Zamknij

Nasi górowali. To było pierwsze takie wydarzenie w Gostyniu. Gratulacje dla...

11:28, 07.11.2021 | .
Skomentuj Gostyn24/fotomontaż
REKLAMA

Pierwszy raz w historii Gostynia zorganizowano "Sobotę Bokserską", w której zawodnicy z trzech województw: Wielkopolskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Lubuskiego zdobywali cenne doświadczenie podczas walk sparingowych oraz pojedynków punktowanych. W ringu zaprezentowało się także  kilkanaścioro bokserek i bokserów z Klubu Sporty Walki Gostyń.

Do tej pory w Gostyniu odbywały się głównie Gale Sportów Walki organizowane przez klub Sporty Walki Gostyń. To właśnie tam okiem trenera Tomasza Dylaka trenuje wielu utalentowanych pięściarzy, a także zawodowcy tacy jak Damian Wrzesiński czy Laura Grzyb. Wczoraj w hali sportowej SP1 w Gostyniu zorganizowano pierwszą "Sobotę Bokserską" o puchar Burmistrza Gostynia

- Kiedy kilka tygodni objąłem funkcję prezesa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, podkreślałem jak ważna jest organizacja takich wydarzeń sportowych. To tutaj bokserzy z mniejszych czy większych klubów mają szansę się sprawdzać, zdobywać doświadczenie. Taki jest cel "Sobót Bokserskich". Jeszcze w tym roku takie bokserskie soboty odbędą się z Lesznie, Koninie i Złotowie - mówił Krzysztof Wojtkowiak, prezes WOZB w Poznaniu.

- Tego brakowało naszym zawodnikom, takich startów w mniejszej randze imprez, gdzie mogą zdobywać doświadczenie. Cztery takie turnieje w roku, to zawsze cztery dodatkowe walki i większe szanse na zdobywanie medali na dużych imprezach. Cieszę się, że u nas w Gostyniu jest taka impreza - nasi zawodnicy mogą się pokazać, rodzina może obejrzeć jak walczą - komentował Tomasz Dylak, trener klubu SWG.

W zawodach brały udział drużyny z województw: Wielkopolskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Warmińsko - Mazurskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. W ramach "Soboty Bokserskiej" przeprowadzono niepunktowane walki szkoleniowe, jak również pojedynki punktowane w różnych kategoriach wiekowych i wagowych.

Podczas niepunktowanych walk sparingowych skonfrontowało się 16 zawodników i zawodniczek. Rywalizacja prowadzona była na zróżnicowanym poziomie. Zaprezentowali się zarówno początkujący adepci boksu, jak i doświadczeni pięściarze startujący w rywalizacji ogólnopolskiej i międzynarodowej. Natomiast walkach punktowanych  wystartowało 26 zawodników i zawodniczek. 

Jak zawsze świetnie zaprezentowali się przedstawiciele Klubu Sporty Walki Gostyń.

- W walkach sparingowych większość naszych zawodników radziła sobie bardzo dobrze i widać, że górują... Zawsze lepiej mieć walkę punktowaną, ale nie zawsze uda się połączyć zawodników w tej samej kategorii i wadze. Choć w jednym ringu stanęły dwie nasze zawodniczki walczące w różnej wadze - Laura Grzyb 60 kg i Żaklina Kociołek 57 kg. W ich przypadku był to pojedynek "na przetarcie". Za tydzień walczą w Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek - mówił Tomasz Dylak , trener SWG. - Kolejna nasza zawodniczka Kinga Krówka stoczyła walkę punktowaną z zawodniczką o trzy lata starszą. Kinga jest tak dobra w swojej kategorii, że nie ma przeciwniczek w swoim wieku - dodał.  

Kinga Krówka była pierwsza reprezentantką SWG, które podczas "Soboty Bokserskiej" stanęła w ringu i pokonała Wiktorię Słupską z KKS Poznań. Zwycięskie sobotnie walki mają też za sobą Kacper Adamczak, Artur Stężycki, Krystian Barski i Mikołaj Mańka, który zdobył również Puchar Burmistrza Gostynia. 

Głównym organizatorem sobotniej imprezy o puchar burmistrza Gostynia był Klub Sporty Walki Gostyń. 

[ALERT]1636276392476[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KibicKibic

4 0

Super mecz bokserski .
Polecam wszystkim 22:54, 07.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%