Zamknij
REKLAMA

Będzie znacznie drożej

08:23, 06.07.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Poniec szuka firmy, która zajmie się dowozem uczniów do miejscowych szkół. Do tej pory usługi te wykonywało przedsiębiorstwo z Miejskiej Górki. Kluczową sprawą będzie jak zawsze cena, która w sąsiednich gminach wzrastała jeszcze w trakcie trwania umowy. Wiadomo, że do przetargu w Poniecu zgłosiły się dwa podmioty. Pewne jest też, że usługi zdrożeją.

Przetarg na usługi z zakresu dowozu dzieci do szkół ogłaszany jest w Poniecu raz w roku. Poprzednia umowa była realizowana przez firmę z Miejskiej Górki i właśnie się kończy. Samorząd ogłosił więc nowe postępowanie. Wiadomo, że przewoźnik będzie miał do pokonania blisko 10 tysięcy kilometrów. Warunkiem udziału w przetargu jest posiadanie minimum pięciu autobusów, z czego cztery muszą mieć przynajmniej 60 miejsc siedzących. - W postępowaniu, które ogłosiliśmy, złożono dwie oferty, które mieszczą się w zaplanowanej kwocie 320 tysięcy złotych, jaką gmina zamierza przeznaczyć na usługi przewozowe – mówi Marcin Pazdaj, sekretarz Urzędu Miejskiego w Poniecu.

Stawki proponowane przez zainteresowane firmy są jednak wyższe niż przed rokiem, kiedy za dowóz jednego dziecka gmina płaciła 3,54 zł. Teraz tańszy z przewoźników proponuje kwotę 3,97 zł, a droższy 4,10 zł. Wybór ma nastąpić po dokładnej analizie dokumentacji jeszcze w pierwszej połowie lipca.  W ubiegłym roku na przewóz dzieci do szkół w gminie Poniec wydano prawie 279 tysięcy złotych. Z usług skorzystało ponad 500 uczniów.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone