Zamknij
REKLAMA

Trochę to niezrozumiałe, ale...

09:57, 05.07.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Powiat gostyński chce przejąć odcinek drogi od skrzyżowania z drogą Chwałkowo - Skoraszewice w stronę Krzyżanek. To z kolei komplikuje plany remontowe gminie Pępowo. W związku z przejęciem przebudowa tej drogi rozpocznie się od inne strony niż pierwotnie planowano.

Planowana modernizacja drogi w Krzyżankach miała być realizowana w tym roku. Sprawę komplikują jednak starania powiatu zmierzające, zdaniem władz gminy Pępowo, do zmian własnościowych. - Powiat rozpoczyna pozbywanie się dróg. To są drogi, których nie chcą i przeprowadzą tak zwaną komunalizację, przekazując je gminom. A w przypadku drogi z Krzyżanek do Potarzycy zmiany też nastąpią – mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

Z gminnej analizy dokumentów wynika, że odcinek od skrzyżowania Skoraszewice - Chwałkowo do drugiej drogi w Krzyżankach to odcinek należący obecnie do powiatu. Gmina pierwotnie chciała go modernizować, ale wobec planów własnościowych powiatu zmienia zdanie. - Skoro powiat chce to przejąć, to niech buduje sam. My gotowi jesteśmy budować tam, gdzie jest nasza własność. Nasz remont, jeśli wszystko się powiedzie, zaczniemy od strony Potarzycy – dodaje wójt Pępowa. Gmina przyznaje, że prace mogą się przesunąć w czasie, bo wobec zmian własnościowych konieczna jest zmiana projektów i kosztorysów.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone