Zamknij
REKLAMA

W lutym ma okazać się, czy gminne włości w Sarbinowie kupi nowy inwestor

13:36, 06.12.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Budynki i teren dawnej szkoły w Sarbinowie będą w lutym wystawione na sprzedaż przez gminę Poniec. Wartość całości oszacowano na prawie 600 tysięcy złotych. W lutym ma okazać się, czy gminne włości w Sarbinowie kupi nowy inwestor. Chętni, jak się dowiadujemy, już się zgłaszają.

Szkołę w Sarbinowie zlikwidowano latem. Dzieci przeniesiono do Ponieca, a budynek decyzją rady sołeckiej i później także Rady Miejskiej, ma zostać sprzedany. Zastrzeżono jednak, że gmina może sprzedać działkę i budynki z przeznaczeniem na działalność, która nie będzie uciążliwa. Zakazano tam między innymi hodowli zwierząt i jakichkolwiek adaptacji na cele inwentarskie. Teraz samorząd ma już gotową wycenę terenu.

- Mamy operat szacunkowy i inwentaryzację. Kolejny krok to publiczne ogłoszenie wykazu nieruchomości. To ustawowy obowiązek. W tym czasie i tylko wówczas mogą zgłaszać się osoby, które względem tego majątku mają ewentualne roszczenia. Później wystawimy teren na sprzedaż - wyjaśnia Krystian Juśkiewicz z Urzędu Miejskiego w Poniecu.

Przetarg planowany jest na koniec lutego. Gmina przyznaje, że już ma sygnały od potencjalnych inwestorów. - Potwierdzam, że mamy zapytania w tej sprawie, ale tym etapie trudno mówić o konkretach - dodaje Juśkiewicz. Wartość terenu dawnej szkoły oraz budynków wyceniono na 580 tysięcy złotych. Taka będzie zapewne wyjściowa cena w przetargu, finalną poznamy być może jeszcze w lutym.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone