Zamknij
REKLAMA

Niewygodny temat i jeszcze trudniejsza decyzja. Będzie musiał się z tym zmierzyć

13:57, 26.11.2020 | M.S
Skomentuj Zdjęcie poglądowe/Canva/archG24/fotomontaż
REKLAMA

Gminy coraz gorzej radzą sobie z utrzymywaniem szkół, co sprawia, że czasem muszą poruszać niewygodne tematy i podejmować trudne decyzja. Tak jak w przypadku szkoły podstawowej w Ciołkowie. Podczas najbliższej sesji radni zadecydują czy placówka z uwagi na wysokie koszty i niewielką liczbę uczniów zostanie zlikwidowana. 

Gminy coraz gorzej radzą sobie z utrzymywaniem szkół, dlatego muszą podejmować trudne decyzje dotyczące zamknięcia małych, często kilkunastoosobowych placówek. Ostatnio taką  próbę podjęła Gmina Gostyń, jednak Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Minister Edukacji i Nauki nie wyrazili  na to zgody. Sprawa prawdopodobnie znajdzie swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, bo władze gminy nie zgadzają się z przedstawionymi argumentami .

Jak się okazuje, podobny los może czekać Szkołę Podstawową w Ciołkowie. Podczas najbliższej sesji, gminni radni mają podjąć uchwałę dotyczącą likwidacji Szkoły Podstawowej Filialnej w Ciołkowie z klasami integracyjnymi działającej przy szkole podstawowej w Pudliszkach. Powód? Zbyt duże koszty utrzymania w stosunku do ilości uczniów. Obecnie do placówki uczęszcza 18 dzieci, a w oddziale przedszkolnym znajduje się 13 maluchów. Wszystkie miałyby kontynuować naukę w Pudliszkach.

Uczniowie ze zlikwidowanej Szkoły Podstawowej w Ciołkowie będą mogli kontynuować naukę w bardzo dobrych warunkach w Szkole Podstawowej im. Stanisława Fenrycha w Pudliszkach z klasami integracyjnymi. Wielkość oddziałów w Szkole Podstawowej im. Stanisława Fenrycha w Pudliszkach pozwala na przyjęcie do niej uczniów z likwidowanej szkoły. - czytamy w uchwale, którą radni będą głosować podczas sesji Rady Miejskiej planowanej na 30 listopada.  

Nawet jeśli radni zagłosują "za", to do zakończenia procesu likwidacji droga jeszcze daleka. Po podjęciu uchwały, poinformowaniu rodziców i uczniów i uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora, burmistrz może podjąć decyzję o samej likwidacji placówki z końcem sierpnia 2021 roku.

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%