Zamknij
REKLAMA

Gratulujemy!

11:48, 30.08.2019 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Pogorzelski samorząd od 20 lat, że nagradza absolwentów szkół średnich z najwyższymi wynikami maturalnymi. Tak było i w tym roku. Poddano pod ocenę siedem złożonych świadectw, a na najlepszych czekały nagrody finansowe.

Konkurs na najlepsze świadectwo maturalne skierowany jest do uczniów z gminy Pogorzela, którzy niekoniecznie muszą kończyć miejscowy Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. - Takie są czasy i wachlarz możliwości, że można kontynuować naukę w dowolnej szkole. Uczniowie, którzy złożyli świadectwa kończyli szkoły głównie poza gminą Pogorzela m.in. w Jarocinie, Krotoszynie, Ostrowie Wlkp., Lesznie i Gostyniu - mówiła Daria Wyzuj, przewodnicząca Rady Miejskiej w Pogorzeli.

W tym roku świadectwa złożyło siedmioro absolwentów szkół średnich. Wszyscy zostali zaproszenie do siedziby Urzędu Miejskiego, gdzie wręczono im listy gratulacyjne, a trójce z najlepszą punktacją nagrody pieniężne od 200 do 500 złotych. - Zdaję sobie sprawę, że uzyskanie takich ocen wymagało poświęcenia, nierzadko wyrzeczeń. (...) Żeby dalsza nauka również szła w takim pozytywnym kierunku i rozwijała się na wysokim poziomie się rozwijała i abyście w przyszłej pracy zawodowej osiągały same sukcesy, ale też żebyście w życiu prywatnym były szczęśliwe - mówiła Daria Wyzuj, przewodnicząca Rady Miejskiej Pogorzeli. - Obserwowałem wasze poczynania już od przedszkola. Te twarze się pojawiały na wszystkich wyróżnieniach kończących szkoły, teraz powtarzają się po maturze. Wyróżnialiście się... – mówił burmistrz Piotr Curyk i życzył absolwentom ukończenia wymarzonych studiów i sukcesów w dalszym życiu.

Maturzystką z najlepszymi wynikami okazała się Hanna Nowak, która kończyła liceum w Jarocinie. Zwyciężczyni konkursu naukę będzie kontynuowała na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku lekarskim. - To długie i trudne studia i zobaczymy jak mi się powiedzie. - mówiła Hanna Nowak.

Nagrodę w wysokości 500 złotych najprawdopodobniej przeznaczy na zakup książek. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Wasielewska (LO w Ostrowie Wlkp.), a trzecie miejsce Julia Anna Regulska (LO w Krotoszynie). Kolejne miejsca zajęli: Paweł Andraszak (LO Gostyń), Maria Paula Lempach (LO w Lesznie), Weronika Anna Witczak (ZSZ Gostyń), Zofia Fengler (LO w Pogorzeli).

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

nicknick

4 1

Co to znaczy cytuję: "pogorzelski samorząd że nagradza"??? 14:00, 30.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

4 0

Bez patrzenia na podpis wiedziałem kto pisał :) 23:14, 30.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OdpowiedźOdpowiedź

3 0

To znaczy tyle, że ktoś nie umie pisać po polskiemu. Polska mowa to trudna mowa. 22:09, 31.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%