Zamknij
REKLAMA

Takiego odzewu się nie spodziewali. Już wiadomo, że zebrali dwa razy więcej...

11:54, 12.05.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Archiwum Poniec Moje Miasto
REKLAMA

Niespełna tydzień temu rozpoczęli zbieranie pieniędzy na zakup jednego ogólnodostępnego defibrylatora. Dziś już wiadomo, że kupią dwa takie urządzenia wraz z kapsułami. Jest także szansa na trzecie lub dodatkowy sprzęt medyczny. - Mieszkańcy Ponieca kolejny raz pokazują ogromne serca - mówi Krzysztof Kędziora z ekipy Poniec Moje Miasto, która zainicjowała zarówno akcję, jak i publiczną zrzutkę.

Pod koniec ubiegłego tygodnia ekipa Poniec Moje Miasto zainicjowała zrzutkę na zakup ogólnodostępnego defibrylatora AED. Informacja o akcji lotem błyskawicy dotarła do mieszkańców ziemi ponieckiej oraz lokalnych firm. Dziś już wiadomo, że uda się zakupić  nie jeden, a dwa defibrylatory wraz z kapsułami.

Nie myśleliśmy, że tak szybko pójdzie. Mieszkańcy Ponieca kolejny raz pokazują ogromne serca. - mówi Krzysztof Kędziora z ekipy Poniec Moje Miasto, która podjęła się zbiórki. - Dzięki wpłatom mieszkańców i wsparciu lokalnych firm, do których zwróciliśmy się o pomoc, zakupimy defibrylator, a drugi kupi i przekaże firma Famag Packaging. Możemy być dumni, że mamy w Poniecu firmy i ludzi o tak wielkich sercach - kontynuuje nasz rozmówca.

I choć do końca zbiórki zostało jeszcze trochę czasu, a pieniądze nadal wpływają,  to na pewno żadna złotówka nie zostanie zmarnowana - Jeśli zebrana kwota pozwoli zakupić trzecie urządzenie tak też się stanie. Jeśli będzie mniejsza suma zakupione zostaną torby medyczne I przekazane do użytku jednostkom publicznym - mówi Krzysztof Kędziora.

Organizatorzy zbiórki są bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawi i trochę zaskoczeni, że tak szybko poszło. Dziękują też wszystkim za pomoc.  - Zbiórka ruszyła niespełna tydzień temu...Jesteśmy pewni zakupu dwóch urządzeń i mamy zapewnione szkolenia dla mieszkańców. Dziękujemy wszystkim za wsparcie - mówi Krzysztof Kędziora z Poniec Moje Miasto. 

Zakupione za pieniądze ze zbiórki defibrylatory zostaną zainstalowane w strefie gospodarczej Ponieca, gdzie pracuje wiele osób oraz w rejonie hali sportowej i szkoły. Organizatorom z pewnością należy pogratulować pomysłu, a mieszkańcom podziękować za spontaniczne wsparcie. Dzięki na pewno będzie bezpieczniej.

[ZT]51747[/ZT]

[ALERT]1620813206800[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

gieniogienio

0 1

teraz jeszcze zróbcie zbiórka na szklenie z zakresu obsługi tego urządzenia. 07:37, 13.05.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

A wystarczy przeczytać treść. Będzie szkolenie dla mieszkańców 09:15, 13.05.2021


BbbbBbbb

1 0

To urządzenie jest tak ,,inteligentne'' że wszystko powie tylko należy je włączyć isłuchać poleceń 17:12, 15.05.2021


REKLAMA
0%