Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
47
09:51, 29.10.2020
Po tym jak koronawirus "wyeliminował" pracowników sanepidu instytucji ta została niemal kompletnie sparaliżowana. Z pomocą przyszli pracownicy z Leszna, ale strzałem w dziesiątkę okazało się uruchomienie linii call center na gostyńskim basenie. Przeszkoleni dzwonią do mieszkańców, by poinformować o kwarantannach i odpowiadają na nurtujące pytania. - Rozmowy w zdecydowanej większości są miłe, ludzie są wyrozumiali - mówiła jedna z pracownic OSiR
295
20:09, 28.10.2020
Gostynianie po raz kolejny wyszli na ulice w ramach protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Miał to być marsz żałobny, w ciszy, ale emocje znów wzięły górę. Manifestacji towarzyszyło wiele symbolicznych gestów. Na rynku protestujący odśpiewali hymn Polski i piosenkę "Kocham Wolność", a przed budynkiem, gdzie mieści się biuro PiS odbył się symboliczny pogrzeb wolności - złożono wieniec i znicz. - Pamiętajcie, wolność to stan umysłu! - mówili do tłumu organizatorzy demonstracji.
13
14:31, 28.10.2020
Jeszcze kilka miesięcy temu wystarczał parking przy gostyńskim szpitalu, jednak od pewnego czasu liczba osób kierowanych na testy stale rośnie. Zdecydowano więc o przeniesieniu punktu drive thru na parking przy gostyńskim stadionie, lecz i to miejsce  okazało się niewystarczające. Gmina Gostyń zaproponowała więc uruchomienie dodatkowego parkingu dla osób przyjeżdżających po wymaz.
45
15:09, 27.10.2020
- Pierwsze miesiące życia były tymi, które wspomina się z uśmiechem na twarzy. - tak o swoim synku piszą rodzice Jasia Poznańskiego (13l.) z Gostynia. Radość szybko jednak zaczęła mieszać się ze strachem i niepewnością. Lekarze poinformowali rodziców, że chłopiec nie rozwija się tak jak inne dzieci, jednak dopiero dwa lata temu zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe. Tak zaczęła się walka o sprawność chłopca, który dwa razy w tygodniu poddawany jest rehabilitacji, ale potrzebuje też specjalistycznych turnusów. To jednak wiąże się z kosztami, które przekraczają możliwości rodziców Jasia. Jeśli chcielibyście pomóc, zachęcamy. Zbiórka prowadzona jest na portalu siepomaga.pl.
70
11:58, 27.10.2020
"Wirusem ludzi tresujecie? Kogo oszukujecie" ,  "Komunistyczne obostrzenia czy do tego służyć ma pandemia?" - takie banery pojawiły się przy głównych ulicach Gostynia. Nie wiadomo, kto je tam umieścił. Można się tylko domyślać, że ich autor bądź autorzy należą do ruchów antycovidowych i nie zgadzają się z wprowadzonym przez rząd obostrzeniami.
342
20:51, 26.10.2020
Gostynianie znów wyszli na ulice w proteście przeciwko zakazowi aborcji w przypadku nieodwracalnych zmian chorobowych płodu. Podobnie jak wczoraj setki demonstrantów przeszło głównymi ulicami miasta blokując przejazd. Protest przebiegał spokojnie, choć emocji nie brakowało - W przeciwieństwie do innych miast Polski nasza regionalna władza uszanowała nasze prawa do protestu, policja stanęła po naszej stronie zamiast walić nam gazem po ryjum, kopać, bić pałkami - mówili protestujący.
33
14:17, 26.10.2020
Emocje wokół tzw. "Piątki Kaczyńskiego" nie opadają. Najgorętszym punktem nowej ustawy jest zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz ograniczenia w uboju rytualnym, które wywołały falę protestów rolników w całej Polsce. Własne zdanie mają też hodowcy psów, którzy w ramach ogólnopolskiego protestu wyszli w niedzielę na "Spacer z psem po Polsce". Kilka osób spotkało się na gostyńskim, co ciekawe nie było  nikogo z naszego powiatu. 
