Zamknij
REKLAMA

Komu się to opłaci?

11:24, 04.09.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Czy spora wieś granicząca z miastem stanie się w przyszłości jednym z jego osiedli? Taką wizję przyszłości ma jeden z burmistrzów. Tak przynajmniej wynikało z odpowiedzi na zapytanie radnego, który miał wątpliwości co do przejmowania przez gminę osiedlowych dróg należących do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - Czy to dobry interes? - zastanawiał się Michał Dopierała.

Radni gminy Borek Wlkp. podczas ostatniej sesji podjęli uchwałę w sprawie przejęcia przez samorząd osiedlowych dróg w miejscowości Karolew. Działki te należały do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. - Uchwałę w tej sprawie podejmowaliśmy już wcześniej, rzecz tylko polega na tym, że zmieniła się ustawa. Dostaliśmy od agencji złą podstawę prawną. Dopatrzono się błędu i przysłano nam nową podstawę prawną - tłumaczył burmistrz Marek Rożek.

Wątpliwości co do przejęcia działek miał radny Michał Dopierała. - Czy to dobry interes? To pan będzie odpowiadał za to co przejęte... - przekonywał  rajca. Włodarz gminy Borek Wlkp. takich obiekcji nie miał. - Karolew co prawda nazywa się wioską, ale nie ukrywam i nieraz wspominałem, że Karolew nie powinien być wsią, ale osiedlem - stwierdził burmistrz Marek Rożek, który wcześniej podobną myślą podzielił się z mieszkańcami mieszkańcami podczas zebrania wiejskiego. - Nie proponuje tego na razie mieszkańcom, ale może warto rozważyć, żeby wieś Karolew (przyp. red. liczącą około 900 mieszkańców) przyłączyć do miasta Borek Wlkp. - mówił włodarz, a następnie wrócił do tematu osiedlowych dróg. - Drogi, które kiedyś były pobudowane, prędzej czy później musimy naprawić. Agencja (przyp. red. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa) jest daleko, i nie da złotówki na naprawę, a to są nasi mieszkańcy. (...) Dla mnie Karolew jest jak Borek i tak jak trzeba dbać o drogi gminne, także te drogi osiedlowe trzeba przejmować i wtedy możemy je swobodnie naprawiać - mówił burmistrz Marek Rożek.

Radny z Karolewa – Romuald Gawroński optymizm burmistrza studzi. Jego zdaniem Karolew jako wieś świetnie sobie radzi, chyba, że burmistrz "rzuci" lepszą propozycje. - Karolew wygląda pięknie. Jako wieś jest nam dobrze, chyba, że burmistrz zaproponuje większe pieniądze niż fundusz sołecki - mówił radny. - Ja bym też proponował, żeby Borek do Karolewa przyłączyć... - dodał żartobliwie radny Romuald Gawroński.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

gostyniankagostynianka

0 2

myślałam, że o Piaski chodzi ..... 21:41, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone