Zamknij

Mieli go rozebrać, ale...Tak nie traktuje się bohaterów. Teraz wygląda inaczej

12:23, 21.03.2023 mis Aktualizacja: 08:56, 25.03.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

W październiku zeszłego roku rozpoczął się remont pomnika na Górze Zamkowej w Gostyniu. Po jego częściowej rozbiórce, przyszedł czas na uzupełnienie ubytków. Z uwagi na warunki atmosferyczne zostały jednak przerwane. A jeszcze 10 lat temu, chciano go rozebrać.

Pomnik Bohaterów Ziemi Gostyńskiej powstał blisko pół wieku temu. Był czas, kiedy zastanawiano się nad jego rozbiórką, lecz ostatecznie do tego nie doszło. Monument zaczął się jednak sypać, dlatego zapadła decyzja o jego remoncie. Teraz wygląda jak prawie jak nowy

- Płyty granitowe na filarach pomnika oraz na cokole w wyniku działania czynników atmosferycznych odklejały się, częściowo były połamane . W górnej części pomnika pojawiły się pęknięcia i ubytki - informuje Marzena Paluszkiewicz naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska z Urzędu Miejskiego w Gostyniu.

Zdjęcie przed remontem - październik 2022 roku

Zdjęcie w trakcie remontu - marzec 2023 roku

Renowacja pomnika rozpoczęła się w październiku 2022 r. Wykonywały je dwie firmy. Pierwsza zajęła się częściową rozbiórką, druga uzupełnianie ubytków w górnej części monumentu. Z uwagi na złe warunki atmosferyczne prace te zostały jednak wstrzymane.

- Wykonano prace rozbiórkowe i porządkowe, teraz zostaną uzupełnione ubytki w górnej części pomnika i pomalowane, odnowione zostaną filary pomnika oraz cokół. Jeżeli wystarczy środków, to zostanie wymieniona kostka wokół pomnika - Marzena Paluszkiewicz naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska z Urzędu Miejskiego w Gostyniu.

Łącznie na remont pomnika Gmina planuje wydać ok. 100 tys. zł.

[ZT]57627[/ZT]

[ALERT]1679397769782[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(9)

KatKat

2 9

Zniszczyć relikty przeszłości. Nie wydawać pieniędzy na odbudowę takich obiektów. Nie tracimy na remonty starych zamków, pałacy i innych nikomu nie potrzebnych przeżytków i pozeraczy kasy. Przestańmy życ przeszłością bo nie myślimy o przyszłości.
To nie żart. Niech Wasze dzieci nie tracą około 700 godzin życia żeby dowiedzieć się np kim był taki czy inny człowiek. 70 procent wszystkich dziennych wiadomości dotyczy czasu przeszłego.
Itd itp etc 18:31, 21.03.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Powiem ci takPowiem ci tak

5 1

Weś duży rozpęd i w biegnij w ścianę serio z takim podejściem to ci współczuję usuń swoje jeszcze wszystkie zdjęcia z wakacji z przed lat po co ci one chcesz oglądając je wspominasz ??? Hmmmm własne zastanów się co piszesz 22:11, 21.03.2023


KatKat

3 3

Mogę cię przytrzymać glową przodem do ściany i się rozpędzić ?
Weź swoje zdjęcia, stare buty, znaczki, i wszystko co tam kiedyś miałeś i patrz na to , myśl o tym, przekazuj swoim dzieciom wszystko co zrobiłeś i nie zrobiłeś w życiu. Na końcu mija ponad 1000 lat od chrztu polski albo rocznica 1.maja, 3 maja i inne *%#)!& i jak policzysz że średnio człowiek żyje 75 lat to okaże się że ok 50 lat spędziłeś na historii twojej i otoczenia. W taki sposób posuwamy się do przodu nie o 6 procent rocznie jak to będzie za trzysta lat tylko o 0,2 procenta.
Tak mniej więcej. 07:36, 22.03.2023


SentymentSentyment

2 2

Ja pod tym pomnikiem mam fajne wspomnienia, jako dzieciak wbiegałem tam i piłem oranzade,łapalem chrząszcze, jako nastolatek piłem tam jabole, później jarałem blanty, po woju spotykałem się tam z moją przyszłą żoną, czasami się tam.... 00:17, 22.03.2023

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

666666

0 3

To weź go wstaw do pokoju. A prezerwatywę lub skarpetkę opraw sobie w ramkę. 07:27, 22.03.2023


Co za buc Co za buc

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Hahahaha Hahahaha

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


KatKat

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%