Zamknij
REKLAMA

Chodzili po firmach i "wykładali karty na stół" Skorzystać może ponad 2 tys. osób

14:33, 02.09.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24/Canva/Fotomontaż
REKLAMA

Gmina Krobia jako druga w powiecie gostyńskim dołącza do grona samorządów przyjaznych seniorom. Mieszkańcy w wieku 60+ będą mogli korzystać ze specjalnej karty uprawniającej do wielu zniżek. Chodzi przede wszystkim o aktywizację osób w podeszłym wieku. 

Pierwszym samorządem, który wprowadził Kartę Seniora w powiecie gostyńskim była Gmina Gostyń. Teraz chce to także zrobić gmina Krobia. Podczas ostatniej sesji krobscy radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę w sprawie przyjęcia programu "Krobska Karta Seniora”.

- Pojawiające się zmiany społeczne, demograficzne i ekonomiczne wymagają od samorządu podejmowania takich działań wobec osób starszych, które poprawią ich jakość życia. W Gminie Krobia, jak i w całym kraju, zwiększa się co roku liczba osób starszych. Realizacja programu „Krobska Karta Seniora” jest jednym z elementów polityki społecznej prowadzonej przez Gminę Krobia. Ma na celu stworzenie seniorom przyjaznego środowiska do funkcjonowania i rozwoju w miejscu ich zamieszkania - czytamy w uchwale gminy Krobia. 

O wprowadzenie "Krobskiej Karty Seniora" zabiegali sami seniorzy. - Pomysł zrodził się już podczas pierwszej kadencji Gminnej rady Seniora - przyznaje Alojzy Pawlaczek, przewodniczący rady seniorów w Krobi. - Mamy aktywnych seniorów, wielu członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy biorą udział w różnych wydarzeniach, chcielibyśmy aby było ich więcej - kontynuuje. - Mamy 2587 seniorów 60+ i mamy nadzieje, że "Krobska Karta Seniora" ich zmobilizuje do aktywności - dodaje. 

Na jakie zniżki mogą liczyć seniorzy, gdy tylko uchwała wejdzie w życie? Dzięki działaniom członków Gminnej Rady Seniorów udało się już zaprosić do współpracy piętnaście firm z terenu gminy. To w dużej mierze usługodawcy: kosmetyczki, fryzjerzy, ale także sklepy. - Dzięki działaniom samych seniorów znaleźli się przedsiębiorcy oferujący zniżki nawet do 20 proc. Chodzili do właścicieli firm i tłumaczyli o co tak dokładnie chodzi z kartą seniora. Bardzo się zaangażowali, a my ich wspieramy - mówi Edyta Rokicka, kierownik MGOPS w Krobi.

Karty będą przyznawane seniorom w wieku 60+ na stałe zamieszkującym teren gminy Krobia. Wystarczy złożyć wniosek. W praktyce program ma ruszyć w październiku, wtedy też do seniorów trafią pierwsze karty. Na początek planuje się wydrukować 2 tys. sztuk.

[ALERT]1630585966848[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

EnterEnter

3 1

Super,ale w Gostyniu taka karta jest od wieku 65 lat dopiero przyznana. Szkoda,ze nie od 60 roku życia😠 16:06, 02.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GeriatriaGeriatria

5 0

A Pioski ? Znowu nic.Czy to się kiedyś zmieni?Ani nic dla najlepszych maturzystów,ani nic dla najlepszych ośmioklasowej,ani porządnych ścieżek...to i dla seniorów g.... 16:13, 02.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanuszJanusz

2 0

Proszę o listę tych firm gdzie można skorzystać z tej karty seniora 19:11, 02.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Killer debilstwaKiller debilstwa

1 3

Kolejna akcja ch.. wie po co... Co za wiocha ! 22:05, 02.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SENIORSENIOR

1 0

SZKODA TYLKO, ŻE TRZEBA SKŁADAĆ WNIOSEK . SZODA, ŻE KARTY NIE BĘDĄ " WYDAWANE Z URZĘDU" !!!!!!!!! 19:56, 06.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%