Zamknij

Zaczęli od pierwszej pomocy. Potem były emocje i zacięta rywalizacja na boisku

07:01, 30.04.2023 mis Aktualizacja: 09:17, 30.04.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

W przyszłości, być może chcieliby gasić pożary, ale na razie zmierzyli się na boisku. Po raz siódmy rozegrano Powiatowy Turniej w Piłkę Nożna Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Drużyny rywalizowały na orliku w Piaskach. Były emocje i co ważne... bramki, chociaż niezbyt wiele.  Zanim młodzi strażacy rozpoczęli zawody odbył się pokaz pierwszej pomocy.

W sportowych zmaganiach wzięło udział sześć drużyn, które wcześniej wygrały etapy gminne. 

- Mamy drużyny ze wszystkich gmin powiatu gostyńskiego oprócz reprezentacji Pogorzeli - mówił Mikołaj Wojtyczka, prezes Zarządu Gminnego ZOSP w Piaskach. - Drużyny podzieliliśmy na dwie grupy, grał każdy z każdym, a najlepsi walczyli o finał - dodał nasz rozmówca.

Gra w piłkę nożną również liczy się w ich życiu

- Bo sprawność jest ważna, ale to również zabawa i swego rodzaju promocja Ochotniczych Straży Pożarnych - przekonywał Mikołaj Wojtyczka, i dodał. - Młodzi ludzie dobrze sobie radzą na boisku, ale nie pada zbyt wiele bramek.

Najlepsi okazali się młodzi druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Pępowa.

Foto: OSP Pępowo

Drugie miejsce zajęła drużyna MDP Poniec, a trzecie MDP Bodzewo (gmina Piaski). Kolejne miejsca zajęły - MDP Zalesie (gmina Borek Wlkp.), MDP Sułkowice (gmina Krobia) i MDP Gola (gmina Gostyń).  

Najlepszym bramkarzem został Aleks Skowroński, a najlepszymi strzelcami - Filip Zjeżdżałka i Fabian Grzymisławski.

[FOTORELACJA]10129[/FOTORELACJA]

Zanim młodzi ludzie rozpoczęli rywalizację na boisku, wzięli udział w pokazie pierwszej pomocy, który przeprowadzili druhowie z OSP Bodzewo.

- W dzisiejszych czasach dużo ludzi boi się udzielać pierwszej pomocy, dlatego nam zależy na tym, aby wdrażać jak najwięcej takich akcji. Podczas pokazu ci członkowie MDP udowodnili, że radzą sobie z pierwszą pomocą. Powtarzaliśmy im, że nie można się bać pomagać, a być może przyjdzie im się zmagać z taka sytuacją. Niewykluczone, że wyrosną i wstąpią do OSP, będą wyjeżdżać do akcji i pomagać - mówił Mikołaj Wojtyczka, prezes Zarządu Gminnego ZOSP w Piaskach. 

Organizatorem sportowego wydarzenia był Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Gostyniu oraz Zarząd Gminny OSP Piaski.

[ALERT]1682789445422[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%