Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
1
14:55, 20.09.2019
Kosztowały prawie trzy miliony złotych, ale trzeba przyznać, że robią wrażenie. W Gostyniu zakończyły się dwie ważne inwestycje drogowe - jedna w centrum miasta, druga na osiedlu Pożegowo. Jedzie się gładko i wygodnie ku radości mieszkańców i kierowców.
11:40, 20.09.2019
W Gostyniu blisko rok temu rozpoczął swoją działalność Dzienny Dom Senior+ Ludzie w podeszłym wieku, mogą w nim przyjemnie i aktywnie spędzać czas w ciągu tygodnia. Wczoraj obchodzono w nim Gminny Dzień Seniora. Były przedstawienia artystyczne, koncerty, spotkania ze specjalistami, minispartakiada i kawiarenka z domowymi wypiekami. Każdy mógł przyjść i zapoznać się z ofertą tego miejsca.
3
13:34, 19.09.2019
Dwa tygodnie temu paskudna pogoda pokrzyżowała plany organizatorom XXIV Pikniku na Górnej. Imprezę odwołano. Nadchodzący weekend zapowiada się jednak dość słonecznie. Rada Osiedla i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie dają za wygraną. Organizatorzy i tym razem przygotowali mnóstwo atrakcji, w tym loterię fantową z nagrodami. I tym razem ktoś wyjedzie z festynu rowerem.
5
14:00, 18.09.2019
Temat modernizacji zabytkowej kamienicy na gostyńskim rynku co jakiś czas wraca jak bumerang na sesyjne obrady. Tak było ostatnio. Radny Andrzej Rogala dopytywał jak długo będą podejmowane decyzje w sprawie remontu obiektu. - To trwa, trwa i trwa...Nie widać końca, nie widać nawet początku - mówił rajca. Tyle, że remont kamienicy to koszt nawet kilkunastu milionów złotych, taniej byłoby wyburzyć, ale konserwator takiej zgody nie zamierza wyrażać...
16
12:16, 17.09.2019
To nie fotomontaż. To zwierze przeżyło prawdziwą gehennę. Po anonimowym zgłoszeniu, skrajnie wychudzona, śmierdząca moczem suczka, została odebrana właścicielowi, przez członków Stowarzyszenia "Noe" Kama jest dziś bezpieczna, ale jej dalszy los nadal niepewny, będzie wymagała długiego leczenia. - Tak skrajnie zagłodzonego i zaniedbanego psa w schronisku nie było u nas od dawna - mówi Krystyny Hejnowicz, wiceprezes Gostyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Noe".
08:53, 17.09.2019
Ochotnicza Straż Pożarna z Gostynia świętowała 120-lecie swojej działalności. Z tej okazji na gostyńskim rynku zorganizowano uroczyste obchody, połączone z festynem strażackim. Wyjątkowy jubileusz był też okazją do wręczenia druhom odznaczeń i medali oraz podziękowań za służbę na rzecz lokalnego społeczeństwa. Nie zabrakło wspólnego pamiątkowego zdjęcia w samym sercu miasta.
3
15:46, 16.09.2019
Charytatywny turniej piłki nożnej, jaki rozegrano wczoraj na tzw. "kortach" w Goli zgromadził sporo kibiców i miłośników piłki nożnej. Uczestniczyło w nim dziesięć zespołów, choć mogło być znacznie więcej. Piłkarze jako pierwsi dali dobry przykład wspierając dalsze leczenie i rehabilitację Tomka Pytla - mieszkańca tej miejscowości, który kilka miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Turniej połączono z festynem rodzinnym z wieloma atrakcjami, grillem i pyszną grochówką. Podczas kilkugodzinnej zbiórki udało się zebrać do puszek 21.760 złotych! Głównymi organizatorami imprezy byli gostyńscy fanatycy Kolejorza, sołectwo i OSP Gola.
11
15:29, 13.09.2019
Gostyński wybieg dla psów funkcjonuje od ponad roku i cieszy się sporym zainteresowaniem właścicieli czworonogów. Tyle, że przebywanie tam po zmroku nie jest do końca bezpieczne - brakuje oświetlenia. Okazuje się, że kwestia montażu oświetlenia w tym rejonie to dość skomplikowana operacja.
18
12:24, 13.09.2019
Poszkodowany w wypadku Tomek Pytel z Goli cały czas może liczyć na ludzi, którzy wspierają go w trudnej drodze do samodzielności. Tym razem z pomocą przyszli kibice Lecha Poznań. W najbliższą niedzielę organizują turniej piłki nożnej połączony z piknikiem rodzinnym z licznymi atrakcjami i licytacją sportowych gadżetów.
54
14:25, 12.09.2019
W tym roku kończy się trzyletnia umowa jaką Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu zawarł z prywatnym przedsiębiorcą na wynajem toru kartingowego. Ostatnio pojawiły się jednak spekulacje co do przyszłości obiektu. To czy nadal będzie można pojeździć gokartem, nie jest już wcale takie pewne. Pojawił się pomysł, by całkowicie zmienić to miejsce.
18
11:00, 12.09.2019
W Gostyniu brakuje terenów zielonych! Tak uważają radni Forum Demokratycznego Rady Miejskiej Gostynia, którzy złożyli wniosek o zagospodarowanie na ten cel nieużytków w okolicy Górnej. Burmistrz nie ukrywa, że pomysł może wywołać konflikt w mieście...Dlaczego?
36
15:49, 09.09.2019
Remont krajowej "dwunastki" w Gostyniu jak niejednokrotnie komentowali nasi czytelnicy jest prawdziwą drogową porażką. Prace, co trzeba przyznać dość szybko posuwają się do przodu, jednak organizacja ruchu, której drogowcy powinni pilnować pozostawia wiele do życzenia. Jak można było usłyszeć w minioną sobotę - jest co najmniej beznadziejna.
33
12:18, 09.09.2019
Dwóch mieszkańców Gostynia przyszło na sesję Rady Miejskiej Gostynia, by zwrócić uwagę na trudność z dostępem do osiedlowych boisk. Obiekty ich zdaniem oblegane są głównie przez stowarzyszenia, które i tak nie płacą za wynajem. W tym czasie inni mieszkańcy nie mają szansy pograć w piłkę.
100
13:18, 06.09.2019
Niebawem taki widok przestanie być czymś nadzwyczajnym. Pies, kot, a nawet chomik czy mysz, za mniej więcej dwa tygodnie będą mogły razem z właścicielem wchodzić legalnie do urzędu, banku, biblioteki, a nawet sklepu czy restauracji. Rada Miejska Gostynia podjęła własnie uchwałę, która znosi zakaz wprowadzania do budynków użyteczności publicznej zwierząt domowych.
1
09:59, 06.09.2019
Wszystko wskazuje na to, że zwarcie instalacji elektrycznej było powodem porannego pożaru pod Poniecem. Płonęła naczepa ciężarówki typu chłodnia, a konkretnie składowane w niej plastikowe skrzynki na paletach. Straty wyceniono wstępnie na kilkadziesiąt tysięcy złotych.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone