Zamknij
REKLAMA

Takiej inwestycji nie było tu od lat...

11:33, 07.11.2019 | MiS
Skomentuj Foto: UG Pępowo
REKLAMA

Grube miliony inwestuje gmina Pępowo w największą inwestycję od lat związaną z rozbudową oczyszczalni ścieków. Po miesiącach wykonywania robót przygotowawczych, ziemnych i konstrukcyjnych widać już pierwsze efekty prac, które można oglądać z lotu ptaka. Samorząd poniósł również pierwsze wydatki związane z zadaniem.

Ponad pół roku trwają prace przy rozbudowie oczyszczalni ścieków komunalnych w Pępowie – największej inwestycji gminnej od lat. W tym czasie udało się m.in. wykonać potrzebne zbrojenia, usunąć kolizje rurociągów technologicznych wraz z ich przebudową, wykonano sieci wodociągowe, cieplne, kanalizacji ciśnieniowej ścieków surowych i gazowej. Wszystko wykonywane jest zgodnie z harmonogramem. - Musimy go pilnować ze względu na wsparcie uzyskane z WRPO w wysokości prawie 5 mln złotych. Ten harmonogram trzyma nas w pewnych ryzach. Wykonawca jest dość solidny i na razie nie ma żadnych opóźnień - mówi Grzegorz Matuszak, wójt gminy Pępowo.

Samorząd poniósł już pierwsze wydatki związane z opłatami za wykonaną pracę. - Pierwszą fakturę mamy zapłaconą zgodnie z harmonogramem na ponad 2,6 mln złotych. Na przełomie listopada i grudnia będziemy opłacać kolejną fakturę na ponad milion złotych - mówi wójt Grzegorz Matuszak. Włodarz podkreślał, że inwestycja na przede wszystkim pozwolić na skanalizowanie pozostałej części gminy: Krzyżanek, Skoraszewic, Wilkonic, Magdalenek, Czeluścina. - Na Krzyżanki mamy złożony wniosek o dofinansowanie i przy pozytywnym jego rozpatrzeniu to własnie pierwszą część Krzyżanek skanalizujemy i podłączymy do zmodernizowanej oczyszczalni ścieków - podsumował wójt Grzegorz Matuszak.

Przypomnijmy, całość inwestycji polegającej na modernizacji i rozbudowie oczyszczalni ścieków to koszt 10 965 450 złotych.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (6)

AdamAdam

1 3

Panie Matuszak w gminie Pępowo są tylko Magdalenki, Czeluscin i Krzyżanki ? A co z pozostałymi wsiami ?
Kościuszko czy Ludwinowo? 14:38, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hahahaha

4 0

Na każdego przyjdzie czas... na to trzeba sporo kasy... 14:53, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DoAdamDoAdam

1 4

A wy wieśnioki *%#)!& do woreczka i zA płot wyćpujcie 16:47, 07.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ale bekaAle beka

0 0

Haha zmiażdżyło mnie to :D???? 13:32, 08.11.2019


KIKIKIKI

0 0

DoAdam ty tam nie kozacz bo zza monitorka tylko cwaniak jesteś! Każdy normalny zrozumie że nie od razu Rzym zbudowano. Kościuszkowo i Ludwinowo gratuluje inwestycji !!!Brawo Panie Wójcie za działania i gospodarowanie!!! 07:36, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ygorygor

0 0

czy sieci swiatlowodowe są legalne 11:25, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA