Zamknij

Od poniedziałku przedszkola, zerówki oraz żłobki, po trzech tygodniach przerwy znów działają stacjonarnie. Kiedy do szkół wrócą uczniowie?

07:34, 19.04.2021 PAP Aktualizacja: 08:12, 19.04.2021
Skomentuj PAP PAP

W poniedziałek weszła w życie nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji i nauki w sprawie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w czasie epidemii COVID-19. Dokument dotyczy działania przedszkoli, żłobków i szkół. Zdalna nauka jest przedłużona co najmniej do końca tygodnia.

Od poniedziałku przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego - zerówki oraz inne formy wychowania przedszkolnego, po trzech tygodniach przerwy, znów działają stacjonarnie, tak samo żłobki i kluby malucha. W związku z otwarciem żłobków i przedszkoli zasiłek opiekuńczy przysługuje tylko do 18 kwietnia.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało w ubiegłym tygodniu, że w związku z otwarciem żłobków i przedszkoli dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał jedynie do 18 kwietnia, nawet jeśli rodzice już złożyli wniosek o jego wypłatę do 25 kwietnia. Podało, że nie będzie konieczne składanie nowych wniosków lub korygowania wniosków już złożonych.

MRiPS zaznaczył jednocześnie, że zasiłek nadal będzie przysługiwał w przypadkach, gdy nastąpi nieprzewidziane zamknięcie danej placówki lub ograniczone funkcjonowanie w związku z COVID-19. W takiej sytuacji w celu wypłaty zasiłku za okres po 18 kwietnia 2021 r. (tj. od 19 kwietnia) rodzice będą zobowiązani do złożenia nowego wniosku o wypłatę zasiłku - za okres w jakim placówka jest zamknięta.

Kiedy do szkół wrócą uczniowie? Zdalna nauka jest przedłużona co najmniej do końca tygodnia. Niewykluczone, że uczniowie będą uczyć się hybrydowo - tydzień w szkole, a tydzień w domu. Terminy matur i egzaminów ósmoklasisty zostają bez zmian.

PAP, MiS

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%