Zamknij
REKLAMA

Gostyń nie dołączył

17:04, 14.01.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj cała Polska, również mieszkańcy powiatu gostyńskiego grali z największą orkiestrą świata,  dorzucając kolejne cegiełki na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali dziecięcych. Radość trwałaby dłużej, gdyby nie wydarzenie w Gdańsku. Od ciosów nożem zginął prezydent tego miasta Paweł Adamowicz. Nożownik zaatakował podczas wielkoorkiestrowego Światełku do Nieba. To jednak nie koniec smutnych informacji.

Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach całego kraju kwestowali wolontariusze, odbywały się koncerty i licytacje. To były radosne spotkania, pełne pozytywnych emocji, ale jedno z nich zakończyło się tragicznie. W Gdańsku 27-letni nożownik zaatakował prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Walka o jego życie trwała wiele godzin. Dziś około godz. 15 Polska Agencja Prasowa poinformowała o śmierci prezydenta Adamowicza. To jednak nie koniec złych wiadomości.

Na wieść o śmierci Adamowicza natychmiast zareagował Jerzy Owsiak, który zrezygnował z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Informację podał na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. - Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność - oświadczył Jerzy Owsiak. Jednocześnie podkreślał, co w jego ocenie jest przyczyną takiej tragedii - to nienawiść, która towarzyszy działalności WOŚP od początku istnienia fundacji. Owsiak mówił o "obrzydliwych słowach" i "nienawiści w jego stronę, z którą boryka się od 25 lat".

Na portalach społecznościowych tworzone są kolejne wydarzenia nazwane - marszami lub protestami milczenia, by uczcić pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska. Jak informuje portal Leszno24.pl wiece planowane są m.in. w Lesznie i Rawiczu.

Już wiadomo, że dzień pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (58)

mieszkankamieszkanka

36 27

Brawo Orkiestra , brawo Jurek ,Przykro mi ,że poddałeś się , ale błagamy Cię nie rezygnuj. Pisiory nas skłóciły ,społeczeństwo , rodziny ,ale oni to wypiją z nawiązką ,będą mieli oddane .Chylę czoło przed Prezydentem Gdańska , wracaj Jurku...... 17:46, 14.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KolosKolos

19 24

Co ty *%#)!& barani łbie?! Jakie Pisiory??? Owsiak w zeszłym roku uzbierał 135 mln a sprzętu kupili za 90 mln....pytania???? Też mogę drżeć papę za 45 baniek przez 24 godziny!

23:33, 14.01.2019


konieckoniec

2 0

I właśnie w tym komentarzu jest mowa nienawiści, czyli jednym wolno a innym już nie. Zastanów się człowieku do czego namawiasz przez ten komentarz. 12:14, 19.01.2019


(*) śp. Adamowiczowi(*) śp. Adamowiczowi

16 25

Gostyń pisowski że nie dołączył czy co to ma znaczyć? Poza tym mowa nienawiści szerzy się na tym portalu szczególnie w licznych komentarzach albo artykułach nienawiści wobec władz powiatu i gmin gdzie nie rządzi grupa pro pisowska a bliższa platformy 17:56, 14.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ObywaObywa

8 7

A pamiętasz!!!!
Atak na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi miał miejsce 19 października 2010 roku. W jego wyniku śmierć poniosła jedna osoba (Marek Rosiak), druga (Paweł Kowalski) z poważnymi obrażeniami została odwieziona do szpitala. Atak odbił się szerokim echem w mediach i niósł za sobą konsekwencje polityczne.

Według relacji świadków zdarzenia 19 października 2010 roku przed południem w biurze poselskim posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego oraz posła na Sejm RP Jarosława Jagiełły[1], znajdującym się na pierwszym piętrze dawnej fabryki mieszczącej się w centrum Łodzi przy ulicy Henryka Sienkiewicza 61[2], przebywało pięć osób[1]. Do biura wtargnął mężczyzna, który ? zdaniem świadków ? od razu zaatakował jednego z pracowników biura, Marka Rosiaka, oddając w jego kierunku strzały z broni palnej. Jak poinformował później w Sejmie RP minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller, było to 8 strzałów, tj. cała zawartość magazynka. Cztery z nich dosięgły Rosiaka, powodując jego śmierć na miejscu zdarzenia. W dalszej kolejności sprawca rzucił się na znajdującego się w tym samym pomieszczeniu Pawła Kowalskiego. Jerzy Miller poinformował, że sprawca posiadał więcej amunicji, ale nie udało mu się przeładować broni. W konsekwencji ? według relacji świadków potwierdzonej potem przez samego Kowalskiego ? sprawca najpierw zaatakował Pawła Kowalskiego paralizatorem, rażąc go w nogi, a następnie zadawał Kowalskiemu ciosy nożem, próbując mu poderżnąć gardło. Ugodził go dwukrotnie w szyję, zadając siedmiocentymetrową ranę; poranił także ręce, którymi Kowalski się zasłaniał. Według świadków w czasie ataku sprawca krzyczał, że nienawidzi PiS i że chce zabić Kaczyńskiego. Został on ujęty przez wezwanych na miejsce zdarzenia strażników miejskich. Już po zatrzymaniu dodał on w obecności mediów, że żałuje, że nie ma już broni, boby powystrzelał wszystkich pisowców. Według informacji przedstawionej przez Jerzego Millera, zatrzymany wyraził też żal, że miał 49 pocisków, a wystrzelił tylko osiem.

Z relacji strażnika miejskiego wynika, że przy zatrzymanym znaleziono: pistolet gazowy przerobiony na amunicję ostrą, paralizator, miotacz gazu i nóż. Jednak z późniejszych informacji przedstawionych przez organy ścigania wynika, że bronią palną, którą posiadał sprawca, był przedwojenny, oryginalny pistolet marki Walther kaliber 22. Broń nie figurowała w rejestrze utraconych. Sprecyzowano również, że nóż znaleziony przy sprawcy był nożem myśliwskim o długości 24 cm. Przy zatrzymanym znaleziono także odręcznie napisane przez niego ?oświadczenie? z nazwiskami polityków. Nie ujawniono treści tego dokumentu; podano natomiast do wiadomości fakt, że wymienieni są w nim trzej czołowi działacze PiS.
Kolejnym; według Gazety Wyborczej miał być nim Jarosław Kaczyński, który istotnie pojawiał się wtedy pod Pałacem Prezydenckim w licznej obstawie. Według Adama Lipińskiego wizerunek sprawcy skojarzono też z mężczyzną, który wcześniej pojawił się w warszawskiej centrali PiS.
Sprawca
Ryszard Cyba urodził się w 1948 roku. Według Gazety Wyborczej w czasach PRL Cyba handlował walutą i był współpracownikiem milicji. Do 1999 roku przez dłuższy czas przebywał w Kanadzie. Miał kanadyjski paszport i prawo jazdy. Według ustaleń Gazety Wyborczej po przyjeździe z Kanady mieszkał 10 lat w Częstochowie, gdzie zarabiał na życie jako taksówkarz. Był typem samotnika. Z informacji policyjnych wiadomo, że nie posiadał pozwolenia na posiadanie broni ani do celów sportowych, ani do ochrony osobistej. W lipcu 2010 roku sprzedał dom i samochód, wymeldował się i wyjechał. Do Łodzi przyjechał kilka dni przed tragicznymi zdarzeniami, zatrzymując się kolejno w dwóch hotelach. Według ustaleń Gazety Wyborczej dzień przed zdarzeniem podejrzany był w miejscu zbrodni, być może w celu zapoznania się z układem pomieszczeń. Poruszał się wynajmowanym samochodem, korzystał z telefonu komórkowego opłacanego w systemie pre-paid. W chwili napadu był trzeźwy.
Po trzech miesiącach od zdarzenia Jarosław Kaczyński przedstawił na konferencji prasowej informację, że Ryszard Cyba przez rok był członkiem Platformy Obywatelskiej. Informację tę potwierdziła następnego dnia szefowa częstochowskiej PO Halina Rozpondek, precyzując, że członkostwo to było w okresie od kwietnia 2004 roku do stycznia 2006 roku oraz że mężczyzna ten został wykreślony z listy członków partii z powodu nieaktywności i nieopłacania składek. W odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego informacji tej nie ujawniono wcześniej, szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz wyjaśnił, że władze partii o tym nie wiedziały, ponieważ prowadzony od trzech lat rejestr członków nie zawierał informacji o wcześniejszym członkostwie Cyby. Według Gazety Wyborczej zaraz po tragedii lokalne władze PO zapewniały, że nikt z działaczy go nie zna.
Na podstawie opinii biegłych sąd stwierdził, że Cybę cechuje postawa silnie egoistyczna i egocentryczna, a inne osoby traktuje przedmiotowo i nie akceptuje odmiennych poglądów; jego procesy myślenia charakteryzują się dużą dozą prymitywizmu.
Zamordowany Marek Rosiak był pracownikiem biura poselskiego posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego i jego asystentem. Wcześniej był działaczem pierwszej ?Solidarności?. Był mężem byłej wiceprezydent Łodzi Haliny Rosiak, miał z nią dorosłego syna. Miał 62 lata. Został pochowany w Łodzi 28 października 2010 na Starym Cmentarzu po mszy pogrzebowej w Archikatedrze Łódzkiej, na której obecni byli przedstawiciele władz państwowych z prezydentem i ministrem sprawiedliwości, parlamentarzyści, władze samorządowe. W czasie uroczystości odczytano dwa specjalne listy do wdowy po zamordowanym: przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Józefa Michalika oraz arcybiskupa metropolity łódzkiego Władysława Ziółka. Zmierzający na cmentarz kondukt zatrzymał się przed miejscem, w którym doszło do zabójstwa.
Paweł Kowalski w chwili zdarzenia miał 39 lat. Był asystentem posła Jarosława Jagiełły, jego kolegą ze studiów. Nie startował w wyborach, nie był też członkiem PiS. Po ataku przeszedł operację w szpitalu klinicznym Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. 11:00, 15.01.2019


apel o rozumapel o rozum

8 8

Po co ta licytacja? Kto bardziej cierpi? Zamilknijcie wreszcie wszyscy. 12:32, 15.01.2019


realistarealista

12 57

w końcu teraz dam na WOŚP po innym zarządem. 20:12, 14.01.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

KasiaKasia

24 7

Przez takich jak ty to wszystko się dzieje. A ciekawe czy choć raz znalazłeś czas aby spojrzeć na stronę WOŚP na rozliczenia. Ograniczenie, zawiść i brak wiedzy kieruje takimi ludźmi którzy szerzą zło i oczerniają człowieka który to wszystko stworzył a w każdej takiej instytucji są opłacani pracownicy czy to caritas, czy polska akcja humanitarna czy fundacja Polsat, tvn nawet w organizacjach pozarządowych. Moje dzieci miały szczęście korzystać ze sprzętu orkiestry. Gdyby nie Jurek Owsiak nasze szpitale byłyby daleko za murzynami sami lekarze o tym mówią. Jestem przerażona tym w jakim świecie przyjdzie żyć moim dzieciom sama zawiść złość nienawiść nawet zwierzęta się tak nie zachowują. 20:55, 14.01.2019


JerzyJerzy

18 11

Ile nienawiści i złości płynie z twych ohydnych pisowskich ust. Cała ta twoja organizacja prawie faszystowska tylko sieje nienawiść, zło, kłamstwo. Spójrz na krajową telewizję TVP1 dziś dopiero wspomniała, że wczoraj odbywał się finał WOŚP, na której doszło do zamordowania prezydenta Gdańska przez umysłowo chorego. Ciekawe skąd wiedzą, że ten 27 letni bandyta jest chory psychicznie? Czyżby już wszystko było uzgodnione? Co powiesz realisto? 21:38, 14.01.2019


MariuszMariusz

3 0

Jak nigdy nie dałeś to i teraz nie dasz najlepiej jakbyś zamilkł i nie obrażał bezczelnie Jurka Owsiaka .Najlepiej jest krytykować kogoś kto zdziałać aż tyle przez kogoś co nie zrobił nic dla innych. 10:35, 18.01.2019


do realistydo realisty

38 10

to się daje z serca i dla dzieci a nie do zarządu jesteś du----m 20:41, 14.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czerwonyczerwony

