Zamknij
NEWS

Zaczęło się w 1973 roku. Chciały, aby w gminie życie zaczęło tętnić radością. Udało się...

mis 10:31, 21.07.2025 Aktualizacja: 20:32, 21.07.2025
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Plac Targowy w Karolewie zamienił się w barwne centrum ludowej tradycji. Jubileuszowa, 20. edycja Przeglądu Zespołów Ludowych przyciągnęła miłośników folkloru z całej okolicy, a gospodarze zadbali o to, by każdy z uczestników mógł poczuć się jak w wielkiej, muzycznej rodzinie. Oprócz okrągłej rocznicy samego przeglądu, swoje 52-lecie świętował również Zespół Regionalny "Borkowiacy".

Za kulisami jubileuszowego święta stały nie tylko barwne stroje i dźwięki ludowych melodii, ale przede wszystkim ludzie.

- To mój pierwszy rok w Borku Wielkopolskim jako dyrektor MGOK i od razu same jubileusze! Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym święcie wspólnie z zespołem, który był pierwszym, jaki poznałem po rozpoczęciu pracy - mówił na otwarciu wydarzenia Michał Kaczmarek, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Gospodarzami wydarzenia byli MGOK w Borku Wlkp. oraz zespół "Borkowiacy", którego kierowniczka, Maria Zimlińska, z dumą przypomniała historię grupy.

- Zaczęło się w 1973 roku z inicjatywy koła gospodyń. Chciałyśmy, żeby życie w Borku tętniło radością. Założyłyśmy zespół i przez 52 lata nie przestajemy śpiewać, bo to po prostu nasza pasja i sposób na życie - mówiła Maria Zielińska.

[FOTORELACJA]13335[/FOTORELACJA]

Na scenie zaprezentowały się również inne zespoły z regionu, m.in.:"Dębioki”, "Błękitne Modraczki”, "Kokorzynianki”, "Biadkowianki”, "Tośtoki”, "Studzianna”, "Chrzanianki”, "Łagiewniczanie” oraz "Biskupianie”. Każdy z występów był unikalną prezentacją lokalnego dziedzictwa i ukłonem w stronę dawnych tradycji.

Po części koncertowej uczestnicy zostali zaproszeni na zabawę taneczną z Kapelą Podwórkową "Piaskowianie”, która porwała publiczność do wspólnego tańca i śpiewu.

Nie zabrakło także atrakcji towarzyszących strefa gastronomiczna kusiła zapachem regionalnych przysmaków, dla dorosłych przygotowano warsztaty florystyczne "Letnia magia kwiatów”, a najmłodsi mogli korzystać z darmowej strefy animacji.

Jak podkreślił dyrektor MGOK.

- To dzień radości, wspólnego śpiewu i przyjaźni. Cieszę się, że mogliśmy świętować razem z wami i już dziś zapraszam na kolejne edycje - mówił dyrektor Michał Kaczmarek.

Wydarzenie było prawdziwą ucztą dla ducha i doskonałym dowodem na to, że tradycja ma się w Borku Wlkp. ma się dobrze.

[FOTORELACJA][/FOTORELACJA]

[ZT]81236[/ZT]

[ZT]81235[/ZT]

[ZT]81098[/ZT]

[ALERT]1753086680770[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!
(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

xyzxyz

1 0

A ja mam pytanie z innej beczki, ale też dotyczące gm. Borek. Dlaczego Rada Miejska w Borku zbiera się tak rzadko???? Ostatnia sesja z tego co widzę odbyła się 22 maja, poprzednia pod koniec marca. Na razie wzmianki o nadchodzącej sesji brak ... Czy naprawdę w gminie nic się nie dzieje??? Wydaje mi się, że takie sesje powinny być przynajmniej raz w miesiącu!

14:05, 21.07.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%