Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
20
17:10, 16.04.2021
Dodatkowa gotówka zawsze cieszy, a kiedy można ją wydać radość jest podwójna. Gostyńscy radni zdecydowali na co zostaną przeznaczone fundusze z tzw. wolnych środków. Większość rozdysponowano na pokrycie deficytu, ale 2 mln złotych trafi na inwestycje, których wcześniej nie wpisano do budżetu.
11
10:35, 16.04.2021
O tym jak cennym lekarstwem jest krew nikogo przekonywać nie trzeba. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy powiatu gostyńskiego, którzy coraz chętniej oddają krew. Przykładem jest  akcja w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik", gdzie udało się zebrać blisko 12 litrów krwi.  
24
17:46, 15.04.2021
W całej Polsce wykonano do dziś ponad 8 mln szczepień przeciwko Covid-19. W Wielkopolsce mówi się o ponad 700 tys. podanych szczepionkach. Pod tym względem powiat gostyński jest jednym z liderów w całym województwie i najlepszy wśród ościennych powiatów. Dotąd w 14 wyznaczonych punktach wykonano 16.791 szczepień, z czego 4.660 osób zaszczepiło się już drugą dawką.
14
09:53, 15.04.2021
Stał w tym miejscu od wielu, wielu lat, ale nie wyglądał już zbyt ciekawie na tle sąsiednich budynków. Teraz to się zmieni.  W ostatnich dniach ruszyła rozbiórka sklepu jednego z najstarszych sklepów na gostyńskim deptaku. Wiemy, co pojawi się w jego miejscu.
25
12:19, 13.04.2021
Taka informacja pojawiła się wczoraj na facebookowym profilu „Nasza Dycha”. Zagrożone mogą być samotnie biegające po gostyńskim lesie kobiety. Informację o możliwym zajściu potwierdza dyrektor biegu Bogdan Paluszkiewicz i wyjaśnia dlaczego umieszczono wpis. Do sytuacji odniosła się także policja.
18
07:47, 13.04.2021
W całej Polsce trwa akcja billboardowa fundacji z Kornic. Także w Gostyniu możemy zaobserwować kolejne billboardy fundacji. Zaczęło się od grafiki przedstawiającej dziecko w sercu, później pojawiały się zdjęcia przedstawiające stopy płodu. Teraz w Gostyniu można zobaczyć billboardy przedstawiające rysunek wykonany przez dziecko opatrzony hasłem "Dziękuję ci całym sercem" w miejscu, gdzie miesiąc temu ktoś zniszczył plakat pro-life.
2
11:22, 12.04.2021
Mimo, że zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, w gminie Gostyń rozpoczęły się coroczne remonty dróg, które w największym stopniu zostały zniszczone w okresie jesienno-zimowym. Zadaniem tym zajmie się lokalna firma. Podobnie jak w latach ubiegłych, niektóre fragmenty dostaną "nowe życie"
94
13:12, 11.04.2021
Kibice mają dość obostrzeń wprowadzanych przez polski rząd. W niedzielę planowana była organizacja protestu w Gostyniu w ramach akcji "Polaku dawaj z nami". W południe na gostyńskim rynku zebrało się jednak garstka osób, które następnie ruszyły w inne rejony miasta na spontaniczny spacer. Ostatecznie grupa rozeszła się dość szybko. Rozczarowania nie krył organizator Arkadiusz Rudy Rybakowski. - Dopóki ludziom bieda nie zaglądnie do domów i pracy, nie zaczną wychodzić... Boją się, boją się reżimu PiS-owskiego - mówił Rybakowski.
12
11:46, 09.04.2021
Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił przetarg na opracowanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego dla trzech z pięciu projektów zgłoszonych w ramach rządowego programu Kolej Plus. Póki co nie ma w nim ujętej linii kolejowej Gostyń-Kąkolewo. Czy to koniec marzeń o szybkiej kolei do Leszna? Jeszcze dziś do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu ma dotrzeć pewien dokument.  
16:57, 08.04.2021
Julka Mikołajczak z Gostynia ma 13 lat i od urodzenia choruje na SMA1, czyli ostrą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Dla jej mamy Weroniki, diagnoza była ogromnym szokiem. Jak sama przyznaje, początki były trudne, potem trzymiesięczna walka o życie na oddziale intensywnej terapii i w końcu upragniony powrót do domu, a w nim, uczenie się wszystkiego na nowo. Choroba Julki wiele im zabrała, dlatego teraz cieszą się każdą wspólną chwilą, zwłaszcza, że pojawiło się światełko w tunelu. Tyle, że dla matki samotnie wychowującej niepełnosprawne dziecko,  miesięczne koszty leczenia i rehabilitacji to ogromny wydatek. Być może po obejrzeniu tego materiału ktoś z Was zdecyduje się przekazać Julce 1% swojego podatku.
36
13:29, 08.04.2021
Dwa lata temu gostyńscy radni zagłosowali za przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu pomiędzy marketem Tesco a parkiem miejskim. Obecnie jest on częściowo wykorzystywany pod działalność rolniczą. Prace nad dokumentem zakończyły się. O ile radni wyrażą zgodę to w tym miejscu będą mogły powstać garaże, parkingi albo myjnia samochodowa. 
7
10:32, 06.04.2021
Place zabaw, to miejsca, gdzie dzieci powinny się nie tylko bawić, ale też czuć bezpiecznie. Tymczasem nasi czytelnicy zwracają uwagę na jeden z nich. Administrator tłumaczy co się wydarzyło i kiedy będzie można naprawiać ogrodzenie.
1
19:55, 02.04.2021
Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, który większość spędza w gronie rodzinnym. Niestety, wciąż spotkać można takie osoby, które do stołu zasiadają w samotnie bądź potrzebują w tym czasie wsparcia. To właśnie dla nich, z inicjatywy Fundacji Wolne Miejsce i lokalnego samorządu przygotowano w Gostyniu wielkanocne śniadanie.
9
11:42, 02.04.2021
Kontenery na używaną odzież znajdują się w wielu miejscach Gostynia. Niestety ich wygląd często zwraca na siebie uwagę, a ubrania zamiast wewnątrz walają się gdzie popadnie. Ich właścicielami jest PCK, lecz opróżnieniem zajmują się prywatne firmy. Mieszkańcy, którzy informują nas o przypadkach zaniedbania i nieporządku zastanawiają się czy nie powinny zostać zlikwidowane, skoro i tak, rzadko kto sprawdza ich zawartość...
37
16:45, 30.03.2021
Takie sytuacje po prostu nie mieszczą się w głowie, ale niestety do nich dochodzi. Ktoś okrada groby na gostyńskim cmentarzu - pisza czytelnicy. Tymczasem do naszej redakcji zgłosił się gostynianin, który żalił się, że grób członka jego rodziny regularnie jest okradany. Ma pewne podejrzenia, ale póki co nie chce o nich głośno mówić.
REKLAMA