Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
16
16:33, 11.11.2019
Z roku na rok, coraz więcej ludzi decyduje się wziąć udział w oficjalnych uroczystościach z okazji Dnia Niepodległości. Dziś także, mieszkańcy Gostynia godnie uczcili pamięć tych, którzy swoje życie, oddali za wolną Polskę. W asyście pocztów sztandarowych, i Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń, pod pomnikiem Serca Jezusowego złożono wieńce i wiązanki kwiatów.
4
10:03, 11.11.2019
Uroczystą zbiórką z okazji Dnia Niepodległości rozpoczęli dzień strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Po podniesieniu flagi i odśpiewaniu hymnu głos zabrał komendant bryg. Tomasz Banaszak, odczytał m.in. okolicznościowy list przesłany przez Komendanta Głównego PSP. Następnie wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe czterem strażakom.
14:51, 08.11.2019
Kierowcy przejeżdżający skrzyżowaniem ulic - Nad Kanią i Europejskiej muszą uzbroić się w cierpliwość. Drogowcy prowadzą tam prace związane z poszerzeniem trasy i wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do połowy grudnia.
4
13:40, 08.11.2019
Profesor Tomasz Grodzki, został dziś ogłoszony wspólnym kandydatem opozycji na Marszałka Senatu. Jak udało nam się ustalić, ma on swoje korzenie w Gostyniu, gdzie do dziś mieszkają członkowie jego najbliższej rodziny. Dwa lata temu, przyjechał do nas na zaproszenie Klubu Obywatelskiego.
13:49, 05.11.2019
Zbliżający się okres zimowy to trudny czas dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, bezdomnych, czy rodzin niezaradnych życiowo. Znaczne spadki temperatur, opady i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla ich zdrowia, ale i życia. Jak co roku gostyński Ośrodek Pomocy Społecznej zwraca się do mieszkańców z apelem, aby nie przechodzili obojętnie obok potrzebujących pomocy.
4
12:30, 02.11.2019
Korowód Świętych przechodził nie tylko w Krobi i Gostyniu, ale też w mniejszych miejscowościach. Dzieci przebrane za świętych, anioły i inne barwne postacie śpiewały, i "hałasowały" grzechotkami. Był też program artystyczny oraz podziękowanie dla katechetki za wieloletnią współpracę.
20
16:07, 01.11.2019
Jak co roku w Dniu Wszystkich Świętych tłumy mieszkańców ruszyły na gostyński cmentarz, odwiedzić groby bliskich, krewnych, przyjaciół. Na mogiłach pojawiły się kwiaty i znicze, a w sercach wiara, pamieć i nadzieja że kiedyś znów się spotkamy. Uroczystość zainaugurowała procesja żałobna, po której proboszczowie z miejscowych parafii odprawili msze świętą. Homilię wygłosił ks. Dariusz Dąbrowski - filipin ze Świętej Góry, zapewniając, że śmierć, jest tylko "przystankiem" na drodze do wieczności, dlatego warto zastanowić się nad własnym życiem. Dziś publikujemy fotorelację, wkrótce filmowy reportaż z uroczystości na gostyńskim cmentarzu.
13
09:17, 01.11.2019
W Wigilię Wszystkich Świętych, wizerunki świętych dosłownie wychodzą na ulice. Ich orszaki mają być alternatywą dla uznawanego za przez wielu za pogański zwyczaj Halloween, którego symbolem stała się dynia. W Gostyniu również przeszedł pochód świętych. Trasa jak co roku wiodła z kościoła Farnego na Świętą Górę.
4
10:47, 31.10.2019
Zaczęło się od bólu głowy, który był początkiem piekła jakie przechodzi 10-letnia Amelia. Z czasem doszedł stan zapalny mózgu, rdzenia kręgowego, obrzęk mózgu i napady padaczki. Do tego ból, który zniechęcał do życia. Diagnoza – choroba autoimmunologiczna. Dziewczynkę wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej, ale po wybudzeniu jest w bardzo ciężkim stanie. Dzień i noc czuwa przy niej mama. W szpitalu przebywają od pół roku i marzą o powrocie do domu...
2
15:16, 28.10.2019
Przed nami Wszystkich Świętych. Przy cmentarzach już dziś można zaobserwować wzmożony ruch samochodów, który z każdym dniem będzie się nasilał. Dlatego warto zapoznać się z informacją, gdzie parkować auta, by w spokoju dotrzeć na groby bliskich. Urzędnicy zachęcają do korzystania z darmowej komunikacji miejskiej i apelują o ostrożną jazdę.
7
11:51, 26.10.2019
Liga Obrony Kraju w powiecie gostyńskim świętowała 75 lat istnienia. Na terenie gostyńskiej strzelnicy zorganizowano uroczystości rocznicowe. Wzięli w nich udział członkowie organizacji i liczne grono zaproszonych gości. Przypomniano historię powstania struktur LOK. w naszym regionie Były gratulacje, życzenia i odznaczenia dla osób związanych i wspierających Ligę Obrony Kraju. Najpóźniej za dwa lata gostyński LOK będzie miał kolejne powody do radości. Planowana jest rozbudowa i modernizacja strzelnicy.
21
13:31, 25.10.2019
Mieszkańcy wsi Brzezie doczekali się filmu o swojej miejscowości. Nie brakuje w nim archiwalnych nagrań i zdjęć z najważniejszych wydarzeń, przeplatanych opowieściami mieszkańców oraz bardziej współczesnymi wspomnieniami. Obraz powstał dzięki ogromnemu zaangażowaniu Barbary Wujczak i Adama Wolnego.
75
10:35, 25.10.2019
Mieszkanka Gostynia ma dość trucia ludzi. Przyszła na sesję, by zmotywować władze do konkretnego działania i zdyscyplinowania tych, którzy nie dbają o ekologię. Kobieta nie zostawiła też suchej nitki na działaniach strażników miejskich, a zwłaszcza na jednym, który miał ją wyśmiać, gdy zaproponowała kupno specjalnego drona do monitorowania kominów.
20
10:27, 24.10.2019
Wczoraj informowaliśmy o możliwej zmianie komendanta gostyńskiej straży miejskiej. Ogłoszenie o naborze nowego szefa ma się pojawić za kilka dni. To jednak nie koniec zmian personalnych na wysokich stanowiskach urzędniczych. Niebawem gmina będzie też szukała prezesa bardzo ważnej spółki. Obecny nie zamierza ubiegać się o to stanowisko.
55
13:46, 23.10.2019
Szykują się zmiany w gostyńskiej Straży Miejskiej. Andrzej Maćkowiak, który był komendantem jednostki ponad ćwierć wieku, będzie musiał pożegnać się z mundurem. Zostanie urzędnikiem. Taką decyzję podjął burmistrz Jerzy Kulak. - To jest trudna sytuacja - przyznał w rozmowie telefonicznej Andrzej Maćkowiak, komendant Straży Miejskiej w Gostyniu.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone