Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
1
14:06, 25.02.2020
Nawet trzysta morsów z całej Wielkopolski może w najbliższą sobotę wejść wspólnie do jeziora w Cichowie. Wszystko w szczytnym celu, bo każda złotówka z wpisowego zostanie przekazana na rehabilitację i leczenie Moniki Rodzoch z Gostynia. W charytatywnej kąpieli może wziąć udział każdy chętny, kto nie boi się wyzwań, a przy okazji chciałby zrobić coś dobrego dla innych.
3
11:24, 24.02.2020
Na dwa dni gostyńska "jedynka" otworzyła swoje drzwi dla przyszłych pierwszoklasistów. Dzieci wraz z rodzicami zobaczyli jak wyglądają sale, poznali nauczycieli, a dodatkowo najmłodsi świetnie się bawili zdobywając indiańskie sprawności.
58
16:42, 20.02.2020
Gostyńscy strażnicy miejscy tym razem sprawdzali co mieszkańcy wiosek wrzucają do pieca. Zmasowana kontrola przyniosła efekty. Ujawniono, że niektórzy wrzucają do pieców opakowania z kolorowym nadrukiem, płyty wiórowe, części pociętych mebli pokrytych farbą i laminatem, a także kawałki folii i tworzyw sztucznych.
42
15:21, 20.02.2020
Ze słodką niespodzianką odwiedził Gostyń poseł z naszego okręgu - Grzegorz Rusiecki. Spacerując po deptaku, częstował pączkami rozmawiał z ludźmi. Nie obyło się jednak bez łyżki politycznego dziegciu. Parlamentarzysta nawiązał w ten sposób do ostatnich wydarzeń w Sejmie, gdzie nie zawsze jest słodko. Przy okazji podsumował też słynny gest posłanki Lichockiej
9
14:15, 20.02.2020
W tłusty czwartek na polskich stołach królują pączki. Z tej okazji gościliśmy w piekarni-ciastkarni Ciążyńscy na gostyńskim deptaku, gdzie specjalne dla nas przygotowano dwa ważące po 890 gramów pączki giganty - największe w Gostyniu. Oba trafiły do czytelników Gostyn24, jako nagroda w zabawach. Przy okazji zapytaliśmy też mieszkańców, jakie pączki lubią najbardziej i ile ich dzisiaj zjedzą?
17
12:58, 20.02.2020
- Śmieci z wysypiska w Goli walają się po okolicznych polach, rowach, działkach - informują czytelnicy Gostyn24. Problem dostrzegli nie tylko nasi czytelnicy, ale też właściciele okolicznych pól i Nadleśnictwo Piaski. Czy można go jakoś rozwiązać? O to zapytaliśmy w Komunalnym Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, będący administratorem PSZOK-u
23
17:35, 19.02.2020
Przejścia dla pieszych, zwłaszcza te przy drogach wojewódzkich i krajowych, to miejsca szczególnie niebezpieczne. Na jednym z takich przejść kilka tygodni temu doszło do tragedii, o której dziś przypominają palące się znicze. Pojawiła się szansa by piesi byli bardziej widoczni, co w przyszłości może zapobiec podobnym dramatom.
37
10:30, 18.02.2020
Gostyńscy radni większością głosów podjęli decyzję o zamiarze likwidacji dwóch gminnych szkół podstawowych w Goli i w Siemowie. Główne powody to wysokie koszty utrzymania placówek i zbyt mała ilość uczniów. Ostateczne głosowanie poprzedziły wystąpienia społeczności szkolnych oraz radnych. W najbliższych tygodniach swoje zdanie na temat likwidacji wyrazi kurator. Jedno jest pewne, jeśli szkoły zostaną zamknięte uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny w innych placówkach oświatowych, a budynki pozostaną w zasobie gminy.
14
09:18, 18.02.2020
O tym, że ul. Helsztyńskiego wymaga pilnego remontu chyba nie trzeba nikogo przekonywać. W ostatnim czasie w kilku jej punktach oraz na ul. Lipowej prowadzono prace naprawcze, bo droga zapadała się. Na gruntowną modernizację nie ma co jednak liczyć na razie. Jak przekonują urzędnicy, w pierwszej kolejności konieczne jest wykonanie innej ważnej inwestycji.
24
14:01, 14.02.2020
Praktycznie wszystkie samorządowy w regionie dofinansowują prace renowacyjne i konserwatorskie w kościołach na swoim terenie i nie jest to niczym nowym. Gmina Gostyń także wydaje na to co roku pieniądze. Podczas najbliższej sesji radni mają zdecydować o kolejnej takiej dotacji, tym razem na modernizację chrzcielnicy...
9
11:49, 14.02.2020
Przez dziesiątki lat służyły jedynie mieszkańcom, a nakłady finansowe na ich remonty były znikome. W końcu samorząd uznał, że dłużej czekać nie można i od kilku lat w budżecie zabezpiecza środki na ten cel. W tym roku ma to być ponad pół miliona na kolejne etapy rewitalizacji świetlic.
8
11:50, 11.02.2020
Tego popołudnia Hutnik zdominowały dzieci przebrane za... koty. Wszystko za sprawą "Kociego Baliku",jaki zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Noe" z okazji przypadającego za kilka dni Międzynarodowego Dnia Kota. Były tańce, konkursy i edukacja przez zabawę.
44
16:04, 10.02.2020
Gostyn24 poinformował o tym jako pierwszy. Kilka dni temu, rząd oficjalnie ogłosił program budowy 100 obwodnic w kraju, na mapie którego znalazła się też druga obwodnica Gostynia - w ciągu krajowej "dwunastki". Dziś w gostyńskim ratuszu spotkali się parlamentarzyści i samorządowcy, którzy od lat zabiegali o tę inwestycję. Podczas konferencji prasowej padły nie tylko słowa radości, ale też możliwe daty ogłoszenia przetargów, samej budowy i jej zakończenia. Można powiedzieć, że ta inwestycja, po prostu nam się należała
4
13:48, 10.02.2020
Pod okiem nauczycieli języka angielskiego napisali list do królowej. Trochę o sobie, trochę o Gostyniu, o zwierzętach i hobby. Do listu dołączyli portret Elżbiety II i jej psów, a także szkice zabytków Londynu. Po trzech miesiącach przyszła odpowiedź prosto z Pałacu Buckingham. Królowa pokazała klasę...
59
13:11, 08.02.2020
Wskazuje na to, że w najbliższych latach znikną komunikacyjne bolączki Gostynia i okolicznych miejscowości. Dziś przed południem ogłoszono pełną listę miast, które objęte zostały rządowym programem budowy 100 obwodnic, realizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury. I tu niespodzianka! Gostyń znalazł się wśród 8 wielkopolskich miejscowości, w których ma powstać obwodnica. I nie chodzi wcale o tę wojewódzką 434, a o obwodnicę w ciągu drogi krajowej nr 12.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone