Zamknij
REKLAMA

Za pierwszym razem się udało...

15:27, 23.02.2019 | Dobrochna Błażejczak
REKLAMA
Skomentuj

Jedyna Szkoła Podstawowa w powiecie gostyńskim nosząca imię najwybitniejszego polskiego poety - Adama Mickiewicza - zaprosiła przedstawicieli wszystkich szkół podstawowych działających na terenie naszego powiatu do udziału w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Impulsem dla była obchodzona w dniu 24 grudnia 2018 roku 220. rocznica urodzin Wieszcza.

W dniu 20 lutego 2019 roku odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski zorganizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Pogorzeli. W szranki stanęło 17 finalistów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Wystąpieniom recytatorów z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwała się licznie zgromadzona w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli publiczność. Prezentacje uczestników oceniało jury, którego pracami kierował przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, Alfred Siama, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli, wspomagany przez członkinie w osobach nauczycielek języka polskiego: Moniki Kaniewskiej ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Bodzewie i Barbary Roszak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli.

Spotkanie z poezją Adama Mickiewicza w interpretacji uczniów naszego powiatu poprzedziła prelekcja Alfreda Siamy pt. ,,Adam Mickiewicz w Wielkopolsce’’, obfitująca w niezwykłe anegdoty dotyczące biografii poety. Po zakończeniu wystąpień recytatorów pełną napięcia chwilę oczekiwania na ogłoszenie werdyktu jury wypełniła uczestnikom spotkania okolicznościowa prezentacja artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Pogorzeli.

Zgodnie z regulaminem konkursu komisja przyznała I, II oraz III nagrodę w dwóch kategoriach wiekowych. Dokonanie oceny było jednak bardzo trudne, gdyż poziom recytatorskich zmagań okazał się bardzo wysoki. Poniżej lista laureatów

Kategoria uczniów klas IV-VI
I miejsce - Zofia Andrzejczak ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Piaskach;
II miejsce - Amelia Gorwa ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zimnowodzie;
III miejsce - Aleksandra Paluszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu w Gostyniu.

Kategoria uczniów klas VII-VIII oraz III gimnazjum
I miejsce - Wiktoria Praczyk ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zimnowodzie;
II miejsce - Wiktor Jakubowski ze Szkoły Podstawowej im. Edmunda Bojanowskiego w Kunowie;
III miejsce - Marcin Kosik ze Szkoły Podstawowej im. Bernarda Śliwińskiego w Poniecu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania za udział oraz drobne upominki, natomiast laureaci - dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Urząd Miejski w Pogorzeli oraz Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. Podziękowania otrzymali również nauczyciele, pod których kierunkiem uczniowie zgłębiali tajniki recytatorskiego warsztatu.

Powiatowy Konkurs Recytatorski organizowany przez Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli prawdopodobnie będzie miał charakter cykliczny.

(Dobrochna Błażejczak)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

MamaMama

5 0

Dlaczego nie ma zdjęć laureatów? 12:48, 24.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiktoriaWiktoria

5 0

Właśnie!!! Będzie jakaś galeria? 13:24, 24.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uczennicauczennica

1 3

Bo w szkole najważniejsze są ciała pedagogiczne, checheche 13:55, 24.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obserwatorobserwator

4 0

Wiekowi ci laureaci na zdjęciu. 17:23, 24.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone