Zamknij

Pogoda nie dopisała, ale... Takie akcje na pewno dają mu siłę do walki z guzem...

12:29, 05.03.2023 mis Aktualizacja: 12:58, 05.03.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

"Aktywnie dla Mateusza" - to hasło sportowego wydarzenia jakie zorganizowano dziś w podgostyńskim lesie. Na linii startu ustawili się miłośnicy nordic walking i biegacze. Wszyscy chcieli wesprzeć leczenie i dalszą rehabilitację Mateusza Glinianego z Rawicza, który na co dzień pracuje w jednej z firm naszego regionu. Mimo nienajlepszej pogody, na udział w imprezie zdecydowało się około 150 osób.      

W połowie lutego na portalu siepomaga.pl rozpoczęła sie zbiórka dla Mateusza Glinianego (37l.) z Rawicza, u którego wykryto guza mózgu.

- Ta okrutna informacja uderzyła w naszą rodzinę, a my sami, nie mogąc i nie chcąc w nią uwierzyć, nie wiedzieliśmy, co dalej robić - napisała Dagmara, żona Mateusza Glinianego na portalu siepomga.pl.

Jedynym sposobem ratowania życia 37-latka jest terapia w Niemczech, ale sam koszt leczenia przekracza 200 tysięcy. Dzięki ludziom dobrej woli kwotę udało się już zebrać, ale nadal nie brakuje chętnych, by pomagać.

[FOTORELACJA]9993[/FOTORELACJA]

Znajomi i rodzina znają Mateusza Glinianego z jego zamiłowania do sportu i udziału w charytatywnych wydarzeniach. Zdecydowali się więc na organizacje sportowego wydarzenia  pn.  "Aktywnie dla Mateusza", powiązanego ze zbiórką pieniędzy. 

Około 150 osób zebrało się dziś przed południem w podgostyńskim lesie i wzięło udział w marszu nordic walking oraz biegu.

- Pogoda nas dzisiaj nie rozpieszcza, tym bardziej cieszę się na taką dużą frekwencję. Bez was i waszego wsparcia ta akcja nie miałaby sensu - mówił Janusz Knapp. 

- Mimo, że zbiórka na siepomaga.pl osiągnęła swój cel, nadal zbieramy potrzebne pieniążki na leki i badania, wyjazdy na terapię i rehabilitację dla Mateusza - dodał.

Warunkiem uczestnictwa w akcji „Aktywnie dla Mateusza” było opłacenue wpisowego, w wysokości min. 20zł. Na uczestników czekało również stoisko z domowym ciastem, kawą i herbatą oraz grochówka z kotła wojskowego, przy którym stała puszka, na datki dla Mateusza.

[ALERT]1678015697817[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%