Synoptycy zapowiadają rekordowe temperatury. Wielkopolska nie jest wyjątkiem, dlatego szykujcie się "piekielny" weekend. Miejscami temperatura także w cieniu przekroczyć ma 34 stopnie Celsjusza. Jak się przed tym chronić?
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia, które początkowo obejmowały głównie zachodnie krańce naszego kraju. Wczoraj rozszerzono je na inne części Polski. - W całym kraju będzie pogodnie (...) Najcieplej będzie na zachodzie - do 34 stopni. Tak będzie w sobotę, niedzielę i poniedziałek - prognozuje synoptyk IMGW Jakub Gawron w rozmowie z PAP. Razem z upałami mogą też pojawić się burze
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że w upalne dni jesteśmy szczególnie narażeni na udar cieplny. Najbardziej narażone są dzieci, a także osoby starsze. Udar cieplny objawia się m.in. wysoką temperaturą ciała, bólem głowy, nudnościami, wymiotami, a nawet utratą przytomności. Niebezpieczne mogą być także oparzenia słoneczne oraz odwodnienie organizmu.
Jak sobie radzić, gdy temperatura wzrasta do ponad 30 stopni?
Sanepid opublikował listę zasad, które pomogą nam w przetrwaniu najgorętszych dni bez uszczerbku na zdrowiu. W czasie upałów powinniśmy m.in. nosić jasne, przewiewne ubrania z naturalnych tkanin, pamiętać o nakryciu głowy i regularnie stosować krem z filtrem. Powinniśmy też używać wentylatorów, klimatyzacji i regularnie wietrzyć dom, mieszkanie czy biuro (najlepiej rano lub wieczorem). Ważne jest także to, co jemy i pijemy. Zaleca się, aby w najgorętsze dni jeść lekkie dania, a żywność przechowywać w warunkach chłodniczych. Wskazane jest też częste jedzenie owoców i warzyw oraz systematyczne picie dużych ilości wody i unikanie alkoholu.

[ALERT]1624000017537[/ALERT]
Służba nie drużba. Dla nich Boże Narodzenie zaczyna się
Taki zawód se wybrali to nie mogom mieć do nikogo oretesi
Q
16:14, 2025-12-24
Służba nie drużba. Dla nich Boże Narodzenie zaczyna się
Nikt nie doceni waszej pracy ,do momentu aż kogoś bliskiego życie wisi na włosku i usłyszy zbliżającą się pomoc ,Zdrowych Spokojnych Świąt ..
Swiatło
16:04, 2025-12-24
Służba nie drużba. Dla nich Boże Narodzenie zaczyna się
Nasi bohaterowie nie noszą peleryny i jedzą dania wigilijne odgrzewane w mikrofali, brawo!
Florian 2
13:41, 2025-12-24
Znalazła w centrum Gostynia gruby plik pieniędzy...
Emerytura - gruba gotówka😄
Re5s
13:38, 2025-12-24
2 0
Przestancie straszyć ludzi, wszyscy żyjemy w tym klimacie i wiemy jak zachować się zima jak są mrozy, letem jak grzeje jesienią jak wieje i pada, traktujecie nas tymi artykułami jak idiotow, co roku te same bredzenie, mam 78 lat i tyle samo przeżyłem upałów i Mrozów bez internetu i tych waszych mądrości lepiej Przestancie reklamować cole i czipsy to bardziej szkodzi