Wzięli udział w I Pucharze Polski w Boksie i nie było wcale łatwo. Turniej w Ciechocinku ściągnął do miasta ponad 270 zawodników

13:28, 23.11.2022 mat Aktualizacja: 13:44, 23.11.2022
Skomentuj

Pięściarze z Gostynia nie zwalniają tempa. W ubiegłym tygodniu wzięli udział w I Pucharze Polski w Boksie. Turniej w Ciechocinku ściągnął do miasta ponad 270 zawodników. Reprezentantka Klubu Sporty Walki Gostyń wróciła do domu ze złotym medalem.

W Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechocinku od 16 do 20 listopada odbywał się I Puchar Polski U-13 i U-15 w boksie. Organizatorem zawodów był Polski Związek Bokserski Warszawa oraz Ciechociński Klub Bokserski Potężnie. W sportowych zmaganiach udział wzięli podopieczni Zuzanny Jankowiak z SW Gostyń.

Od środy do niedzieli bokserzy przeszli przez walki eliminacyjne, ćwierćfinałowe i półfinałowe. W walce finałowej turnieju wystąpiła tegoroczna medalistka Mistrzostw Europy Młodzików Maria Gorzelanna startująca w kategorii wagowej 51 kg. Zawodniczka SWG pokonała lokalną zawodniczkę Julię Jaskrowską i zdobyła złoto.

W zawodach zawalczył również Oskar Mańka w wadze 46 kg. W finałowym starciu po bardzo wyrównanej walce młody bokser z Gostynia, niestety przegrał decyzją sędziów 2-1 z Filipem Bochenkiem z Akademii Bokserskiej Libiąż.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.