Zamknij
REKLAMA

Widyński: Dwie pieczenie na jednym ogniu są realne

12:02, 09.03.2018 | M.W
REKLAMA
Skomentuj

Są pierwsze firmy sygnalizujące gminie zainteresowanie startem w kwietniowym przetargu na zakup nieruchomości i gruntów po szkole w Sarbinowie. Gmina chciałaby zarobić na transakcji ponad pół miliona złotych. Równolegle czeka na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie na budowę nowej świetlicy dla wsi. Burmistrz ma nadzieję, że najbliższe miesiące przyniosą dwa dobre rozstrzygnięcia.

Decyzja o sprzedaży budynków szkolnych i terenu po szkole w Sarbinowie zapadła za wiedzą i zgodą mieszkańców wsi kilka miesięcy temu. Na początku lutego gmina ogłosiła formalnie przetarg. - Nie wybraliśmy tutaj formy przetargu ofertowego, ale zdecydowaliśmy się na zgłoszenie do obrotu prawnego formę przetargu ustnego nieograniczonego i był to dobry krok. Mogę zdradzić, że jest zainteresowanie osób, które dopytują się o tę nieruchomość. Jest to atrakcyjny teren i zabudowania, które chcemy możliwie szybko zagospodarować – przyznaje burmistrz Ponieca Jacek Widyński. Działka ma powierzchnię 58 arów, a cena wywoławcza wraz z budynkami to 580 tysięcy złotych. Przetarg planowany jest w kwietniu.

Samorząd czeka już też na rozstrzygnięcia dotyczące planów budowy świetlicy wiejskiej w Sarbinowie. - Mamy pozwolenie na budowę i czekamy na weryfikację wniosku na dofinansowanie. Gdyby oba te działania okazały się skuteczne, to upieklibyśmy dwie pieczenie na jednym ogniu, otrzymując dofinansowanie i sprzedając szkolny obiekt - przyznaje J. Widyński. We wsi powstać ma nowa, parterowa sala wiejska zdolna pomieścić sto osób (na zdjęciu wizualizacja obiektu).

(M.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018