Zamknij
REKLAMA

Jubileusz świętowali z rozmachem... Na imprezę zaprosili ponad stu gości

11:40, 17.11.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Zespół Ludowy "Studzianna" z przytupem świętował 35-lecie istnienia. Były gratulacje, życzenia, chwile wzruszenia i mnóstwo dobrej zabawy. Podczas biesiadzie zorganizowanej z okazji jubileuszu bawiło się ponad stu gości.

Zespół "Studzianna" swoją działalność prowadzi przy ośrodku kultury w Borku Wlkp. Powstał z inicjatywy Teresy Sneli, która przewodniczy mu po dziś dzień. Podczas uroczystości przedstawiono dorobek kapeli oraz Pawła Skrzypczaka grającego na akordeonie. W czasie swojej 35-letniej działalności grupa nieprzerwanie aktywnie uczestniczy w prezentacjach gminnych, przeglądach wojewódzkich, ogólnopolskich, czego efektem są liczne dyplomy, wyróżnienia, podziękowania oraz nagrody.

Jubileusz był przede wszystkim okazją do spotkania się w gronie zaprzyjaźnionych zespołów, władz samorządowych, przyjaciół oraz rodzin członków zespołu. - Ciesze się, że tu jesteście - podkreślała wielokrotnie wzruszona Teresa Snela, kierownik zespołu "Studzianna", gdy wszyscy obecni na sali hucznie odśpiewali zespołowi 100 lat!

Były gratulacje i podziękowania za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej, rozwój kultury regionalnej i promowanie boreckiej gminy. Życzeniom dalszej działalności zespołu nie było końca. Nie obyło się bez prezentów, muzycznych laurek i łez wzruszenia. - 35 lat na scenie to ogromny sukces. Na pewno zobowiązuje do tego, aby zespół pozostał kolejne lata na scenie. Przez ten okres czasu odwiedziliście liczne miasta, wiele scen, nigdy nie odmawialiście swojego udziału. Nie patrzyliście na to czy to jest duża impreza czy mała, ważne że ludzie chcieli żebyście śpiewali - mówił do jubilatów Marek Rożek, burmistrz gminy Borek Wlkp. - Niektórzy uważają, że folklor to przeżytek. Tylko, że można spojrzeć na to w ten sposób - dla ludzi którzy mają 20-30 lat i mniej to może przeżytek, ale dla ludzi starszych to lata młodości. (...) Życzę wam, aby tej energii 20 latków nigdy wam nie brakowało - podsumował włodarz gminy Borek Wlkp.

Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna biesiada do późnych godzin nocnych.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone