Zamknij
REKLAMA

Zawsze przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się, by złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Tak było również w tym roku

15.57, 01.12.2022 mis Aktualizacja: 15.17, 05.12.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl
REKLAMA

Seniorzy z Gostynia od lat pielęgnują tą piękną tradycję. Zawsze przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się, by złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Tak było również w tym roku. Podzieli się opłatkiem i wysłuchali garści samorządowych informacji od włodarzy. 

Seniorzy rozpoczęli cykl spotkań opłatkowych. Członkowie koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Gostyniu co roku świętują w swoim gronie nadejście Bożego Narodzenia. Tradycją jest opłatkowe spotkanie w Hutniku, na które zapraszane są m.in. władze samorządowe, czy przedstawiciele duchowieństwa.

W imieniu prezydium zebranych powitał przewodniczący Związku Mirosław Maćkowiak, składając świąteczno-noworoczne życzenia.

- Nowonarodzony Jezus niech Wam wszystkim błogosławi, wszystkim seniorom, spełnienia marzeń, zrozumienia i rzeczywistego wsparcia, adekwatnego do potrzeb, rozwoju i zamiłowań, satysfakcji z podejmowanych działań i realizacji podejmowanych celów w życiu osobistym i rodzinnym - mówił Mirosław Maćkowiak, przewodniczący PZERiI w Gostyniu.    

[FOTORELACJA]9841[/FOTORELACJA]

O seniorach nie zapomnieli też samorządowcy. Zaczął burmistrz Jerzy Kulak. Wspomniał na początku o tym, że wiele się w ostatnich latach dzieje i miesiącach dzieje złego w kraju i za naszą wschodnią granicą i zaraz zaznaczył, że chce się z seniorami pochwalić tylko dobrymi wieściami, a tych w gostyńskim samorządzie jest całkiem sporo. 

- W kilku zdaniach opowiem o rzeczach dobrych. To nie jest koniec świata i że wszystko się wali. Kiedy spojrzymy na Gostyń, to jest wręcz odwrotnie - zaczął burmistrz Jerzy Kulak.

Włodarz gminy Gostyń przekazał seniorom kilka najbardziej aktualnych wydarzeń związanych z inwestycjami na terenie gminy, szczególnie tych drogowych. Następnie złożył wszystkim życzenia i zachęcał seniorów, by ci korzystali z pomocy gminnych instytucji, jeśli mają taką potrzebę.         

Do życzeń dołączył sie. przewodniczący Rady Miejskiej Gostynia - Mirosław Żywicki.

- Życzę w tym okresie wyjątkowym, magicznym Świąt Bożego Narodzenia wielu pięknych chwil przy świetle choinki, ale też ogromnego worka wspomnień, które będą przez następne lata z wami - mówił Mirosław Żywicki.

By osłodzić seniorom nieco nadchodzący świąteczny czas przedstawiciele Gminy wręczyli wszystkim tabliczki czekolady.

Starosta Robert Marcinkowski mówił, że spotkania z seniorami to zawsze mile spędzony czas.

- Daje mnóstwo wigilijnej radości, gdzie możemy wspólnie przygotowywać się do tych radosnych świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie z seniorami zawsze daje niesamowitą energię - mówił starosta Robert Marcinkowski i nawiązał do awansu Polaków na Mundialu przechodząc do krótkiej relacji z inwestycji powiatowych i nie tylko. 

- Jeszcze dłużej niż na awans do 1/8 finału czekaliśmy na obwodnicę Gostynia, to czas historyczny. Żyjemy w takim miejscu, w jakim nie byliśmy nigdy. Powiat gostyński stał się jednym wielkim placem budowy - mówił włodarz Powiatu. 

Następnie przyszedł czas na wspólną modlitwę, którą poprowadził superior Marek Dudek i podzielenie się opłatkiem. Była też okazja do wspomnień przy kawie i słodkim poczęstunku oraz wspólnego śpiewania kolęd. 

[ALERT]1669906586264[/ALERT]

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

Kogut na burmistrzaKogut na burmistrza

3 4

Ta Malinowa z tym od gołebi mleko jak Jezus rozmnażali przez dodatek wody a tu tylko czekoladki a gdzie mleczarskie produkty w końcu córka jednej pewnie kapującej w gminie już pracuje za zasługi 18:50, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bankowa loteriaBankowa loteria

2 2

Mardas ma szczęście do wyrywania auta 18:55, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Malinowa chciwaMalinowa chciwa

7 3

PiS kupuje wyborców za 500 plus, Kulak za czekoladki, rolnicy z kierowcami za 200 czy 300 złotych kupili laborantów z tego co sądząc po tym że 3-4 zatrzymała policja ale ta Malinowa chciwa nic także dziwnego że z nami sklepy u tak chciwej baby rezygnowali kto by płacił 700-1000 złotych za sklep na takim zadupiu jak tej. 19:01, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Chciwa Malinowa Chciwa Malinowa

4 1

Taka chytry że za ten swój pseudo sklep by chciała od 700 do 1000 złotych jak tam zadupie i jeszcze towarzysko tej mafijnej! 19:03, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SługiSługi

4 6

Po prostu Sprzedajemy się za michę ryżu, i tak będzie bo Polak nieważne co lub ile dostanie cieszy się tak samo. 1,7 mld WOŚP przez kilkanaście lat, 3mld na tvpis w 5 minut,i 75 letni paralityk śmieje się nam w twarz. 19:52, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EE

6 1

Mało tych emerytów w Gostyniu. A może by tak zadać sobie trochę trudu i ich poszukać panie Burmistrzu. Wtedy było by wiadomo ilu ich naprawdę jest. 19:54, 01.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OliOli

1 3

Gdyby wszyscy emeryci mogli przyjść na taki świąteczny wieczór, to impreza musiałaby być na stadionie. Wówczas nie dostaliby po czekoladzie , a po cukierku i emeryci nie zagłosowaliby na PiS. 20:18, 02.12.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%