Zamknij
REKLAMA

Dobra informacja...

12:00, 17.07.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Od września w siedzibie gostyńskiej szkoły muzycznej zostanie uruchomiony kolejny oddział przedszkolny. To znak, że w gminie przybywa maluchów. Docelowo w budynku ma powstać zupełnie nowe przedszkole, dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością.

Pomysł utworzenia oddziałów przedszkolnych w szkole muzycznej "wymusiła" na gminie w zeszłym roku zmiana prawa. Obniżono wiek dzieci objętych obowiązkiem przedszkolnym. - Padła wówczas propozycja otwarcia dwóch oddziałów filii Przedszkola Miejskiego nr 5 w pomieszczeniach szkoły muzycznej, gdzie administratorem jeszcze do 31 sierpnia jest Szkoła Podstawowa nr 2 - mówi Grzegorz Skorupski, wiceburmistrz Gostynia. Pomysł okazał się trafiony. - Po pierwsze mieszkańcy osiedla Tysiąclecia mają w tej chwili na swoim osiedlu przedszkole. Po drugie jest to miejsce zaciszne, otoczone parkiem, bezpieczne dla dzieci - dodał wiceburmistrz Skorupski.

Od 1 września tego roku w budynku zostanie otwarty trzeci oddział, a jeśli zajdzie potrzeba, to w kolejnym roku również czwarty. To efekt naboru do przedszkoli, jaki przeprowadzono na początku roku. - Wyliczyliśmy, że zabraknie nam miejsca dla 30 dzieci, dlatego od razu pomyśleliśmy o oddziale w szkole muzycznej - tłumaczy wiceburmistrz Grzegorz Skorupski.

Uruchomienie kolejnego oddziału wiąże się jednak z remontem budynku. Planuje się odświeżenie trzech sal lekcyjnych, które przeznaczone zostaną na pobyt dzieci jako sale zabaw oraz salkę do indywidualnej pracy z dzieckiem. Istniejąca łazienka będzie przystosowana dla małych dzieci, tj. zainstalowane zostaną małe ubikacje i prysznic. Dodatkowo wyremontowane zostanie pomieszczenie do wydawania  posiłków,  odświeżona stolarka okienna i korytarz. Na wejściu do przedszkola zamontowany zostanie domofon umożliwiający zdalne otwieranie drzwi. Na wszystkie te prace zarezerwowano 100 tysięcy złotych. - Dodatkowo uzyskano z WRPO 2014-2020 dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przeznaczone na rozszerzenie oferty edukacyjnej w Gostyniu w zakresie edukacji przedszkolnej. Całkowita wartość projektu to 289 637,64 zł, kwota dofinansowana 246 191,99 zł. (...) Środki mogą być przeznaczone na bieżącą działalność placówki, zajęcia dodatkowe dla dzieci, zakup sprzętu TIK, audiowizualnego, specjalistycznego, wyposażenia placu zabaw, studia podyplomowe dla nauczycieli. Na remonty adaptacje możemy z tego przeznaczyć 57 927,53 zł. - wylicza wiceburmistrz Grzegorz Skorupski.

W kolejnych miesiącach planowane jest też zagospodarowanie poddasza, gdzie miałaby mieścić się administracja oraz montaż windy, dzięki której swobodnie będą mogły czuć się dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

Od września ze względu na rosnące zapotrzebowanie filią w szkole muzycznej będzie zarządzał zastępca dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 5. Finalnie w szkole muzycznej ma powstać zupełnie odrębna jednostka - przedszkole nr 2.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

zz

3 0

super :)) idealne miejsce na przedszkole 19:30, 17.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone