Zamknij
REKLAMA

Najlepsza w tym roku impreza plenerowa

09:23, 17.07.2019 | AgnA
REKLAMA
Skomentuj

Jubileuszowe, XV Dni Ziemi Ponieckiej zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. W najbliższy weekend, stadion sportowy przy ul. Harcerskiej zmieni się w ogromny plac zabaw, salę koncertową i miejsce ustanowienia rekordu Polski. Patrząc na program można śmiało powiedzieć, że zapowiada się najlepsza tegoroczna impreza plenerowa w powiecie.

Trzydniowa impreza rozpocznie się już w piątkowe popołudnie, 19 lipca otwarciem lunaparku, z kolejką górską i kartodromem. Tego dnia wystąpią też dwa zespoły grające muzykę disco-polo - legendarny „Skaner” oraz równie znani „Piękni i Młodzi”. Po koncertach do późnych godzin nocnych na stadionie sportowym będzie trwała zabawa taneczna, nakręcana przez Dj'ów.

Jak zapowiadają organizatorzy, sobotni poranek 20 lipca będzie miał przede wszystkim charakter sportowy. Poniecka 10-tka 1 FAMAG Bieg to zawody biegowe na dystansie 10 km. Trasa biegu prowadzić będzie z Ponieca w kierunku Gostynia na Śmiłowo, potem poprzez lasy z powrotem ulica Krobską do mety na stadionie. Honorowy patronat nad biegiem objął burmistrz Ponieca, Jacek Widyński.

Podobnie jak w latach ubiegłych, na stadionie utworzona zostanie specjalna strefa sportowo- rekreacyjna, gdzie odbywać się będą gry i zabawy - Najlepsi w danej konkurencji otrzymają nagrody rzeczowe a zwycięzcy w klasyfikacji ogólnej wezmą udział w loterii fantowej, gdzie do wygrania będzie m.in. pralka czy inne cenne trofea – wyjaśnia Maciej Malczyk, dyrektor GCK Poniec, współorganizator imprezy, dodając, że sponsorów przybywa, nagród także.

Nowością w skali całego powiatu będzie próba ustanowienia oficjalnego rekordu Polski w ilości osób jedzących jednocześnie słodzone mleczko z tubki - jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów gostyńskiej mleczarni. - Zapisy będą trwały już od godziny 14, każdy kto zgłosi swój udział otrzyma znaczek uprawniający do odbioru 1 z 1000 tubek mleka i udziału w tej zabawnej konkurencji. Jeśli rekord zostanie ustanowiony, każdy kto weźmie udział w tym przedsięwzięciu będzie mógł powiedzieć o sobie, że jest rekordzistą Polski - wyjaśniał Macie Malczyk.

Ok godz. 17.45 wszyscy chętni poproszeni zostaną o przejście do odpowiedniej strefy, gdzie otrzymają mleczko w tubce, a o godz. 18-tej nastąpi próba ustanowienia rekordu. - To będzie trwało około 1 minuty, wcześniej trzeba spełnić odpowiednie wymagania jakie stawia Biuro Rekordów. Będzie zdjęcie z powietrza i liczenie uczestników.– dodaje dyrektor GCK Poniec. Organizatorami ustanowienia rekordu Polski są Gmina Poniec, Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu oraz redakcja Gostyn24.
 


Po słodkiej zabawie przyjdzie czas na artystyczną część imprezy, która tego dnia zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Po raz pierwszy na Dniach Ponieca wystąpi... kabaret - ”Weźrzesz”to szalony duet artystów, zdobywca wielu prestiżowych nagród i bywalec programów rozrywkowych telewizji. - przekonuje Malczyk,

Po sporej dawce humoru, na scenie pojawią się dwie znane formacje. Pierwszy wystąpi zespół „ Poparzeni kawą Trzy” - tworzony przez dziennikarzy stacji radiowych, którzy w swoich tekstach z dużą dozą ironii odnoszą się do wielu ludzkich przypadłości. Gwiazdą wieczoru będzie jednak koncert formacji „Video”, znanej m.in. z eliminacji do Eurowizji oraz takich przebojów jak „Bella” czy „Idę na plaże”.

Oprócz koncertów, występów i sportowych zmagań, będzie też cała masa atrakcji towarzyszących, tegorocznym Dniom Ziemi Ponieckiej jak choćby przeloty śmigłowcem.

Ostatni dzień tegorocznych Dni Ziemi Ponieckiej to coroczna „Parafiada” czyli piknik rodzinny z loterią i wieloma konkurencjami - Nasz proboszcz ( ks. Krzysztof Szymendera- przyp. red.) jest unikatowy, jeśli chodzi o podejście do człowieka. Nie po raz pierwszy współpracujemy, na pewno będzie to ciekawa impreza – zapewnia dyrektor ponieckiego GCK, dodając, że dochód z zapowiadanej loterii fantowej będzie w całości przeznaczony na remont dachu Kościoła Chrystusa Króla.

Przeglądając program Dni Ponieca można stwierdzic z pewnością, że zapowiada się fantastyczna zabawa. Gostyn24 będzie tam na pewno, zapraszamy i was. Nasza redakcja objęła wydarzenie patronatem medialnym. Jesteśmy też współorganizatorem ustanowienia rekordu Polski. Jeśli więc nie wyjeżdżacie w góry, nie będziecie nad morzem, wbijajcie do Ponieca. To może być najlepsza, tegoroczna impreza plenerowa w powiecie. Tak więc do zobaczenia!

(AgnA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (10)

DDDD

5 14

BZDURY, LEPIEJ NA NAPRAWE ULIC CHODNIKÓW A NIE NA BZDURY 10:27, 17.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MariuszMariusz

4 2

Weź się ogarnij człowieku... Napij się piwka ze swojego 500+ i pooglądaj Trudne sprawy.... 15:54, 17.07.2019


nhhnhh

5 5

taka prawda chodniki i ulice niech robią a nie bzdury 16:49, 17.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MietekMietek

3 4

A ciekawe kiedy wodę mieszkańcom podłącza 18:04, 17.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KikiKiki

6 4

Dni Ponieca są raz do roku,a w komentarzach tyle narzekań,ludzie ogarnijcie się ,nikomu się nie dogodzi. 18:23, 17.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MRRRMRRR

2 1

MAM NADZIEJE ŻE BEDZIE LAŁO I OBERWANIE CHMURY NAD PONIECEM BEDZIE BO W POGODZIE MUWILI COS O DESZCZU ALE MAM NADZIEJE ZE PONIEC DOSTANIE MOCNO WIECZOREM 10:39, 19.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

nadziejanadzieja

2 2

A inni mają nadzieję, że nauczysz się kiedyś pisać :) 12:23, 19.07.2019


As As

1 0

Do szkoły wracaj nieuku 23:21, 21.07.2019


MM

1 0

Oj muwili, muwili. Żenada!!! 19:51, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sylweksylwek

2 1

masakra nuda co roku to samo byle hura byle dużo byle ...... na nas. ahhh gdzie te czasy kiedy inwestowało się w infrastrukturę miasta, mało a skromnie też wystarczy 23:29, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone