Zamknij

Gmina Krobia odebrała prestiżową nagrodę. Docenili ich za zachodnią granicą

11:16, 17.05.2023 PB Aktualizacja: 13:38, 17.05.2023
Skomentuj Foto: Gmina Krobia Foto: Gmina Krobia

Krobia nie od dzisiaj słynie z bogatej tradycji i kultury regionalnej. Teraz za zasługi na rzecz rozwoju, region biskupian został doceniony przez międzynarodową komisję konkursową prestiżowym europejskim wyróżnieniem.

Wizyta zagranicznych ekspertów z AGRE - Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi w Krobi, w październiku zeszłego roku przyniosła solidne plony. Dokładnie 12 maja w Hofheim in Unterfranken w Bawarii w Niemczech delegacja Gminy Krobia odebrała prestiżową srebrną nagrodę konkursu ARGE.

Foto: Gmina Krobia

Jak europejscy jurorzy uzasadniali wybór?

- Gmina Krobia imponuje, jako środowisko o wyjątkowo wysokim zaangażowaniu społecznym i bogatym życiu kulturalnym. W gminie tej kultywowana jest tradycja unikalnej kultury biskupiańskiej. Przez aktywne uczestnictwo w pracach Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi gmina włącza się również we współpracę ponadgminną i transgraniczną. Mając na celu rozwój społeczno-gospodarczy, społeczność gminy licząca 13 000 mieszkańców koncentruje się na transferze wiedzy i kulturze, tworząc do tego odpowiednie ramy strukturalne takie, jak Lokalne Centrum Popularyzacji Nauki Edukacji i Innowacji, Krobskie Centrum Usług Społecznych, Gminne Centrum Kultury i Rekreacji, Centrum Edukacyjno-Biblioteczno-Kulturalne KROB_KULT. Społeczność gminy Krobia jest zorientowana na dobro wspólne i integrację społeczną. […] Wyrazem społecznego zaangażowania mieszkańców gminy Krobia jest też pomoc i wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. W ramach klastra energetycznego "Zielona energia dla południowo-zachodniej Wielkopolski” Krobia pewnie kroczy drogą od energii kopalnej do przyszłościowych nowych technologii”- czytamy w uzasadnieniu.

W tegorocznej edycji konkursu “Budowanie mostów”, wzięło udział 21 gmin z całej Europy w tym 2 Polskie - Krobia i Popielów (woj. Opolskie). Zwycięzcą została gmina Stadtschlaining w Austrii.

[ALERT]1684315000075[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(PB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

5555

2 1

brawo 13:50, 17.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%