Zamknij
REKLAMA

Znają się na przepisach i najlepiej wypadli w turnieju

13:52, 14.05.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Blisko czterdzieścioro uczniów wzięło udział w Powiatowych Eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Rywalizację podzielono na kilka etapów, nad przebiegiem których czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu.

Celem odbywającego się od kilku lat turnieju jest podnoszenie wśród młodzieży świadomości na temat bezpieczeństwa - w szczególności tego na drodze. - Zdajemy sobie sprawę, że przystępując do turnieju, ci młodzi ludzie przygotowują się do niego - uczą się jazdy rowerem, samochodem, doskonalą swoje umiejętności i zdobywają wiedzę, którą przyswajają - mówił Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji. - Na pewno jest to pomocne na co dzień w użytkowaniu roweru czy samochodu i też liczymy, że przez to, iż znają przepisy, nie będą uczestniczyli w zdarzeniach drogowych, których na terenie powiatu gostyńskiego z udziałem młodych ludzi nie brakuje - dodał rzecznik KPP Gostyń.

Podczas turnieju uczestnicy musieli poprawnie rozwiązać testy z przepisów ruchu drogowego i wykazać się umiejętnością prawidłowego poruszania się po skrzyżowaniu. Drużyny z klas podstawowych i klas gimnazjalnych pokonywały specjalny tor przeszkód na rowerze, natomiast uczestnicy ze szkół średnich zmierzyli się z torem samochodowym. Trzeba było również znać zasady pierwszej pomocy.

W klasyfikacji szkół średnich pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, natomiast drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Zawodowych w Gostyniu. W kategorii oddziałów klas gimnazjalnych najlepsi okazali się uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 3 w Gostyniu, drugie miejsce uczniowie ze Starej Krobi, a trzecie reprezentanci Ponieca. W kategorii szkół podstawowych zwycięstwo przypadło uczniom Szkoły Podstawowej w Starej Krobi, drugie miejsce zajęła szkoła w Poniecu, a trzecie miejsce uczniowie ze Skoraszewic.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone