Zamknij
REKLAMA

Na koniec wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia

08:30, 07.01.2019 | a
REKLAMA
Skomentuj

Święto Trzech Króli jest bardzo ważnym wydarzeniem w kalendarzu chrześcijańskim. W wielu miejscach w Polsce odbywają się orszaki, taki miał miejsce również w Pępowie. W parafii pod wezwaniem św. Jadwigi odbyła się msza Święta, krótka inscenizacja i przejście pod stajenkę.

To już trzeci raz, kiedy mieszkańcy Pępowa wyruszyli z Królami, przywitać Jezusa Chrystusa. Uroczystość zainaugurowała msza święta w kościele parafialnym św. Jadwigi w Pępowie. Po zakończonej liturgii odbyła się pierwsza część planowanego przedstawienia, ukazująca spotkanie Mędrców z Herodem. Kolejnym etapem był przemarsz pod stajenkę, która powstała kilaka lat z temu z inicjatywy poprzedniego wójta Stanisława Krysickiego, a zbudowana przez strażaków OSP Pępowo. Przed żłobkiem odegrano finalną część inscenizacji, na którą składało się złożenie darów u stóp maleńkiego Jezusa.

Słodkie upominki wręczono wszystkim dzieciom które przybyły we własnoręcznie zrobionych koronach. Trzej Królowie stanęli też przed nie lada wyzwaniem - wybrać trzy najładniejsze korony. Zadanie nie było łatwe. Ostatecznie w rozwiązaniu konkursu pomagał im Herod. Upominki zwycięzcom wręczyła Barbara Krzyżoszczak, która była też reżyserem całego przedsięwzięcia.

(a)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone