Zamknij
REKLAMA

Będzie się ciągnąć do maja i kosztować miliony. Co to oznacza dla mieszkańców?

13:12, 30.12.2020 | M.S
Skomentuj Foto: UM Krobia
REKLAMA

Z początkiem nowego roku w Krobi ruszą zapowiadane remonty kilku ulic. Zadanie stanowi kolejny etap rewitalizacji centrum miasta. Mieszkańcy muszą być przygotowani na spore utrudnienia w ruchu i czekać cierpliwie na zakończenie prac, które przewiduje się na koniec maja.

Od 4 stycznia 2021 rozpocznie się przebudowa ciągu ulic: Szkolna, Plac Tadeusza Kościuszki, Ogród Ludowy, Prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi. To kolejny etap rewitalizacji centrum miasta. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. - W pierwszej kolejności wyłączona z ruchu zostanie ul. Szkolna (nie będzie możliwy wjazd od ulicy Poznańskiej oraz Kasztelańskiej), zaś przemieszczanie się po pozostałych ulicach będzie znacząco utrudnione - czytamy w komunikacie gminy Krobia.

- O kolejnych utrudnieniach, w tym o zamknięciu innych odcinków dróg, będziemy Państwa informować na bieżąco. Prosimy jednocześnie mieszkańców, w szczególności rodziców dowożących dzieci do Przedszkola Samorządowego "Pod Świerkami w Krobi”, o parkowanie samochodów w innych lokalizacjach np. Rynek, targowisko miejskie czy parking przy Orliku - zapewniają urzędnicy krobskiego magistratu. Odpowiednio zabezpieczony będzie również wyjazd zastępów Straży Pożarnej z remizy, która znajduje się przy ul. Ogród Ludowy.  

Koszt modernizacji ulic to 3.275 245,44 złotych. Planowany czas zakończenia remontu to koniec maja 2021 roku. Przypomnijmy, że rewitalizacja ulic to jedno z pięciu zadań inwestycyjnych, przeprowadzanych w ramach projektu "Rewitalizacja społeczno-przestrzenna zdegradowanego obszaru Krobia Centrum", na który Gmina Krobia pozyskała ponad 10 mln dofinansowania.

[ALERT]1609330300040[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


YyxxYyxx

0 0

Ciekawe kiedy zabiorą się za drogę na ulicy targowej od lat nie można się doczekać ciągle jest pomijana 20:45, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%