21
10:29, 26.10.2020
Coraz więcej osób chce się przebadać na obecność koronawirusa. Wymaga to jednak cierpliwości, bo do punktów drive thru tworzą się ogromne kolejki. Taka jest również w Gostyniu. Jak zwracają uwagę nasi Czytelnicy być może sytuacja byłaby lepsza, gdyby stanowisko obsługiwała więcej, niż jedna osoba. Jak udało nam się ustalić z pomocą mają przyjść żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.  
365
20:38, 25.10.2020
TTakiej demonstracji chyba jeszcze w Gostyniu nie było. Setki kobiet, wspieranych przez mężczyzn, m.in. burmistrza Jerzego Kulaka wyszło na ulice miasta, by zaprotestować przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Manifestacji towarzyszyły ogromne emocje. Zgromadzeni nieśli transparenty i wykrzykiwali jednoznaczne hasła. Demonstracja zakończyła się przed siedzibą biura posła PiS Jana Dziedziczaka, gdzie ustawiono znicze. - Te znicze są symbolem wszystkich zniczy, które  przyjdzie nam zapalić jeśli nic tu nie zmienimy. Każdy z nas będzie wspominał swoje dziecko jako kaleki, które umierały na jego rękach - mówił jeden z demonstrantów.
234
16:24, 25.10.2020
Polki protestują przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. W wielu miastach Polski od kilku dni odbywają się strajki. Demonstracja planowana jest na dziś w Gostyniu. - Weźcie ze sobą mamy, siostry, koleżanki, znajome. Panowie też się może przyłączą do nas - możemy przeczytać w opisie wydarzenia na Facebooku.
74
11:13, 24.10.2020
Jak już informowaliśmy, także pracownicy gostyńskiego Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gostyniu nie uniknęli zakażenia koronawirusem. Wczoraj na stronie internetowej pojawił się lakoniczny wpis informujący o zmianie trybu pracy placówki. Zauważyliśmy jednak coś jeszcze. Zniknęły też wszystkie numery telefonów do sanepidu.
209
14:17, 23.10.2020
Nie tylko przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, kobiety protestowały przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Swój sprzeciw nieznane osoby wyraziły również w Gostyniu. Na budynku, gdzie znajduje się biuro posła Jana Dziedziczaka pojawił się napis "Wyrok na kobiety" i znicze. Parlamentarzysta był jednym ze 119 posłów, którzy podpisali się pod wnioskiem złożonym do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie. Polityk uważa, że atakując biuro poselskie ktoś najwyraźniej chce z wyroku robić konflikt polityczny.
2
08:36, 23.10.2020
Trwa wymianą nawierzchni jezdni na ul. Morelowej w Gostyniu. Zniszczoną trylinkę zastępuje nowa, ale to nie wszystko. W ramach zadania wymieniona zostanie również część krawężników i obrzeży betonowych, a także dostosowana wysokość niektórych wjazdów do posesji.
18
17:09, 22.10.2020
Nie było tradycyjnej manifestacji i delegacji z Drezna, jedynie skromne grono przedstawicieli samorządu, kombatantów i młodzieży.  W ten sposób uczczono 81. rocznicę jednego z najbardziej bolesnych momentów w historii Gostynia - rozstrzelania przez hitlerowców trzydziestu mieszkańców ziemi gostyńskiej. - To co spaja wydarzenia - z września 1939 i rok 2020 jest cierpienie. Jest lęk. Strach. Troska o życie - mówił ks. kanonik Grzegorz Robaczyk, proboszcz gostyńskiej Fary. 
13:56, 22.10.2020
Smutna informacja dotarła do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. Zmarła Małgorzata Frąckowiak (58l.) - wieloletnia pracownica gostyńskiej książnicy, która czytelnikom znana była przede wszystkim z wypożyczalni zbiorów audiowizualnych. W ostatnich tygodniach zmagała się z ciężkim zakażeniem COVID-19. Rodzinie Zmarłej składamy wyrazy serdecznego współczucia.
REKLAMA