Zamknij
REKLAMA

Koniec jazdy po kamieniach!

13:43, 13.03.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Gostyński magistrat rozpisał przetarg na modernizację dwóch staromiejskich ulic. To oznacza, że kamień polny, z którego są zbudowane zastąpi nowy starobruk. Na tym nie koniec. Pojawi się też nowe oświetlenie. Jednocześnie prace będzie prowadziła spółka Enea i pracownicy gazowni.

Po remontach ulicy Zamkowej, Tkackiej i Kościelnej przyszedł czas na remont - Łaziennej i Kaczej. Te ulice zbudowane niegdyś z kamienia polnego. W chwili obecnej drogi mają bardzo nierówną nawierzchnię, podobnie jak chodniki. Po remoncie będą wyglądać jak przystało na centrum. - Jak najbardziej wpiszą się w kanon staromiejskich ulic, które są już po modernizacji - mówi Mariusz Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Gostyniu. Pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki i oświetlenie.

Remontem zajmie się firma, która wygra przetarg na realizację zadania - Naszymi partnerami w tym remoncie będzie spółka Enea, której pracownicy zajmą się wymianą słupów i spółka gazownictwa, która zajmie się modernizacją sieci gazowej tam, gdzie będzie to konieczne - mówi Mariusz Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Gostyniu. - Nie będzie konieczny remont sieci wodociągowej. Tym Zakład Wodociągów i Kanalizacji zajął się już dwa lata temu - dodaje urzędnik. Kosztorys na remont ulic opiewa na kwotę miliona złotych. Czy zainteresowane firmy podobnie wycenią swoją pracę? Tego dowiemy się 28 marca. Na ten dzień planowane jest otwarcie ofert. Na czas remontu, który miałby rozpocząć się najpóźniej w maju ulice zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. 

W planach jest też remont ul. 1-go Maja (deptaku). - Niebawem będziemy wybierać wykonawcę, który zajmie się projektem i koncepcją, a potem wykonaniem remontu gostyńskiego deptaka - powiedział naczelnik Mariusz Konieczny. O szczegółach będziemy informować niebawem.

[ALERT]1552480968397[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (8)

jaja

16 7

Mysle ze staromiejski wyglad to wlasnie ulice z bruku polnego.Na tych ulicach nie ma takiego ruchu zeby gladka powierznia byla.Wlasnie te ulice maja swoj urok.Zobaczcie jak wygladają wszystkie stare uliczki na ktorych jest kostka betonowa -dziury zaglebienia i zapadliny-ul Helsztynskiego Floriana i deptak-wielkie nieporozuminie.Pamietacie jaki biznes zrobil holenderski biznesmen na bruku z ul JPII?
15:05, 13.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nie pamiętamynie pamiętamy

6 5

Na Helsztyńskiego Floriana i deptaku nie ma takiej kostki jak na Kościelnej czy Zamkowej. Te wygladają ekstra. To co jest na Łaziennej to polne kamienie i wstyd, że są jeszcze takie ulice. Mieszkańcy sami chcą żeby to sie zmieniło 15:51, 13.03.2019


Pierwszy Prezes Pierwszy Prezes

5 4

A takie fajne ulice to były tyle uroku....po co to psuć i tylko pogarszać szkoda zmarnowanej kasy na to już nie będzie tak ładnie jak teraz..... 23:24, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gostyniankagostynianka

0 2

Myślę ze lepiej wykorzystać te pieniądze na poprawę na nowo takich kamieni do tego chodniki które miejscami wołają o pomstę do nieba szkoda tych kamiennych uliczek które są na pewno piękniejsze niż asfalt 08:41, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ja,pierwszy prezes,gja,pierwszy prezes,g

1 1

Wszystkie te komentarze to jeden autor. Pisz nowelki,bo nudzisz i irytujesz ... 09:20, 14.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gostyniankagostynianka

0 0

stuknij sie w głowe 12:28, 14.03.2019


Obywatel GCObywatel GC

6 0

A może najpierw spowodować by odcinek POLNY(szutrowy) na długości ok.150 metrów stał się przejezdny bo nazwa ULICA dla Cukrowniczej to Określenie Mocno na WYROST.Wstyd Panie Burmistrzu i Radni .Trzeba poprawić(wyrównać ) odcinek od Poczty do Media Expert bo na skutek jego nierówności(po deszczu najlepiej to widać gdy woda nie może spływać do studzienek deszczowych) wiele zawieszeń samochodowych uległo popsuciu).Ja rozumiem ,że Pan Burmistrz chce by otoczenie jego miejsca pracy wyglądało pięknie ale miasto to nie tylko Rynek i nowe ulice na Pożegowie i powyżej ulicy Nad Kanią . 11:27, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jakjak

1 0

Panie burmistrzu czy znajdzie pan dziś prawdziwego brukarza? Ile lat przetrwała praca poprzedniego? 11:40, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone