Zamknij

Zaczęło się "od suszy" skończyło na... To był bardzo udany weekend w Pogorzeli

08:24, 04.09.2023 Lena Aktualizacja: 10:18, 04.09.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Miniony weekend w Pogorzeli był bardzo intensywny. Po sobotnim Święcie Sera Smażonego, przyszedł czas na gminne dożynki.  -  Tegoroczna susza, która nawiedziła nas przed żniwami, znacząco zmniejszyła ilość plonów - mówił burmistrz Piotr Curyk. Imprezę zakończyła taneczna zabawa. 

Oficjalne uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Michała Archanioła. Następnie Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krobi poprowadziła mieszkańców do parku, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości.

- Jak co roku, staramy się dotrzymać wieloletniej tradycji i spotykamy się na obchodach święta plonów. Dożynki to święto wyrażające radość i wdzięczność za zebrane plony. Tegoroczna susza, która nawiedziła nas przed żniwami, znacząco zmniejszyła ilość plonów. Będzie miała też niewątpliwy wpływ na zbiory buraków i kukurydzy. Dziękujemy dziś rolnikom za ich trud, dzięki któremu nie zabraknie na naszych stołach chleba – mówił podczas obchodów burmistrz Pogorzeli – Piotr Curyk.

[FOTORELACJA]10425[/FOTORELACJA]

Świętowanie umilił mieszkańcom zespół Jawor, który na tę okazję przygotował specjalny utwór opisujący życie w Pogorzeli. Podczas pogorzelskich dożynek można było posłuchać też Jarry Band.

Przedstawiciele poszczególnych sołectw z gminy Pogorzela wzięli też udział w turnieju wsi. I choć rywalizacja była bardzo zacięta, to najważniejsza była integracja i dobra zabawa. Tego dnia Pogorzelę odwiedził też Teatr w Małym Mieście, ze spektaklem  "Dobrze, lepiej, katastrofa”. Obchody dożynkowe zakończyła zabawa taneczna.

[ALERT]1693808633920[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(Lena)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Marek i wacek Marek i wacek

0 0

Frekwencja powala na kolana , nie szkoda kasy ? 15:05, 04.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%