Zamknij
REKLAMA

Kolejny rajd za dwa tygodnie...

11:00, 08.10.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Siedemdziesiąt osób wzięło udział w rowerowym rajdzie organizowanym przez gminę Poniec. Rowerówka nie jest wcale ostatnią imprezą dla cyklistów w gminie. Za dwa tygodnie rowerzyści z Ponieca chcą wziąć udział w rajdzie pamięci wojennych ofiar po terenie powiatu.

Weekendowy poniecki rajd z powodu pięknej jesiennej pogody nie mógł narzekać na frekwencję. - Chętnych nie trzeba było namawiać. Osoby lubiące grupową turystykę rowerową po raz kolejny mogły spotkać się z pozostałymi miłośnikami jednośladów – mówi Mikołaj Skrzypczak z Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

W rekreacyjną trasę postanowiło wyruszyć tym razem aż 70 osób. Rajdowy szlak wyznaczono przez teren dwóch powiatów – leszczyńskiego i gostyńskiego. Rowerzyści odwiedzili więc Robczysko, Przybiń, Tworzanice, Rydzynę i Pomykowo. Metą rajdu tym razem była „Frankówka” w Janiszewie.

- Po ponad 25-kilometrowej trasie, która była okazją do wysiłku fizycznego, przyszedł czas na podsumowanie przy wspólnym ognisku. Zakończenie sezonu rowerowego można uznać za niezwykle udane. Wszyscy jego uczestnicy na pewno z niecierpliwością oczekiwać będą wiosny, kiedy to będą mogli rozpocząć kolejny sezon – mówi Skrzypczak.

Dla miłośników rowerów sezon jednak wcale się nie kończy. W październiku poniecka grupa już zapowiedziała swój udział w XV Rajdzie Rowerowym z okazji 79 Rocznicy Rozstrzelania Polaków. Wyruszy on 21 października po 9.00 z Krobi i około 11.00 dotrze do Ponieca, by później skierować się ponownie do Krobi.

(n)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

cyklistacyklista

1 0

Małe sprostowanie. Rajd rusza z Krobi jedzie do Gostynia, następnie do Ponieca, potem do Pudliszek i wraca do Krobi. http://www.naszlaku.org.pl/wp-content/uploads/2018/10/rajd.png 17:20, 08.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone