Zamknij
REKLAMA

To był prawdziwy hit! Nie tylko odpalili choinkę, ale zebrali tez sporo kasy...

10:10, 10.12.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

"Ludzie stają się dobrzy przez ćwiczenie i praktykowanie dobroci" – to hasło przyświecało mieszkańcom gminy Pępowo podczas II Mikołajek Gminnych, połączonych z charytatywna zbiórką na rzecz dwójki mieszkańców. Uczestnicy stanęli na wysokości zadania udało się zebrać pokaźną sumę, a przy okazji poczuć klimat zbliżających się świąt, kiedy w centrum Pępowa odpalono choinkę.

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Mieszkańcom Pępowa drugi rok z rzędu udało się to doskonale. W hali sportowej przy Szkole Podstawowej zorganizowano II Gminne Mikołajki. - Myślę, że jest taka potrzeba u mieszkańców, żeby spotykać się, ale też żeby tez dawać coś do siebie, bo wydarzenie jest połączone ze zbiórką charytatywną na rzecz dwójki naszych mieszkańców – dla Tomka, który uczęszcza do siedziby Szkoły Podstawowej w Pępowie i dla Patrycji uczennicy szkoły w Skoraszewicach - mówił wójt Grzegorz Matuszak.

Program trzygodzinnej imprezy był bardzo napięty - kąciki edukacyjne, zabawy z animatorami, dmuchańce, występy artystyczne i konkursy z nagrodami. - Nagrody w większości przekazali rodzice uczniów i przedszkolaków uczęszczających do szkół w Pępowie i Skoraszewicach, pozostałe nagrody ufundowali darczyńcy - mówił wójt Grzegorz Matuszak. - Sam zakupiłem kilka rzeczy, wcześniej zaopatrzyłem się również w świąteczne ozdoby na kiermaszu. Pewnie w tym roku musimy w domu postawić większą choinkę - żartował wójt Grzegorz Matuszak.

Mieszkańcy również byli zachwyceni  - Świetne impreza, idealny czas na jej organizację...No i można pomóc. - mówiła jedna z mieszkanek stojąc przy stoisku, gdzie prowadzono konkursy. - Dzieciaki szczęśliwe bo mają zdjęcia z Mikołajem. To był ich cel na dzisiaj. A teraz liczymy, że coś wygramy wygramy w konkursach, a przy okazji dorzucimy swoją małą cegiełkę dla Patrycji i Tomka. Pieniądze na rehabilitację na pewno bardzo się przydadzą - mówili kolejny mieszkańcy. W sumie podczas imprezy udało się zebrać około 27 tys. złotych. Pieniądze zostaną podzielone i przekazane na rzecz Patrycji i Tomka. Oboje potrzebują intensywnej rehabilitacji, która sporo kosztuje.

Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych nastąpiło również odpalenie choinki na pępowskich plantach. Zanim to jednak nastąpiło wójt podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje Mikołajek i uczestnikom za ich hojność. - Serce moje się raduje! - zaczął wójt Grzegorz Matuszak. - Dzisiejsze Mikołajki pokazały, że mamy w naszej gminie wielu ludzi dobrego serca. To wy tutaj zgromadzeni pokazaliście, ze potraficie dzielić się dobrem z innymi. Jestem dumny i zadowolony - podsumował włodarz miny Pępowo i życzył wszystkim zdrowych spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

WTFWTF

2 4

Łał, do Pępowa to gazeta pojechała ale na mistrzostwa teakwondo, które odbywały się przy liceum to za daleko mieliście... 12:24, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolekLolek

0 2

Za cienki Bolek jesteś żeby warto było o tobie pisać... 15:09, 10.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Maciej Maciej

2 0

Lolek a ciekawe co ty osiągnąłeś w życiu oprócz umiejętności obsługi komputera i pisania durnych komentarzy? 15:31, 10.12.2019


REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone