Zamknij
REKLAMA

Ten też robi wrażenie...

14:14, 27.07.2018 | m
Skomentuj
REKLAMA

Kolejne ścienne malowidło w Poniecu jest już niemal gotowe. Przedstawia pocztówki obrazujące dawny wygląd ulicy Krobskiej. Trzeci, największy z murali ma być ukończony jeszcze w sierpniu.

Poniec postanowił uczcić obchody 100-lecia niepodległości Polski aż trzema muralami. Pierwszy powstał w lipcu i przedstawia kopię dawnej fotografii, a na niej scenę z życia rzemieślniczej rodziny. Drugi mural, znajdujący się dokładnie naprzeciwko, jest już na ukończeniu. - Zrealizowany jest w innej kolorystyce. Przedstawia pocztówki z widokiem dawnego Ponieca, a dokładnie z ulicą Krobską – mówi Mikołaj Skrzypczak z Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

Najbardziej okazałe malowidło ma dopiero powstać. Wykonane zostanie na ścianie bloku obok skrzyżowania ul. Bojanowskiej i Kusza. - Wszytko jest w zasadzie gotowe do rozpoczęcia prac. Szacujemy, że potrwają one około trzech tygodni. Mieszkańcy zobaczą na ścianie mural najbardziej odnoszący się wprost do tegorocznego jubileuszu – dodaje Skrzypczak. Realizacją wszystkich trzech murali w Poniecu zajmuje się Marek Woźniak z Zielonej Góry.

(m)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

przejezdny przejezdny

3 1

Piekielne wrażenie robią widoki domów jadąc od rynku w kierunku Gostynia,dziwi mnie fakt że tam w biały dzień nie pojawiają się gryzonie 16:05, 27.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Przejezdny2Przejezdny2

0 0

To miejsce gdzie czas się zatrzymał.Wodać i słychać wiochę. 21:12, 30.07.2018


REKLAMA
0%