Zamknij

Pierwsza wygrana w zawodowym boksie i od razu gest godny prawdziwego mistrza!

08:50, 29.11.2021 | .
Skomentuj Foto: Szymon Janicki SWG
REKLAMA

Bardzo udany debiut na zawodowym ringu ma za sobą Karol Łapawa z klubu Sporty Walki Gostyń, który pokonał przeciwnika z Ukrainy podczas gali boksu zawodowego Tymex Boxing Night 19 w Radomsku. Postanowił też, że swój pierwszy puchar przekaże na licytację, a zebrane w ten sposób pieniądze trafią na konto Zuzi Suleckiej. Piękny gest, godny prawdziwego mistrza.


W zwycięstwo! Karola Łapawy z klubu Sporty Walki Gostyń podczas debiutanckiego pojedynku na zawodowym ringu wierzyli wszyscy jego znajomi i przyjaciele,  a także fani boksu. Karol zmierzył się z ukraińskim pięściarzem Vladimirem, Vladimirivichem Yushyn. Nie była to łatwa walka. Przeciwnik był w wyższej kategorii wagowej, gdyż nie osiągnął ustalonego limitu wagowego. Mimo to Karol pewnie wygrał na punkty. Nerwowo zrobiło się tylko w pierwszej rundzie, kiedy stracił na chwilę równowagę i był liczony...  Pojawiła się nawet obawa, że może stracić też szansę na zwycięstwo. Tak się jednak nie stało.

- Pod koniec pierwszej rundy, którą Karol wygrywał, stracił równowagę i się przewrócił, niestety sędzia ringowy zinterpretował to jako nokdaun i automatycznie runda była przegrana 8-10. Od tego momentu wiedzieliśmy, że do zwycięstwa potrzebne jest wygrać już wszystkie rundy. Na szczęście tak się stało, jednak przez wydarzenie z pierwszej rundy wkradła się nerwowość i walka nie była najpiękniejsza. Cieszę się, że jesteśmy już po walce i można się udać na zasłużony odpoczynek - komentuje Tomasz Dylak, trener SWG, który trenuje Karola Łapawę od początku jego pięściarskiej kariery.

Karol Łapawa przyznaje, że czuł ogromną presję przed swoją pierwszą walką zawodową.

Jest to naturalne, że oczekiwania kibiców są dosyć duże, podczas gdy regularnie "przywoziłem" dobre wyniki do Gostynia - mówi Karol Łapawa.

Dziś czuje się świetnie jako zwycięzca, choć miał chwilę wątpliwości czy wyjdzie z tej walki ozwycięsko. 

- W pierwszej rundzie przewróciłem się i sędzia uznał to jako knockdown i policzył mnie do 10. W boksie zawodowym oznacza to, że niezależnie(?) od jej dotychczasowego przebiegu, przegrywam rundę 8-10. Chwilę przed upadkiem dostałem lekki cios i nie mogę mieć pretensji do sędziego, że mnie policzył. Wtedy pojawił się stres i świadomość, że przez ten błąd mogę przegrać pojedynek. (...) Przyznam, że wybiło mnie to trochę z myślenia o skończeniu walki przed czasem. Yushyn próbował wykorzystać swój zasięg ramion, więc musiałem podchodzić bardzo blisko i trafiać w półdystansie lub w zwarciu - relacjonuje Karol Łapawa.

Pomógł trener. - W przerwie przed drugą rundą powiedział mi, że muszę wygrać wszystkie rundy aby wygrać na punkty. "Zakasałem rękawy" i konsekwentnie pracowałem na wygranie kolejnych trzech rund u wszystkich sędziów. Cieszę się że ostatecznie rezultat jest pozytywny i mogę myśleć powoli o następnych przygotowaniach. Razem z promotorem Mariuszem Grabowskim ustaliliśmy powrót do ringu na początek marca - dodaje Karol Łapawa. 

Wywalczonym pucharem Karol raczej długo się nie nacieszy. Zawodnik postanowił przekazać go na licytacje dla Zuzi Suleckiej z Piasków

Chciałbym przekazać puchar z mojego debiutu w boksie zawodowym na Tymex Boxing Night 19 w Radomsku, gdzie zwyciężyłem z reprezentującym Ukrainę Wladimirem Yushynem. Szykujcie, proszę portfele i dobre serca, ponieważ Zuzia czeka na Waszą pomoc. Czasu na ratunek zostało niewiele, bo musi przyjąć lek, zanim osiągnie 13.5kg - napisał na swoim profilu facebookowym Karol Łapawa. - Życzę wszystkim powodzenia i liczę na Waszą szczodrość.

Cena wywoławcza licytacji wynosiła 1000 złotych. Aukcja kończy się 30 listopada o 21:00, a już kwota wynosi 3500 zł! Brawo Karol! Gest godny mistrza!

[ALERT]1638172141518[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Kibic Kibic

3 0

Szału nie było boks na bardzo przeciętnym poziomie 😠ale szacunek za podarunek na licytację 💝 12:39, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%