Zamknij
REKLAMA

Termin minął wczoraj! Wiemy kto będzie walczył o mandaty po zmarłych radnych

11:17, 23.02.2021 | M.S
Skomentuj Archiwum Gostyn24
REKLAMA

Wczoraj minął termin składania zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych i zamiarze zgłaszania kandydatów do Rady Miejskiej w Borku Wlkp. i Krobi. Zainteresowanie był całkiem spore. Za trzy tygodnie poznamy nazwiska osób, które powalczą o mandaty po zmarłych rajcach, którzy nie ukończyli kadencji.

Miesiąc temu na stronach leszczyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego pojawiły się komunikaty o wygaśnięciu mandatów dwojga radnych. Chodzi Różę Jędrosz z Rady Miejskiej w Borku Wlkp. i Hieronima Urbańskiego z Rady Miejskiej w Krobi, którzy zmarli nie ukończywszy kadencji. Wyznaczono też wstępną datę wyborów uzupełniających, które zaplanowano na 18 kwietnia 2021 roku i przedstawiono kalendarz wyborczy.  

Do wczoraj - poniedziałek 22 lutego - Komisarz Wyborczy w Lesznie przyjmował zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych i zamiarze zgłaszania kandydatów do Rad Miejskich w Borku Wlkp. i Krobi. Dziś wiadomo, że jest ich aż sześć - Trzy w Borku Wlkp. - KWW Zjednoczeni 2021 Borek , KW Forum Demokratyczne (stowarzyszenie) i KWW Ziemi Boreckiej oraz trzy w Krobi - KWW Samorządni 2021 Krobia, KWW Krobia Nasza Mała Ojczyzna i KWW Pawła Hampelskiego - wylicza Joanna Neczyńska, dyrektor leszczyńskiej delegatury KBW. Do 14 marca komitety będą zgłaszały swoich kandydatów. 
 

[ZT]50584[/ZT]

[ALERT]1614075403884[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%