Zamknij
REKLAMA

Znają się na przepisach i najlepiej wypadli w turnieju

13:52, 14.05.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Blisko czterdzieścioro uczniów wzięło udział w Powiatowych Eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Rywalizację podzielono na kilka etapów, nad przebiegiem których czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu.

Celem odbywającego się od kilku lat turnieju jest podnoszenie wśród młodzieży świadomości na temat bezpieczeństwa - w szczególności tego na drodze. - Zdajemy sobie sprawę, że przystępując do turnieju, ci młodzi ludzie przygotowują się do niego - uczą się jazdy rowerem, samochodem, doskonalą swoje umiejętności i zdobywają wiedzę, którą przyswajają - mówił Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji. - Na pewno jest to pomocne na co dzień w użytkowaniu roweru czy samochodu i też liczymy, że przez to, iż znają przepisy, nie będą uczestniczyli w zdarzeniach drogowych, których na terenie powiatu gostyńskiego z udziałem młodych ludzi nie brakuje - dodał rzecznik KPP Gostyń.

Podczas turnieju uczestnicy musieli poprawnie rozwiązać testy z przepisów ruchu drogowego i wykazać się umiejętnością prawidłowego poruszania się po skrzyżowaniu. Drużyny z klas podstawowych i klas gimnazjalnych pokonywały specjalny tor przeszkód na rowerze, natomiast uczestnicy ze szkół średnich zmierzyli się z torem samochodowym. Trzeba było również znać zasady pierwszej pomocy.

W klasyfikacji szkół średnich pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, natomiast drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Zawodowych w Gostyniu. W kategorii oddziałów klas gimnazjalnych najlepsi okazali się uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 3 w Gostyniu, drugie miejsce uczniowie ze Starej Krobi, a trzecie reprezentanci Ponieca. W kategorii szkół podstawowych zwycięstwo przypadło uczniom Szkoły Podstawowej w Starej Krobi, drugie miejsce zajęła szkoła w Poniecu, a trzecie miejsce uczniowie ze Skoraszewic.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone