Zamknij
REKLAMA

Droga zamknięta na czas remontu. Będą utrudnienia...

10:24, 12.10.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Ulica Krobska i Krobska Szosa zostaną zamknięte. Prace planowane są w przyszłym tygodniu, a kierowców jeżdżących przez Poniec czekają utrudnienia i objazdy. Drogowcy zapewniają, że takie rozwiązanie ma obowiązywać nie dłużej niż dwa dni.

Remont ulicy Krobskiej i odcinka Krobskiej Szosu w Poniecu to inwestycja powiatu gostyńskiego, choć drogi biegną przez centrum miasteczka. Do przetargu ogłoszonego w sierpniu stanęły dwie firmy. Jedna oferta opiewała na ponad 440 tysięcy złotych, drugi wykonawca gotów był wykonać te same prace za niespełna 360 tysięcy. To właśnie tej firmie powiat powierzył realizację remontu, który jednak do dziś nie ruszył. - Z informacji, jakie uzyskaliśmy od wykonawcy prac wynika, że planowany termin rozpoczęcia prac na ul. Krobskiej i Krobskiej Szosie to 17 października, a więc przyszły tydzień – mówi Marcin Pazdaj, sekretarz Urzędu Miejskiego w Poniecu.

Odcinek objęty modernizacją rozpoczyna się na wysokości poczty. Nowa nawierzchnia, bo głównie na jej wymianie polegać będzie planowany remont, ma zostać ułożona aż do przejazdu kolejowego. To jednak oznacza, że droga zostanie na pewien czas całkowicie zamknięta. - Wykonawca zapewnia nas, że będą to maksymalnie dwa dni. W tym czasie będzie obowiązywał objazd ulicami miasta – dodaje M. Pazdaj.

Modernizacja odcinka drogi powinna zakończyć się więc do 20 października. Wykonawca obejmie prace pięcioletnim okresem gwarancji. Dalszy odcinek Krobskiej Szosy już w stronę Dzięczyny, który jest w fatalnym stanie, będzie musiał czekać na modernizację prawdopodobnie kilka lat. Ta część drogi ma zostać objęta generalnym remontem w ramach dużej, etapowej inwestycji polegającej na modernizacji odcinka Dzięczyna - Poniec. W tym roku zrealizowano remont kilometra w samej Dzięczynie. Za rok powiat chciałby zmodernizować pozostałą część szosy w Dzięczynie. Warunek to wsparcie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MarekMarek

1 0

"Modernizacja odcinka drogi powinna zakończyć się więc do 20 października" ? Mamy 18 a tam tylko kilka krawężników wymienione. 13:13, 18.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018