Zamknij
REKLAMA

Wpadli na "szalony" pomysł... Za dwa tygodnie zmierzą się z dystansem 200 kilometrów. To jest 55 okrążeń wokół zalewu w Rydzynie...

10:06, 11.05.2022 | jrs, fot. J. Rutecka-Siadek/Leszno24
Skomentuj Foto: leszno24
REKLAMA

Sławek Zygner i Krzysztof Błesnowski wpadli na "szalony" pomysł, a jednocześnie fantastyczny, bo to co zrobią 28 maja będzie cegiełką dorzuconą do pomocy Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa koło Gostynia. Dziewczynka jest chora na SMA. Potrzebuje leku wycenionego na 9 milionów złotych, a brakuje jeszcze 4 milionów.

Obaj panowie są z Przyjacielskiej Grupy Biegowej Leśne Dziki. Wpadli na pomysł, że to co robią na treningach mogą połączyć z pomaganiem. Zresztą to nie pierwsza taka inicjatywa. Leśne Dziki wielokrotnie włączały się w akcje charytatywne. A jak mówi hasło na ich koszulkach - "Wszystko jest do zrobienia".

Sławek i Krzysiek za 2 tygodnie zmierzą się z dystansem 200 kilometrów. To jest 55 okrążeń wokół zalewu w Rydzynie. Obaj podkreślają, że nie traktują tego co chcą zrobić jako wyczyn. Razem z przyjaciółmi z grupy Leśne Dziki chcą po prostu pomóc Zuzi. To jest najważniejsze.

- Kilka dni temu biegaliśmy nad zalewem. W ciągu godziny zrobiliśmy 3 kółka - mówi Krzysztof Błesnowski. - Nie chodzi nam by przebiec 200 kilometrów w tempie życiowego rekordu, musimy rozłożyć siły, by dotrwać do końca.

W sobotę, 28 maja biegacze ruszą o godz. 6.

- Nieważne jaka będzie pogoda. W każdej wystartujemy - zapowiada Sławek Zygner. - Nie ciśnie nas czas, ale 55 okrążeń chcemy zrobić w 30 godzin, by w niedzielę około godziny 12 zakończyć bieg. Będziemy biegać w dzień, ale też w nocy. Każdy, kto będzie chciał do nas dołączyć fajnie, że będzie z nami. Myślę, że fizycznie damy radę, ale w jakimś momencie głowa może przestać działać, dlatego istotne będzie wsparcie.  

- Duża liczba okrążeń i ciągle ta sama trasa mogą zmęczyć psychicznie - dodaje K. Błesnowski. - Szczególnie w nocy może nam to dać w kość, dlatego ważne by w tych godzinach towarzyszyli nam inni.

Biegacze z Leśnych Dzików zapowiedzieli, że wesprą kolegów na trasie. Ale może to zrobić każdy.

- Sławkowi i Krzyśkowi można potowarzyszyć biegnąc, maszerując, idąc z kijami, jadąc rowerem czy na rolkach - zachęcają Rafał Jakubowski i Beata Bojek.

- Każdy uczestnik biegu, który wpisze się na listę startową i wrzuci datek do puszki weźmie udział w losowaniu nagród. To między innymi 10 treningów personalnych wartości 700 złotych i zaproszenia do restauracji - zapowiada Bartosz Basiński.

- Koledzy będą biegać, a my będziemy ogarniać całą resztę - śmieje się Łukasz Stasiak i zapowiada, że bieg to jedno, bo 28 maja zaplanowano dużo atrakcji.

W godz. 10 - 12 nad zalewem zostaną rozstawione trampoliny. Ania Szabel ze swoją grupą poprowadzi pokaz Jumping Frog. Każdy będzie mógł skorzystać z urządzenia, które przeprowadzi analizę składu ciała. Zapewni go dietetyk Kinga Markowska.

Dla dzieci będą dmuchańce, plecenie warkoczyków i malowanie twarzy.

Odbędzie się turniej w subsoccera z nagrodami. To gra w piłkę nożną na siedząco. Atrakcję zapewnia firma Lasermaniak. Zaplanowano pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej Rydzyna. Nie zabraknie piknikowego poczęstunku - będą grill i ciasta.

W niedzielę, 29 maja o godz. 9:30 Agnieszka Sakowicz poprowadzi jogę nad zalewem.

Biegacze zachęcają również do udziału w licytacjach na Facebooku - DwUSeTkowa Strona Licytacyjna - dla ZUZIA kontra SMA. Już można licytować lot samolotem z pilotem Maciejem Musielakiem. Sponsorem jest Aeroklub Leszczyński.

Firma Brooks wsparła biegaczy butami.

Będą także licytowane dwa loty balonem. Sponsorują ją firma Agromix i Aeroklub Leszczyński. Będzie można wylicytować forda mustanga na weekend z salonu Smektała, obiad w towarzystwie prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka i zwiedzanie ratusza także z prezydentem. Urząd Miasta Leszna ufundował 6 wejściówek na pokaz Antidotum Airshow. Żużlowiec Tobiasz Musielak przekazał gadżety. Będzie też przejazd retro samochodem z niespodzianką od firmy Młynarczyk.


 

[ALERT]1652256439663[/ALERT]

 

(jrs, fot. J. Rutecka-Siadek/Leszno24)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

I ten I ten

1 0

Solidarność solidarność solidarność!!!! Zamknäć Wojciecha wypuścić Lecha solidarność!!! Nie po to Lechu skakał przez płot solidarność !!! 10:47, 11.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

I tenI ten

1 3

Skąd ta banda ma czas pieniädze na takie bzdury i nieröbstwo. Trzeba kończyć z tym socjalimem pisu i to błyskawicznie. Niech ida do uczciwej pracy . Jak z tyry przyjdą to jedyne o czym beda mysleć to prysznic i spać ew jak ktos ma wiecej pradu to 2 piwka 10:52, 11.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Porażka Porażka

0 0

I ten ty to *%#)!& jesteś 🤦‍♂️ 12:14, 13.05.2022


REKLAMA
0%