Zamknij
REKLAMA

Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę.

11:17, 18.09.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Jak kiedyś wyglądało życie w Krzyżankach? Wielu już zapomniało, ale dzięki inicjatywie miejscowego stowarzyszenia i ogromnemu zaangażowaniu samych mieszkańców, udało się te czasy przypomnieć. Punktem kulminacyjnym był festyn podsumowujący projekt, na który zapraszała spacerowiczów sympatyczna para.

"Wspomnienia to do siebie mają, że zawsze wracają. Krzyżanki w starej fotografii" to nazwa projektu realizowanego przez stowarzyszenie "Krzyżanki". Z założenia projekt miał przybliżyć mieszkańcom dawne czasy. Jak wyglądała wioska sto lat temu. - Teraz dużo młodzieży spędza czas przy komputerach, telewizji, a zbyt mało czasu poświęca na kontakt z innymi w realnym świecie - mówiła Alina Patals, prezes stowarzyszenia "Krzyżanki". - Wpadliśmy na pomysł pokazania tego jak wyglądało życie na wsi w ubiegłym wieku - dodaje.

Członkowie stowarzyszenia poprosili mieszkańców, by ci podzielili się swoimi zdjęciami, na których widać codzienne życie mieszkańców sprzed lat. - Odzew był ogromny. Mieszkańcy przekazali nam wiele starych fotografii, ale też stare sprzęty. Zobaczymy jak z ich nazewnictwem poradzą sobie młodzi - mówiła Alina Patalas.

Mieszkańcy chętnie dyskutowali  też między sobą, kto widnieje na zdjęciach. Po reakcjach uczestników widać było, że pomysł stworzenia projektu to strzał w dziesiątkę. - Niektórzy byli zaskoczeni, inni się uśmiechają, przypominają sobie jak to kiedyś było. Naprawdę pozytywne emocje towarzyszą temu spotkaniu - mówiła Alina Patalas. - Dzięki temu, że zdjęcia udało się umieścić na rollupach będziemy mogli je pokazywać na innych imprezach - dodała prezes stowarzyszenia "Krzyżanki".

Przybywających na niedzielny festyn witała sympatyczna para - babcia i dziadek - w rolę, których wcielili się Natalia Sobańska (19l.) i Jacek Patalas (19l.). Zaczepiali oni i urządzali sobie pogadanki z uczestnikami. Podczas festynu nie zabrakło też dobrego jedzenia i  innych ciekawych atrakcji

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

obiektywnyobiektywny

8 1

Strzał w dziesiątkę ? Przecież to garstka ludzi, ławeczki puściutkie. Dobrze że senator się pojawił bo zatkał te dziury. 20:41, 18.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Muku PukuMuku Puku

6 1

Nic innego mu nie pozostało. Pomysł fajny, kontekst "społeczno-polityczny" już mniej. 23:53, 18.09.2018


REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone