Zamknij
REKLAMA

Kilkuset młodych adeptów piłki nożnej wzięło udział IV Turnieju im. R. Zjeżdżałki jaki odbył się w Pępowie. Impreza z rozmachem...

12:18, 30.05.2022 | MiS
Skomentuj Foto: Gostyn24/Fotomontaż/Canva
REKLAMA

Kilkuset młodych adeptów piłki nożnej wzięło udział IV Turnieju im. R. Zjeżdżałki jaki odbył się w Pępowie. Stadionową murawę podzielono na kilka mniejszych boisk, gdzie od rana toczyła się zacięta rywalizacja . Nie o wyniki jednak chodziło, a o wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę, którą podkręcał mistrz świata w freestyle football Paweł Skóra. 

W minioną niedzielę, do Pępowa zjechało aż 25 zespołów z całego regionu. Młodzi zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: skrzat, żak, orlik oraz młodzik. 

- Piłka nożna to cały czas najbardziej popularny sport. Nasz klub w Pępowie dobrze się rozwija, mamy bardzo dobra infrastrukturę i postanowiliśmy to wykorzystać organizując turniej, zachęć młodych ludzi do sportu - mówił Tomasz Gruetzmacher z GOKSiAL Pępowo, główny organizator sportowego wydarzenia. - W tym turnieju nie liczyły się wyniki, ale zabawa. Każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek, napój i pamiątkowy medal - podkreślał nasz rozmówca. 

Podczas oficjalnego otwarcia wójt Grzegorz Matuszak przekazał młodym ludziom kim był Ryszard Zjeżdżałka, patron turnieju...

To był nasz skarbnik z urzędu, ale też wielki miłośnik sportu, piłki nożnej - mówił włodarz gminy Pępowo.

Sportowe wydarzenie stało się też dobrym momentem, aby docenić dwóch piłkarzy Dąbroczanki Pępowo - Fryderyka Maciejewskiego i Alberta Betowskiego, którzy otrzymali powołanie do Kadry Polski U-19 w Futsalu, a od samorządu gminnego czeki i upominki. 

Gościem specjalnym imprezy był Paweł Skóra - mistrz świata w freestyle football. Jego pokazy przyjmowano z aplauzem. Mistrz rozdawał też autografy, odpowiadał na pytania młodych piłkarzy i zachęcał do uczenia się technicznych sztuczek.  

- Dzieciaki doskonale się z nim bawią i miejmy nadzieję, że któryś zainspiruje się jego sztuczkami, trikami i będzie kontynuował tą drogę piłkarską - mówił Tomasz Gruetzmacher.

 

[ALERT]1653902902886[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KtośKtoś

0 0

Ten Greutzmacher sie na wszystkim zna...pimpek mały 11:17, 31.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%