Zamknij

Mają za sobą tysiące kilometrów lotu. Niektóre wróciły z Barcelony inne z Paryża!

07:49, 22.12.2024 Aktualizacja: 09:20, 22.12.2024 ok. 2 min. czytania
2 Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Wyjątkowa dwudniowa wystawa gołębi pocztowych, zgromadziła hodowców z całego okręgu leszczyńskiego. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w jednej ze wsi pod Krobią, zorganizowane przez miejscową społeczność przy wsparciu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

Mimo krótkiego czasu na organizację, wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony hodowców, jak i odwiedzających. 

– To pierwsza wystawa w Gogolewie, przygotowana w krótkim czasie, ale cieszymy się z frekwencji i pozytywnego odbioru – mówił Piotr Snela, sołtys Gogolewa i prezes sekcji Krobia Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. – Gołębie wystawili hodowcy z oddziałów takich jak Gostyń, Rawicz, Leszno, Góra, Wschowa czy Kościan - dodał nasz rozmówca.

Podczas wystawy zaprezentowano ponad 350 gołębi pocztowych, z których 40 zostało wytypowanych do reprezentowania regionu na ogólnopolskiej wystawie w Katowicach w styczniu 2025 roku. Ptaki oceniano pod kątem budowy, upierzenia, harmonii sylwetki, a także osiągnięć w lotach długodystansowych, które są wizytówką tych wyjątkowych sportowców.

– To są prawdziwi sportowcy, którzy przemierzają setki kilometrów, wracając z takich miejsc jak Barcelona czy Paryż – podkreślał Piotr Snela. – Sędziowie poświęcili wiele godzin, oceniając każde zwierzę, zwracając uwagę na detale ich budowy i osiągnięcia - dodał.

Wystawa była nie tylko okazją do podziwiania pięknych ptaków, ale również miejscem wymiany doświadczeń między hodowcami. Wśród uczestników znalazł się 92-letni senior, który przez lata aktywnie działał w strukturach związku.

– Gołębie pocztowe to pasja, która łączy pokolenia. Nie jest to tanie hobby, ale dla nas, hodowców, jest czymś więcej – to sposób na życie – mówił Snela, który sam opiekuje się 120 gołębiami.

Jak podkreślają hodowcy, kolor gołębia nie ma znaczenia w rywalizacji – liczą się jego orientacja i umiejętności.

– Kolory są różne, ale to nie barwa, a możliwości ptaka decydują o jego sukcesach – dodaje Snela.

Organizacja wystawy była możliwa dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, radnych oraz członków związku hodowców.

– To wydarzenie pokazuje, jak wielką pasję i zaangażowanie mają hodowcy, a jednocześnie jest doskonałą promocją naszego regionu – podsumowuje Snela.

Ponadto podczas otwarcia wydarzenia wręczono puchary oraz odznaczenia.

Wystawa w Gogolewie otwarta jest dla odwiedzających również dziś w, niedzielę 22 grudnia od godz. 10:00 do godz. 15:00.

Opisz swój materiał,
dołącz zdjęcie lub film.

Napisz do nas!

Zapewniamy anonimowość!

Byłeś świadkiem wypadku?

Zrobiłeś zdjęcie?

Nakręciłeś filmik z ciekawego zdarzenia?

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 100%
nie podoba mi się 0%
śmieszne 0%
szokujące 0%
przykre 0%
wkurzające 0%
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze [2]

komentarz(2)

Pol Pol

0 0

Fajna wystawa byłem popieram.a niech tak jak w Miejskiej Górce w 21:36, 22.12.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GolGol

0 0

Byłem i było fajnie.a nie tak jak w Miejskiej Górce trzy miesiące jest wymiana nadwyżek chodowlanych a później ptasia grypa.ptaki zdychały i będą zdychać. 21:42, 22.12.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@gostyn24.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%