9 7

tak sie to zaczyna ile nie nawisci bylo na tym portalu ile klamstwa i co zrobiles 21:05, 14.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TtTt

31 9

Co ten news ma wspólnego z Gostyniem? Nic. Zwykle prowokowanie do szczucia. Poziom tego portalu spada z dnia na dzień. 21:30, 14.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

radość życia radość życia

7 6

po co czytasz ? ciągle nie rozumiem takich ludzi , nie podoba się praca zwolnij się, nie podoba się gazeta - nie czytaj , tvn nie odpowiada - nie oglądaj , takie to skomplikowane ? dlaczego się nakręcasz , idź lepiej pobiegać.... 19:12, 15.01.2019


WOŚPfankaWOŚPfanka

17 8

"Jednostka ? zerem, jednostka ? bzdurą,
sama ? nie ruszy pięciocalowej kłody,
choćby i wielką była figurą,
cóż dopiero podnieść dom pięciopiętrowy."
Dlatego potrzebujemy WOŚP i Ciebie Jurku!!! 22:34, 14.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kawa na ławękawa na ławę

1 0

bEZ LIDERA czy guru wszystko się sypie. WOŚPiaństwo się wypaliło. 22:02, 16.01.2019


piotr2piotr2

13 19

Wielki Triumf Pani Beznadziejnej Poseł Pawłowicz!!!!!
23:38, 14.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

plpl

25 23

Ludzie! Czy wy już jesteście aż tak mocno odmóżdżeni przez TVN i inne agory czy ringle. Adamowicza zabił koleś z chorobą psychiczną a nie nikt z pisu czy na ich polecenie... Uprzedzam hejt na mnie - nie popieram pisu. 07:37, 15.01.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

2 sort2 sort

12 7

dlaczego odmóżdżeni ? że oglądam tvn, wspieram Wielką Orkieste, kupuje świece z Caritas, głosuje na sld i słucham jak koleś woła po zabiciu śp. Adamowicza o co mu chodzi to jestem odmóżdżony, ? a ty koleś kim jesteś w tym życiu? 15:04, 15.01.2019


plpl

7 1

Proponuję zajrzeć do słownika języka polskiego.
"odmóżdżyć
1. pozbawić kogoś zdolności samodzielnego myślenia; otumanić, ogłupić;
2. odmóżdżyć się - stracić zdolność samodzielnego myślenia; ogłupić się, otumanić się
" 06:59, 16.01.2019


JerzyJerzy

1 2

Jak to szybko ogłoszono,że bandyta jest chory psychicznie. Ciekawi mnie jak to było podczas komisyjnym badaniu w więzieniu. Przecież orzekli psychiatrzy, że jest zdrowy podpisując zgodę na opuszczenie więzienia. Dziwne zachorowanie. 23:27, 17.01.2019


refleksjarefleksja

24 14

I bardzo dobrze,że nie dołączył skoro rodzina Prezydenta Pawła Adamowicza prosiła o uszanowanie żałoby i nie wykorzystywanie tej tragedii politycznie. Co innego miasto Gdańsk oni mieli prawo składać znicze i wyrażać swoje uczucia,to ich prezydenta zamordował szaleniec . A przemówienia i lansowanie się ze zniczem w Gostyniu ,moim zdaniem, byłoby nie na miejscu .Lepiej zrobić wszystko ,byśmy tu w Gostyniu nie mieli podobnych sytuacji,bo niezrównoważeni psychicznie,pełni nienawiści są wszędzie. 07:51, 15.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieszkankamieszkanka

5 6

jesteś biednym człowiekiem 13:46, 15.01.2019


człek człek

6 3

Nienawiść, Spójrzcie, jak wciąż sprawna. Jak dobrze się trzyma w naszym stuleciu nienawiść. jak lekko bierze wysokie przeszkody. jakie to łatwe dla niej - skoczyć, dopaść ............ i śmiało patrzy w przyszłość - ona jedna.
W.Sz. 10:57, 15.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FezójFezój

13 7

Niepotrzebna śmierć Prezydenta Gdańska Adamowicza. Nie potrzebna rezygnacja Jurka Owsiaka. Bez niego nie wyobrażam sobie WOŚP. Przecież to wszystko co się działo tylko dzięki jego charyzmie i zaangażowaniu. To ON pociągnął całą rzesze wolontariuszy, którzy bezinteresownie angażowali się w to jakże ważne dzieło. Zastanawiam się co się stało z nami i całym społeczeństwem. Dlaczego w ludziach jest tyle nienawiści skoro większość to przecież katolicy. Może to wina trwającej narracja naszych elit, naszych wybrańców i przedstawicieli. Dlaczego organy stojące na straży prawa nie reagują na publiczne szkalujące wypowiedzi czołowych polityków. A może jest to przyzwolenie na takie właśnie zachowanie. Ale też pytanie dlaczego musiał zginąć niewinny człowiek. Oddany i lubiany przez mieszkańców Gdańska. 11:38, 15.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SłownikSłownik

1 1

to się zastanów czy niepotrzebna czy nie potrzebna? 10:05, 18.01.2019


JulianJulian

8 19

Dlaczego się nie chce rozliczyć.Jak by było wszystko o kej to dawno by to zrobił.A tak musi ponieść konsekwencje swojego rozpasania. 15:01, 15.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

2 sort2 sort

11 3

jak nie chcesz to nie wspieraj, zajmij się najbliższymi 15:05, 15.01.2019


adad

15 6

rozlicza się co do złotówki,Trzeba czytać 15:36, 15.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hmmhmm

0 0

No właśnie jest pewien problem w tym, że te rozliczenia niezbyt się zgadzają. 17:21, 19.01.2019


PrzelewPrzelew

10 12

Nie rozlicza się co do złotówki, wystarczy poczytać, po drugie przegrał procesy o zniesławienie czyli jemu mozna hejtowac? Jak już ktoś napisał wyzej -wystarczy sie rozliczyć i zamknąć usta oponentom 16:31, 15.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do JULIANAdo JULIANA

17 8

OJ jULIAN!!!!!!!!
Bardzo jetem ciekawa co zrobiłbyś gdyby padło na Ciebie i musiałbyś zostać podłączony do sprzętu podarowanego przez WOŚP??????
UMARŁBYŚ???????????????????? BO TO OD OWSIAKA??/
PUKNIJ SIĘ W PUSTY ŁEP!!!!!!!!!!! 17:32, 15.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ProstakProstak

12 10

Dlaczego 90proc ludzi tak formułuje zdania jakby to Owsiak z własnej kasy kupował sprzęt dla szpitali? Przecież to Twoje i moje pieniądze.tak samo daje jak Ty,tylko chciałbym zobaczyć rozliczenie tzw.kosztow i nie czytać artykułów ze WOSP stracił 1,6 min na giełdzie czy innych obligacjach ,a to też fakty niestety,a nie żaden hejt 18:07, 15.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

człek człek

7 7

jak dajesz na tace albo płacisz za mszę za zdrowie lub roczkową , to dostajesz paragon, rozliczenie? 19:00, 15.01.2019


człek człek

11 4

jak dajesz na tacę lub mszę za zdrowie lub w innej intencji dostajesz paragon lub rozliczenie? 19:02, 15.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ProstakProstak

6 5

Czyli jeśli jutro zrobię zbiórkę na szczytny cel wśród gostyniakow zbiorę 10tys,a przeleje na konto szczytnego celu 8 to jest wszystko ok?to raz,a dwa kościół ktory w to mieszasz jest krytykowany jakies 100 razy bardziej i częściej niż Pan J.i nie obraża się nie biega po sadach po ktos mu w necie wytyka przelewy i firmy(patrz matka kurka).szanowałem w/W do momentu gdy oddał sprawę do sądu o pomówienie po czym kazde pytanie sądu omijal tajemnica handlową przedstawiając kilka pogniecionych faktur....no i trzecia sprawa wosp przekazuje do szpitali kilka promili tego co nfz(Tak promili nie procent) kuriozum mialo miejsce kilka lat temu w woj śląskim gdzie koszty miasta na koncerty i atrakcje to 100tys a zebrano do puszek 180tys...20tys na zabawę ktora oczywiscie tez musi być...pzdr 22:07, 15.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

666666

3 3

Jestes prostak tylko to sie zgadza z twoich wymiotów 06:50, 16.01.2019


hmmhmm

0 0

do 666 - każdy sądzi po sobie, obrażasz innych, bo masz o sobie niskie mniemanie. Dyskutuj na argumenty a nie inwektywy 17:31, 19.01.2019


jdbxjejsjdbxjejs

9 6

Do wszystkich co chcą rozliczać fundacje WOŚP ,rozliczcie najpierw ojca dyrektora ,abp Głodzia i innych cwaniaków 00:40, 16.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

plpl

4 0

Proponuję zajrzeć do słownika języka polskiego.
"odmóżdżyć
1. pozbawić kogoś zdolności samodzielnego myślenia; otumanić, ogłupić;
2. odmóżdżyć się - stracić zdolność samodzielnego myślenia; ogłupić się, otumanić się
"
06:57, 16.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do 666Do 666

3 2

Jesli sie w jakikolwiek sposob ustosunkujesz do moich argumentów to potem mozesz mnie obrazac i hejtowac,poki co nasza dyskusja nie ma sensu. prostak 07:32, 16.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

co powie Ziobro?co powie Ziobro?

7 1

morderca Pawła Adamowicza zażywał narkotyki, od marihuany po amfetaminę, napadał z bronią wielokrotnie na banki, za PO trafił do więzienia, za PiS zdiagnozowano mu schizofrenię a także wypuszczono na wolność..... tak się kończy gdy jest przyzwolenie na narkomanię u młodzieży. 12:47, 16.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Męska decyzjaMęska decyzja

6 3

Jerzy Owsiak przegrał w sądzie z Krystyną Pawłowicz która wytoczyła mu proce o to że ten nawoływał do nienawiści wobec niej. Chyba o to był ten proces. Ale sąd uznał Jerzego Owsiaka winnego. Więc skoro poczuwa się do eskalacji konfliktu w Polsce to dobrze że zrezygnował. 14:45, 16.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ZENONZENON

2 1

Oj jaki Ty jesteś malutki w swym rozumowaniu. Myślę, że tej Pawłowiczowej wreszcie ktoś dokopie, za te kłamstwa i hejty. No cóż dziś mamy rząd pisowski i on rozdaje karty. 23:38, 17.01.2019


MariuszMariusz

1 1

Chyba nie wiesz o czym mówisz Pawłowicz wielokrotnie obrażał innych kazała zamykać im mordy itp i co i nic jej nie zrobili dlaczego bo jest z PiS im wolno wszystko w imię prawa.Pytam się jakiego prawa... 10:43, 18.01.2019


podatnikpodatnik

5 0

Najbardziej obawiam się tych dwulicowych hejterów bo fałsz i obłuda to zaraza która szubko się aklimatyzuje w społeczeństwie 09:54, 17.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

matkamatka

3 4

Mówimy o przemocy ? a co sprzedaje się na odpustach przed kościołami ? pistolety i to wielkie.Czego uczymy dzieci , braku szacunku do drugiego człowieka.Kosciół na to też nie reagował , aby prosił , żeby nie strzelać w trakcie mszy, Uczmy od małego miłości dla wszystkich do wszystkiego.... 11:03, 17.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

smiechsmiech

1 1

Co ma kościół do straganów, to urząd gminy wydaje pozwolenia na targowanie na chodniku. 12:17, 19.01.2019


Niebezpieczny GostyńNiebezpieczny Gostyń

4 2

Wszechpolacy wystawiali polityczne akty zgonu. W tym także na zabitego Pawła Adamowicza. Sądzę że gostyńskich działaczy związanych z Młodzieżą Wszechpolską i narodowcami powinien wezwać prokuratur na składanie zeznań. Mogą mieć dużą wiedzę ci działacze nacjonalistyczni. Powinni zostać także objęci specjalnym nadzorem jako jednostki zagrażające innym ludziom. Zwłaszcza że seria pobić kandydatów jak i rabunków u kandydatów, a szczególnie w okresach wyborczych nie została wyjaśniona przez policję. Z tego co mi wiadomo, dom starosty został okradziony, dom byłych działaczy PiS został podpalony a do tego sami ci bracia zostali pobici. Nie tylko padli ofiarą przemocy fizycznej, gdzie groźby kierował inny działacz polityczny ale też zniszczenia mienia, uszkodzono im samochód. Miasto takiego bandyctwa za poprzedniego włodarza Jerzego Woźniakowskiego nie doświadczyło. Wszystkie osoby związane z grupami co mogą być powiązane z handlem narkotykami jak również fizycznym zastraszaniem i również używaniem przemocy powinny być objęte specjalnym nadzorem ze strony organów ścigania. Do PiS. 15:45, 17.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do matkado matka

5 0

Morderca Adamowicza był narkomanem. Morderca Adamowicz zapewne brał w więzieniu narkotyki, który w połączeniu z psychotropami zapewne wywołały u niego chorobę psychiczną. Choroby psychiczne często są wynikiem uraz głowy np. po wypadku czy pobiciu, albo po nadużywaniu substancji psychotropowych razem z alkoholem. Morderca Adamowicza dopuszczał się wielokrotnie napadów z bronią w ręku na banki. Morderca Adamowicza dostał od zabitego prezydenta Gdańska też mieszkanie komunalne. Morderca Adamowicza dźgał tak jak uczą na szkoleniach w służbach specjalnych. Morderca Adamowicza powinien być objęty nadzorem policji skoro ktoś w tym resorcie sprawiedliwości zdecydował że taki bandyta może wyjść na wolność. Morderca Adamowicz był zgłaszany przez jego matkę jako osoba która stanowi poważne zagrożenie dla konkretnych polityków. Morderca Adamowicza miał tym samym przyzwolenie ze strony rządzących skoro nic z tymi nie zrobili a ten wielokrotny przestępca był swobodnie na wolności. 16:32, 17.01.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

MariuszMariusz

1 0

Zgadzam się z tobą w 100% takiego jadu z ust rządzących nie słyszałem nigdy. 10:39, 18.01.2019


dyskryminacjadyskryminacja

2 0

pewnie jak rządzący bez rozprawy zamknęli go z powrotem, to odezwała by się opozycja jacy to oni niesprawiedliwi jak dyskryminują osoby chore psychicznie 12:22, 19.01.2019


hmmhmm

0 0

Niby masz rację, ale obecnie obowiązujące prawo obowiązuje od dawna. To nie zostało ustanowione rok czy dwa lata temu. PO rządziła dwie kadencje i też nic z tym nie zrobili. Od wielu lat psychole i bandyci mają większe prawa niż spokojni i uczciwi ludzie. Facetowi kończyła się kara i zgodnie z obowiązującym prawem nikt nie miał możliwości zatrzymania go w więzieniu lub zmuszenia do leczenia. A ty przejdziesz jezdnię w niedozwolonym miejscu i już ci wlepią mandat i nie ma zmiłuj. 17:28, 19.01.2019


monitorowac naziolimonitorowac nazioli

3 2

wszechpolacy, lprowcy, onrowcy, powinni byc pod specjalnym nadzorem policji zwlaszcza ze oni promuja nacjonalizm i nienawisc do innych grup etnicznych jak jeden z dyrektorow gminnych.... 12:51, 18.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Żółta kamizelkaŻółta kamizelka

1 1

Za finansowe malwersacje oraz za zamach na biuro poselskie PIS w 2010 r. należało rozwiązać KOD i PO. 14:12, 21.01.2019


Nazioli monitorować!Nazioli monitorować!

1 0

Warto zrobić spis wszystkich narodowców i upublicznić ich wizerunki tym bardziej że to oni robili słyną listę polityków "do uśmiercenia". 00:01, 22.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kogut armykogut army

1 1

owsiak i jego rodzina na wosp zarobila wg danych w internecie ponad 50 milionow zlotych, duzo. nalezy dlatego zadac pytanie czy dla niego i jego rodziny wosp to biznes czy tez szczera akcja charytatywna. 01:24, 22.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Tomek1973Tomek1973

0 0

obojętne ile zarobił choć te 50mil. to jest fake news! powiedz co ty zrobiłeś dla innych niż tylko wpisy nie sprawdzone i szkalujące osoby które pomagają?! 10:16, 22.01.2019


REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone