Zamknij
REKLAMA

Nie sztuką jest brać, ale dawać od siebie. Czy są wśród nas tacy ludzie? Rusza...

13:18, 26.10.2021 | .
Skomentuj Foto: Gostyn24
REKLAMA

Jaki powinien być współczesny naśladowca Edmunda Bojanowskiego? Czy takie osoby są w naszym powiecie? O tym najpewniej dowiemy się już za kilka tygodni. Rusza kolejna edycja plebiscytu "Wolontariusz Roku 2021". Kandydatury społeczników można zgłaszać w pięciu kategoriach.    

Celem konkursu jest promocja działań społecznych podejmowanych przez mieszkańców powiatu gostyńskiego, którzy swoją postawą przywołują wspomnienie błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

- Błogosławiony w swoim życiu wielokrotnie inicjował i prowadził działalność pomocową i charytatywną. Podejmował także działania na rzecz wzmocnienia polskości i ocalenia tradycji narodowej oraz gromadził skarby kultury ludowej. Te działania doskonale wpisują się w idee współczesnego wolontariatu - informuje Joanna Jakubiak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Gostyniu. - Bezinteresowny, pomocny, pracujący na rzecz dobra wspólnego – taki powinien być współczesny naśladowca Edmunda Bojanowskiego. I takich ludzi po raz kolejny poszukuje powiat gostyński w ramach plebiscytu na Wolontariusza Roku 2021 - dodaje rzecznik samorządu powiatowego.

Nagroda tradycyjnie przyznawana będzie w pięciu kategoriach: wolontariat indywidualny, młodzieżowy, grupowy, biznes społecznie odpowiedzialny i wydarzenie roku.  

Znasz kandydata na "Edmunda 2021"? Zgłoś jego kandydaturę. Można to zrobić za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie www.powiat.gostyn.pl. Plebiscyt potrwa do 18 listopada 2021 roku. Następnie jury powołane przez starostę wyłoni pięciu laureatów. Ich nazwiska poznamy podczas Gali Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego, która odbędzie się 6 grudnia.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest -TUTAJ-, a regulamin konkursu -TUTAJ-
 

[ALERT]1635236017466[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

😇😇

12 5

Tak z ciekawości, Pan Starosta dał te pieniążki "od siebie", czy może z budżetu Powiatu? Skoro taka szczytna inicjatywa, to może warto dać przykład niczym bł. Edmund Bojanowski 😉 13:32, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%