały nadchodzący Dzień Niepodległości, biorąc udział w okolicznościowym biegu. Przebrane za bajkowe postacie, pobiegły wokół rynku. - Biegniemy dla naszej Polski, bo chcemy być zdrowymi Polakami - mówili organizatorzy imprezy

Drugi rok z rzędu maluchy z Przedszkola Samorządowego w Poniecu na sportowo obchodziły nadchodzące święto narodowe, biorąc udział w Biegu Niepodległości wokół ponieckiego rynku. - Biegniemy dla naszej Polski, bo chcemy być zdrowymi Polakami - mówiła jedna z inicjatorek biegu. - Życzę wam szczęśliwego, radosnego biegu, aby każdy z was dotarł do celu, do mety - motywowała maluchy Romualda Maćkowiak, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Poniecu.

Zadowolenia z inicjatywy przedszkola nie krył burmistrz Jacek Widyński. - Jest mi niezmiernie miło zobaczyć najmłodszych mieszkańców gminy Poniec, którzy chcą uczcić pamięć o naszych przodkach i bohaterach Biegiem Niepodległości. Za to wam serdecznie dziękuję, że chcecie z nami uczcić 101. rocznice odzyskania niepodległości. - mówił burmistrz Jacek Widyński.

Na starcie dzieciaki dosłownie rozpierała energia. Uśmiechnięte i zadowolone czekały na początek biegu, przebrane za muminki, biedronki, Kubusie, motylki, krasnale, pszczółki, żabki, smerfy i zajączki. Oczywiście nie zabrakło narodowych barw. Każda grupa miała ze sobą biało czerwoną flagę, a przebiegając linię mety każdy przedszkolak otrzymał medal z wizerunkiem orła białego i oczywiście coś słodkiego. Wydarzenie zakończyło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone