Zamknij

Był czas na refleksję, przemarsz i złożenie kwiatów w miejscach pamięci

13:29, 03.05.2023 mis Aktualizacja: 14:22, 03.05.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Msza święta w intencji ojczyzny, a po niej przemarsz na rynek i złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi. Tak mieszkańcy Ponieca uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.  

Rocznica przyjęcia Konstytucji 3 Maja jest świętem ustanowionym w 1919 roku. Co roku o tej ważnej dacie pamiętają mieszkańcy Ponieca i okolicznych miejscowości. Tegoroczne uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla.

- Niech dzisiejsza uroczystość będzie czasem modlitwy o jedność w naszym narodzie, a także czasem refleksji nad kształtem naszego patriotyzmu - mówił ks. Bartosz Strugarek, proboszcz ponieckiej parafii.

[FOTORELACJA]10142[/FOTORELACJA]

Następnie uczestnicy manifestacji przeszli na rynek w Poniecu, gdzie burmistrz Jacek Widyński, wraz z radnymi Rady Miejskiej Poniec, przedstawicielami Urzędu Miejskiego, kół, parafii, związków i stowarzyszeń działających na terenie gminy oraz mieszkańcy złożyli kwiaty. .

[ALERT]1683113354839[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%