Zamknij

Ciężko pracowała na taką chwilę! Wraz z koleżankami zdobyła mistrzostwo...

10:40, 10.12.2021 | .
Skomentuj Foto: Kobiecy Futbol Klaudia Golasz i Futbol Małopolska
REKLAMA

Katarzyna Nowak z Grabonogu z piłką nożną związana jest od 10 lat. Na swoim koncie ma już wiele zwycięstw. W ostatnim czasie może pochwalić się kolejnym sukcesem wraz z koleżankami zdobyły tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w futsalu kobiet.

Kasia w miniony weekend wraz z drużyną Pogoń Tczew wywalczyła tytuł młodzieżowego mistrza Polski w futsalu kobiet (U-19). Aby wziąć udział w tych zawodach, najpierw zawodniczki musiały zakwalifikować się przez rozgrywki regionalne w futsalu kobiet do 19 roku życia.

- Już podczas samych przygotowań razem z dziewczynami miałyśmy optymistyczne wizje, wiedziałyśmy, że nasza gra jest na wystarczającym poziomie, by powalczyć o wysokie miejsce. W pierwszym meczu nie pokazałyśmy swoich najwyższych umiejętności, pewnie przez stres, ale z każdym kolejnym meczem wchodziłyśmy na coraz wyższy poziom. Punktem kulminacyjnym był mecz finałowy, w którym pokazałyśmy „fajny” futsal. Nie stresowałyśmy się, po prostu cieszyliśmy się tym, gdzie jesteśmy – mówi Kasia Nowak.

Kasia w piłkę nożną gra od blisko 10 lat. Swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiała w klubie Korona Piaski, w którym grała do 14 roku życia w drużynie męskiej. Następnie dziewczyna przeszła do drużyny KA 4 resPect GIRLS Krobia. Kasia szukała dalszego rozwoju, dlatego zdecydowała się zasilić szeregi Pogoni Tczew. Na boisku zajmuje pozycję nr 6, czyli rozgrywającej.

- Jestem bardzo zadowolona i dumna z wyników, mimo że minęło już kilka dni, to emocje nadal jeszcze nie opadły. Były to moje pierwsze i ostatnie młodzieżowe mistrzostwa, ponieważ na kolejne już się nie załapie ze względu na kategorię wiekową, wiec złoto tym bardziej cieszy. Jako drużyna otrzymałyśmy bardzo duże wsparcie od bliskich czy znajomych, co było dodatkowym motorem napędowym, za co bardzo dziękuje – dodaje dziewczyna.

18-latka na treningi poświęca bardzo dużo czasu. Średnio w tygodniu trenuje od 6 do 9 razy. Gratulujemy Kasi zdobytego tytułu i życzymy dalszych sukcesów.

[ALERT]1639129230027[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KrisKris

9 1

Gratulacje Kasiu , myślę ,że kiedyś zagrasz w reprezentacji Polski. Słowa uznania dla Twych rodziców, którzy Cię wspierają, a szczególnie tata😃 powodzenia. 07:43, 11.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%