Wiadomości z regionu Gostyn24, najważniejsze informacje, wiadomości i wydarzenia

Zamknij

Nietypowe zakończenie roku - zdjęcia

15:40, 24.06.2014

Zapewne nie takiego zakończenia roku szkolnego spodziewali się uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bodzewie, gmina Piaski. W szkolnej bibliotece wybuchł pożar. Na dodatek na pierwszym piętrze budynku uwięzionych zostało kilkunastu uczniów. 

Sygnały alarmowe rozległy się dziś w Zespole Szkół w Bodzewie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia ewakuacji na wypadek pożaru bądź innego zagrożenia. Uczestniczyli w nich uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji. Symulowana interwencja służb ratowniczych polegała na ugaszeniu pożaru w szkolnej bibliotece. Przygotowany plan zakładał ewakuację osób z poszczególnych kondygnacji budynku w ustalone miejsce, jednak szybko rozprzestrzeniający się ogień odciął drogę ucieczki grupie uczniów wraz z opiekunem.

- Pożar powstał w bibliotece obiektu na piętrze i odciął drogę ewakuacji jednej z klas, łącznie siedemnastu uczniom, dlatego był potrzebny podnośnik hydrauliczny - relacjonuje Michał Pohl, oficer prasowy PSP w Gostyniu. - Jeszcze przed przybyciem jednostek dyrektor przeprowadził ewakuację pozostałych uczniów. Alarmowanie i praktyczne wykonanie ćwiczenia przebiegło bardzo sprawnie. Wszyscy opuścili mury szkoły bez żadnego problemu i zameldowali się w wyznaczonym miejscu, czyli na boisku szkolnym. Tam została sprawdzona lista obecności. Następnie nasze działania polegały na sprawdzeniu budynku szkoły - dodaje. Ewakuowano łącznie ponad 130 uczniów.

W ćwiczeniach ratowniczo-gaśniczych wzięło udział sześć zastępów straży - jednostka PSP Gostyń oraz jednostki OSP Piaski, Bodzewo, Karolew, Zalesie i Borek Wlkp. Łącznie około 40 strażaków. - Co roku w każdej gminie prowadzimy takie ćwiczenia zgrywające czynności ratownicze strażaków PSP z jednostkami OSP. Dzięki takim ćwiczeniom możemy sprawdzić gotowość bojową, wyszkolenie strażaków, koordynację z jednostkami PSP oraz zapoznanie się z obiektem ćwiczeń - podsumowuje oficer prasowy PSP w Gostyniu.

MiS 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

Była uczennicaByła uczennica

0 0

Skończyłam tę szkołę 44 lata temu i widzę,że wewnątrz nic się nie zmieniło. Szkoda.

10:59, 25.06.2014
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

też były uczeńteż były uczeń

0 0

Do byłej uczennicy. To musisz sobie założyć lepsze okulary, albo najlepiej wybrać się osobiście do swojej starej szkoły. Wtedy zobaczysz czy faktycznie nic się nie zmieniło. Ale zapewne za twoich czasów była już hala sportowa, pracownia komputerowa, nowe okna i drzwi. Zupełnie zmieniony hol szkolny. Zamontowane gabloty z setkami pucharów za osiągnięcia sportowe uczniów i wiele innych rzeczy. Ale to zapewne dla ciebie nic... Cóż korytarze się ani nie wydłużyły, ani nie poszerzyły. Sale lekcyjne tez nie urosły. No i to tyle. Następnym razem wpierw musisz odwiedzić szkołę, a później pisać takie piękne komentarze.

21:12, 25.06.2014
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%