Zamknij
REKLAMA

Narodowe Święto Niepodległości można kultywować na wiele sposobów. W Pępowie drugi rok z rzędu zorganizowano bieg, tym razem nocny

11.14, 11.11.2022 mis Aktualizacja: 13.25, 11.11.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl
REKLAMA

Narodowe Święto Niepodległości można kultywować na wiele sposobów. Wywieszając narodową flagę, biorąc udział w oficjalnych uroczystościach czy uczestnicząc w kulturalnych wydarzeniach. W Pępowie drugi rok z rzędu zorganizowano Bieg Niepodległości, ale to tegoroczna edycja przejdzie do historii powiatu, bo biegacze wyruszyli na trasy po zmroku. 

W wyjątkowy sposób uczczono w Pępowie Święto Niepodległości. W przeddzień oficjalnych uroczystości na ulicach Pępowa pojawili się biegacze. 

- Spotykamy się na sportowo, bo chcemy to święto trochę ożywić. Oczywiście godnie, z powagą świętujemy, ale święto niepodległości, to przede wszystkim radość, stąd kolejna edycja naszego biegu - mówił wójt Grzegorz Matuszak. 

[FOTORELACJA]9803[/FOTORELACJA]

Była to druga edycja "Biegu Niepodległości", ale po raz pierwszy biegacze ruszyli po zmroku na ulice Pępowa oraz ścieżką rowerową do Gębic 

- W powiecie gostyńskim czegoś takiego jeszcze nie było. Podjęliśmy się organizacji, a chętnych nie brakowało, bo na listach startowych pojawiło się łącznie ponad 450 biegaczy - mówił Tomasz Gruetzmacher, współorganizator biegu. 

- Listy startowe już dwa tygodnie temu pękały w szwach. Osiągnęliśmy maksymalną obsadę, ale mimo to ludzie dzwonili i pisali czy mogą wystartować. Nie było to możliwe, mieliśmy ograniczoną liczbę medali i pakietów startowych - mówił Krzysztof Zmysłowski, współorganizator biegu.   

Na dystansach 400 i 800 metrów wystartowało 140 dzieci. Młodzież i dorośli mierzyli się z trasami o długości 5 i 10 km. Niektórzy mieli ze sobą biało-czerwone flagi i inne elementy, by pokazać jak dumni są z tego, że są Polakami. Tuż przed startem wszyscy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a na metę każdy wbiegał po...czerwonym dywanie.

Pierwszy na dystansie 10 km linię mety przekroczył Tomasz Owczarek z Cieszkowa (woj. dolnośląskie). To jego drugie zwycięstwo podczas "Biegu Niepodległości" w Pępowie.

- Już na 8 km poczułem smak zwycięstwa. Chciałem to zrobić bardzo. bolało, ale opłaciło się i wrócę tu za rok. Podobno osiągnąłem życiówkę - mówił Tomasz Owczarek.  

Na dystansie 5 km niepokonanym okazał sie 15-letni Jakub Skrzypczak z Garzyna, który na co dzień trenuje w UKS "Jedynka" Gostyń.

- Przybiegłem z czasem 16:24, to jest moja życiówka, wcześniej miałem 17:04 , jest dumny z siebie - mówił Jakub Slrzypczak.

Pierwszą kobietą na 5-kilometrowym odcinku była Patrycja Rolnik z Gostynia.

- Jestem po roztrenowaniu miesięcznym i zaczynam przygotowania do sezonu wiosennego. Jestem zadowolona z wyniku. Zawsze na biegowo czciłam to święto, a że niedaleko mam do Pępowa, to stwierdziłam, że fajnie jest pobiegać wieczorem - mówiła Patrcyja Rolnik.

Nad bezpieczeństwem biegaczy na trasie czuwało około 40 strażaków ochotników, którzy doświetlali drogi. uczestnicy chwalili udział w biegowej imprezie.

- Mój młodszy syn Fabian (7l.) zajął pierwsze miejsce, starszy 11-letni tuż za podium, ale świetnie się bawili. Ja tez biegnę - mówiła mieszkanka Rawicza. - Sama impreza jak najbardziej trafiona. Są emocje, atrakcje, ludzie się mobilizują. rewelacyjny sposób na uczczenie tego święta - dodała nasza rozmówczyni.

- Mąż biegnie, ja z koleżanka idę z kijkami. Łączymy dziś przyjemne z pozytecznym. Trzeba się radować z oakzji 11 listopada - mówiły mieszkanka Krotoszyna.

[ALERT]1668163345462[/ALERT]

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

BleBle

5 9

To święto jest już tak napompowane ze się mdło robi, dla mnie śmierdzi coraz bardziej nacjonalizmem i bojówkami pisowskimi pod przywództwem Bąkiewicza. Reszta narodu jak to owczy pęd nakazuje będzie się prześcigać w pomysłach jak tu najidiotyczniej obchodzić święto, jeszcze kury niech znoszą biało czerwone jaja, i na biedrące w całym kraju przemalować kropki na białe, niech spróbują biegac tyłem, w nocy w klapkach basenowych koniecznie biało czerwonych 12:28, 11.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Roman z komisuRoman z komisu

4 8

Przereklamowane 12:42, 11.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

narodowiec narodowiec

3 3

Polska wolna od czerwonej i tęczowej zarazy 14:51, 11.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Bonkiewicz Bonkiewicz

2 2

I pisowskiej i kaczej i kościelnej 16:49, 11.11.2022


Mieszkaniec osiedli Mieszkaniec osiedli

3 1

Organizacja to totalne nieporozumienie, ciekawe kto odpowie za to wszystko że ludzie nie mogli do domów dojechać. Następnym razem jak będziecie coś organizować to jest stadion do tego i teren wokół stadionu 13:01, 12.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%