Zamknij

Karatecy z Gostynia wicemistrzami i mistrzami Unii! Każdy zdobył dwa medale

08:48, 25.10.2021 | .TKKF Tęcza Gostyń
Skomentuj Foto: TKKF Tęcza Gostyń/fotomontaż Gostyn24
REKLAMA

To był bardzo udany występ, a do tego w debiutanckim składzie. Karatecy z TKKF Tęcza Gostyń, rywalizowali tym razem w Mistrzostwach Polskiej Unii Karate „LOTTO KARATE MASTERS”, połączonych z Ogólnopolskim Turniejem Karate WKF Juniorów i Seniorów „LOTTO DYNAMIC - CUP” , które odbyły się w Mosinie.

W zawodach wystartowało ponad 250 zawodników z całego kraju. Drużyna klubu karate TKKF „TĘCZA” liczyła 3 zawodników i każdy zdobył po dwa medale, w konkurencjach indywidualnych oraz starcie drużynowym.

Drużyna seniorów TKKF „TĘCZA” wywalczyła wejście do ścisłego finału konkurencji kata drużynowe (35 +) i po wyrównanej walce zajęła drugie miejsce. Waldemar Szwedek, prezes TKKF „TĘCZA”, podsumował obserwowane zmagania: - „To udany występ tego teamu. Warto podkreślić, że to debiutancki start w tym składzie. A przebieg tej konkurencji przyniósł wiele sportowych emocji. Drugie miejsce na podium w ogólnopolskich zawodach to może być zapowiedź kolejnych znaczących wystąpień”.

Kolejne walki przedstawiciele gostyńskiej „TĘCZY” toczyli już w ramach indywidualnych startów. Wszystkie zakończyły się miejscami na podium.

Wyniki startu przedstawicieli TKKF „TĘCZA” w Mistrzostwach Polskiej Unii Karate „LOTTO KARATE MASTERS” i Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF Juniorów i Seniorów „LOTTO DYNAMIC - CUP” przedstawiają się następująco:

  • - Mieczysław Polewski – mistrz Polskiej Unii Karate w konkurencji kata indywidualne (kat. 55 +);
  • - Mirosław Sobkowiak – wicemistrz Polskiej Unii Karate w konkurencji kata indywidualne (kat. 55+);
  • - Marcin Danek – brązowy medalista Mistrzostw Polskiej Unii Karate w kata indywidualne (kat. 35 – 45 l.);
  • - team: Marcin Danek, Mieczysław Polewski i Mirosław Sobkowiak – drużynowy wicemistrz Polskiej Unii Karate (kata drużynowe (35 +);

Słowa uznania należą się też Jarosławowi Adamskiemu z UKS SHODAN Piaski, który wywalczył mistrzowski tytuł w konkurencji kata indywidualne (50-55 l.).

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

  • - dzieci od 7 do 12 lat oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;
  • - dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewskiemu (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).

(.TKKF Tęcza Gostyń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%